boniek pisze: TP95 to 17g. czyli do ciężkich.
średnie, choć z ciężkawych, ale jednk solidne średnie - ważne przy doborze wkładki,
boniek pisze: ramieniem tp16 i headshelem 63
raczej lekkie,
boniek pisze: Czy śruby do regulacji zawieszenia mają jakąś kontrę?
Bez rozbiórki nie będziesz pewny. To zależy czy coś było grzebane. Mogą być różne zestawy.
wpisz sobie [TD320 suspension hassis - ewentualnie springs], na rysunkach zobaczysz jak to jest zrobione i jakie są zestawy naprawcze. Generalnie jedni preferują wysoką amortyzację, a inni całkowite usztywnienie. Nie wiadomo co było robione w Twoim egzemplarzu - może nic? Thorensy są podatne na różne zabiegi lub odkrywców dawno odkrytego. Z jedną słuszną koncepcją. Ich własną.

Teoretycznie może być kontra z nakrętki sześciokątnej i wtedy śrubokrętem nic nie zrobisz przez płytę, bo możesz wykręcić całkiem. Jest też gotowy kit ze śrubą i wtedy bez ogranicznika/kontry. Jest sporo takich tematów w necie zresztą, a na YT kilka fimików. Zobacz.
Zerknij też na gotowe kity oferowane na aukcjach zagranicznych. Zwykle to dość dobre rozwiązania sprawdzone przez ludzi z branży thorensowej. Nie mniej jednak większość moich znajomych po licznych upgrejdach zakończyłą swoją przygodę z Thorensami zmianiając firmę. Wszystko zależy od tego co planujesz i jakie masz mozliwości. Thorens fabryczny z epoki to taki poligon do zrobienia dobrego gramofonu, który przy sporych nakładach pracy i finansów zrewanżuje się jakością kręcenia, ale i tak nigdy nie będzie na wyższym poziomie. To słaby napęd generalnie i hałasliwy. Zatem jako źródło wypada dużo gorzej niż konkurencja. Taka karma. firma cieszy się jednak swego rodzaju mirem wśród wintage użytkowników i fajnie.
Oczywiście porządne zrobienie tego akurat modelu może dać wiele satysfakcji. Zwłaszcza jeśli się nie obcowało z innymi.
Gratuluję nabytku i życzę powodzenia w klubie 7 przygód
pozdrawiam,