Prośba o ocenę brzmienia ...

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Prośba o ocenę brzmienia ...

#16

Post autor: MeqhabTion »

Regsoft pisze: PS. Uzupełniłem próbki.
Obiecuję jutro posłuchać i napisać co słyszę ;) Dziś już padam na twarz.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Prośba o ocenę brzmienia ...

#17

Post autor: MeqhabTion »

odsłuchów cd.
Użyłem jw. Foobara 2000 z ASIO4ALL v2 i słuchawek Razer BlackShark (odsłuch FLAC)
6 MD, próbka A
w porównaniu do B, C nieco surowszy dźwięk, delikatnie niższa dynamika
2 EB, próbki A, B, C.
większych różnic brak, ale tendencja podobna jak przy 1 DK:
A - lekka zasłona
C - bardzo delikatnie zniekształcony wokal
4 LZ, próbki A, B, C.
A - pojawił się lekko obły bas, na dłuższą metę męczący, nie lubię
B - bardzo dobra dynamika, pięknie zaakcentowana linia basowa
C - tu z kolei oprócz obłości (choć nie tak dużej jak w A) usłyszałem zlewającą się linię basową

Choć różnice są naprawdę na granicy słyszalności to dla mnie po przesłuchaniu wszystkich próbek B>C>A. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie. A nóż się okaże, że źle słyszę :shock:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Prośba o ocenę brzmienia ...

#18

Post autor: zbyszek1982 »

Moje odsłuchy sprowadziły się do tej samej kolejności, czyli B>C>A, tylko nie bardzo potrafiłem zwerbalizować dlaczego. :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o ocenę brzmienia ...

#19

Post autor: Regsoft »

MeqhabTion pisze: dla mnie po przesłuchaniu wszystkich próbek B>C>A
zbyszek1982 pisze: Moje odsłuchy sprowadziły się do tej samej kolejności, czyli B>C>A
Bardzo Wielkie Dzięki za pomoc :clap:

Muszę przyznać, że też miałem wrażenie, że B jest jakby nie wiem jak powiedzieć "dojrzalsze".

Generalnie w uproszczeniu przyjąłem wcześniej, że jest to ten sam poziom brzmienia ale zawsze to jest związane z własnymi ograniczeniami pozostałych elementów toru dźwiękowego i słuchem.

A: to Denon PRA-1100 działający w trybie MC.
B: to Denon PRA-1100 działający w trybie MM + transformator dopasowujący (SUT) Denon AU-310.
C: to ART DJ PRE II + transformator dopasowujący (SUT) Denon AU-310.

W swoim czasie Kangie pisał o pozytywnym wpływie SUT na brzmienie i trochę obawiałem się, że się zasugerowałem. Ale skoro Panowie mają w ciemno podobne odczucia to chyba coś w tym jest.

Wkładka to oczywiście Denon DL-103, którą pewnie zajadę w ciągu roku jak tak dalej pójdzie. Gramofon Sony PS-X65. Nagrywam wszystkie wkładki/pre/gramofony co mam w łapach nagrywarką Korg MR-1 do DSD 2.8MHz a wystawiam pliki po konwersji do PCM.

Oczywiście dużo większe różnice są na samych wkładkach/igłach. Ostatnio zgrywałem porównanie Denon DL-60 (eliptyk niby Jico) z Sony XL-25A (eliptyk Thakker) na DP-35F+PRA-1100. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wystawić sample.

PS. Ten mój Miles tak rzęzi na każdej wkładce. Chyba nie jest to optymalne wydanie Kind of Blue :roll:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Prośba o ocenę brzmienia ...

#20

Post autor: zbyszek1982 »

Regsoft pisze: Ten mój Miles tak rzęzi na każdej wkładce. Chyba nie jest to optymalne wydanie Kind of Blue
Ten przester na początku jest normalny. Jeszcze nie słyszałem wydania, gdzie by go nie było. Tak nagrali i tyle.
ODPOWIEDZ