LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
kolber
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2016, 17:46
Gramofon: Technics SL 1200 MK2
Lokalizacja: Kraków

LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#1

Post autor: kolber »

Bardzo proszę o pomoc. Posiadam przedwzmacniacz LAR LPS1 połączony przewodem Qed profile ze wzmacniaczem Xindak, sygnał idzie z SL 1200 MK2 wkładka shure m97xE. Problemem jest buczenie które pojawia się w dwóch wariantach:

1) gramofon nie podłączony do LAR LPS1 - zasilanie Lar-a znajduje się pod częścią przedwzmacniacza (bezpośrednie sąsiedztwo). Gdy są oddzielnie nic nie buczy - zwiększenie głośności na wzmacniaczu Xindak zwiększa szum w głośnikach (czy to normalne że ten szum występuje?).
2) po podłączeniu gramofonu niezależnie czy jest włączony czy wyłączony (gramofon) pojawia się buczenie. Wzmacniacz wzmacnia szum + buczenie (nie jest ono duże ale denerwuje). Gramofon podpięte ma uziemienie do przedwzmacniacza, bez podpięcia go buczenie jest wielokrotnie większe.

Dodam tylko, że w czasie gdy gramofon jest podłączony do przedwzmacniacza, a ten do wzmacniacza i ruszam przewodami wychodzącymi z gramofonu słyszalne są dziwne dźwięki (nie są to trzaski ani buczenie) czy to normalne? Ewentualnie proszę o propozycję na jaki kabel wymienić ten wychodzący z gramofonu bo wiem, że jest on kiepskiej jakości. Ten sam problem występuje z inną wkładka (starą która kupiłem wraz z gramofonem). Przedwzmacniacz był sprawdzany przez producenta i twierdzi on że wszystko jest ok z nim.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
SL1200MK2, LAR LPS1, Quadral Shogun X, REL T9, HK AVR370, satelity MA BR2, centralny MA Bronze
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#2

Post autor: darkman »

Cześć, wiesz co Larwie nie przeszkadza, że sekcja zasilania jest pod spodem, niby zalecają rodzielność, ale nie mogę tego potwierdzić. U mnie LAR grał w takiej pozycji, ale jak! Tylko Nuda biła go jakością, ale to inna bajka i mój subiektywny osąd.
Zerknij na ustawieie dawniej u mnie:
IMG_0254.jpg
W dodatku zaraz za LARem z tyłu stał taki mały PJej dla robienia tła w porównaniach.
Czyli raczej masz problem z kablem sygnaówym od gramofonu do pre, na moje oko. QED, którego używasz jest bdb jakości, też go mam u siebie, więc raczej nie tu kłopot. Hm.. daj chwilę czasu chłopakom, ja się też zastanowię.. :think:

Hm.. może to kwestia połączenia z Xindakiem, ale ostatnio oglądałem połączenie kompletnie bałaganiarskie typu spagetti u kolegi i chodziło jak burza. A któ®y Xindaczek?

p.s. aha na tej focie sygnałówka DIY(wg. forum) i Klotz jako intekonekt.
kolber
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2016, 17:46
Gramofon: Technics SL 1200 MK2
Lokalizacja: Kraków

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#3

Post autor: kolber »

Xindak XA6200 :) Pytanko jak nie masz podłączonego gramofonu i zwiększasz głośność na wzmacniaczu to tez wzrasta Ci głośność szumu z głośników?
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 21:20 przez kolber, łącznie zmieniany 1 raz.
SL1200MK2, LAR LPS1, Quadral Shogun X, REL T9, HK AVR370, satelity MA BR2, centralny MA Bronze
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#4

Post autor: darkman »

Co do pkt. 2.
To wskazuje to na
-złe podłączenie na odcinku wkładka - kabel sygnałowy
-nieprawidłowe podłączenie GND, zwłaszcza gdy brum przenosi się przy wyłaczonym gramofonie,
Tak na moje oko.
kolber
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2016, 17:46
Gramofon: Technics SL 1200 MK2
Lokalizacja: Kraków

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#5

Post autor: kolber »

Wygrzebałem na forum taki przewód PROEL HPC305 - co o nim sądzisz? Ewentualnie jakie chinch-a do niego?
SL1200MK2, LAR LPS1, Quadral Shogun X, REL T9, HK AVR370, satelity MA BR2, centralny MA Bronze
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#6

Post autor: darkman »

Ja dałem sygnałowkę wg projektu Achai forumowego, a wtyki Neutrik. Ale mam też Nakamischi i bez uwag - to może (ale nie musi) być dla Ciebie dobra uwaga, bo te Nakamischi mam w sygnałówce dublera bez kabla uziomu i jest OK.

Sygnałowy: kabel Schulz DK4 oraz wtyki Neutrik 373, na forum masz schemat do tego i rysunki poglądowe,
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#7

Post autor: darkman »

kolber pisze: wzrasta Ci głośność szumu z głośników?
Nie. Cisza całkowita.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10483
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#8

Post autor: Myszor »

Generalnie trzymaj psu lara jak najdalej od pre. Ile kabel pozwala.
Jak są koło siebie to brumi.
1. Tak to normalne. Sygnał z wkładki jest wzmacniany po wielokroć i słuchać szum przy odkręceniu ampa na max.
2. To nie jest normalne. Ruszanie sprawnymi kablami nic nie robi. Wymień.
Pozdro (też użytkownik lara)
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
kolber
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2016, 17:46
Gramofon: Technics SL 1200 MK2
Lokalizacja: Kraków

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#9

Post autor: kolber »

SL1200MK2, LAR LPS1, Quadral Shogun X, REL T9, HK AVR370, satelity MA BR2, centralny MA Bronze
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#10

Post autor: darkman »

Te pierwsze, normalne 373 i nie drogie. spoko.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: LAR LPS1 + SL1200 MK2 - buczenie

#11

Post autor: ahaja »

W preampach phono nie ma na wyjściu (albo są ale rzadko) układów mutujących stosowanych w źródłach cyfrowych - zwierających sygnał wyjściowy do masy. Dlatego słychać szum. Jak zrobisz zwarcie sygnału do masy, na kablu wchodzącym do preampa z gramofonu to też będziesz miał ciszę.

Gdyby odciąć układy mutujące w sedesie to byś usłyszał jak potrafi szumieć ... :D

Zawsze dobrze trzymać zasilacz z dala od kabla sygnałowego od gramofonu. Nie trzyma się też zasilacza blisko ramienia od gramofonu.
ODPOWIEDZ