Luxman PD-171A

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4596
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#91

Post autor: zelazny »

Wojtek, sorry chodziło mi o samą wkładkę na zdjęciu. Znalazłem jej zdjecie w necie razem z headshellem. :) To nie jest mój, mój jest z plastiku.
Widać, że Twój podesłany na zdjęciu HS jest aluminiowy.
Myszor kuźwa uduszę Cię. :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2017, 13:32 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Luxman PD-171A

#92

Post autor: darkman »

Super Zelazny! Śliczniak i kawał maszyny. Piękna sprawa i jest zabawa. Gratulacje szczere jak diabli! :D :dance:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4596
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#93

Post autor: zelazny »

Wspaniale, że da się regulować poziom gramofonu o jakieś 10 mm, tak jest napisane w instrukcji. Więc będę pewny, że gramofon po regulacji nóżek będzie idealnie wypoziomowany.
Teraz napiszę, że najważniejszą rzeczą jaką muszę kupić jest mebel na którym spocznie gramiec i wzmacniacz, dość już stawiania gramofonu na wzmacniaczu. :) http://www.hifiracks.co.uk/
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Luxman PD-171A

#94

Post autor: darkman »

Zelazny, wstajemy i gramy. Samo się nie rozkręci. :D
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Luxman PD-171A

#95

Post autor: chrzan49 »

No coż.Naiwnych ktorych swedzi portfel wciąż nie brak.I szuka sie okazji aby sprzedać za kolosalne pieniądze sprzęt piekny wzorniczo ale czy zagra lepiej od dobrego z lat 70-80?Wątpię.Ale kto bogatemu zabroni?
Tomasz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Luxman PD-171A

#96

Post autor: zbyszek1982 »

Dobry z lat 70-80 też był drogi jak był nowy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Luxman PD-171A

#97

Post autor: darkman »

chrzan49 pisze: No coż
Heaven, to nie miejsce dla naiwnych. A nasz kolega się cieszy. Ja razem z nim? Mogę?
chrzan49 pisze: Naiwnych ktorych swedzi portfel wciąż nie brak
Ale kto bogatemu zabroni rozporządzać własną kasą?
chrzan49 pisze: I szuka sie okazji
Nie trzeba szukać. Świadomi użytkownicy biorą jak świeże bułeczki.
chrzan49 pisze: sprzedać za kolosalne pieniądze
Skądże. Drogi nie był. Przecież. Normalna cena rynkowa i nic nie przepłacone. Ani gronia.
chrzan49 pisze: czy zagra lepiej od dobrego z lat 70-80?
Na 100% lub nieco lepiej.
chrzan49 pisze: Wątpię.
A to ludzkie akurat. Wątpić każdy może. Nie ma jednak obowiązku by się z tym obnosić, aż tak.
Zwłaszcza gdy nie mozna udowodnić, że się słyszało taki z epoki jako i nowy :mrgreen:
chrzan49 pisze: Ale kto bogatemu zabroni?
Tego właśnie nie wiemy. Poszukajmy odważnego. :lol: Bowiem malkontentów ci u nas dostatek.
Ależ zabolało.. weź Pan aspirynę! :D albo dwie od razu, bo grane będzie dzisiaj.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Luxman PD-171A

#98

Post autor: Regsoft »

chrzan49 pisze: Naiwnych
Nie wydaje mi się, że jest to odpowiednio dobrane określenie. Tak nieprzemyślane jakby zazdrość faktycznie zaślepiała :D
chrzan49 pisze: sprzęt piekny wzorniczo ale czy zagra lepiej od dobrego z lat 70-80?
Być może nie, ale czy zaraz musi? Czy w ogóle po to on był kupowany? Przecież piękno może być dla kogoś tak samo ważne i nawet warte dużo większych pieniędzy. Nie jestem miłośnikiem paskowych manuali, ale jest w tym zakupie coś fajnego i trudno mi się nie cieszyć razem z nabywcą. A sam pomysł, że miałbym komuś próbować zmniejszyć tą frajdę wydaje się nienormalny 8-)
chrzan49 pisze: kto bogatemu zabroni?
A dlaczego miałby to w ogóle robić? :roll:
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#99

Post autor: Reymont »

Gramiak świetny, zelazny czy ja dobrzę widzę, czy tam jest wysuwana lampka?
chrzan49 pisze:No coż.Naiwnych ktorych swedzi portfel wciąż nie brak.I szuka sie okazji aby sprzedać za kolosalne pieniądze sprzęt piekny wzorniczo ale czy zagra lepiej od dobrego z lat 70-80?Wątpię.Ale kto bogatemu zabroni?
Tomasz
Aż tak zapiekło? Jak Ci nie wstyd by pisać coś takiego..
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4596
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#100

Post autor: zelazny »

Chrzan49 to nie naiwność, wiem bardzo dobrze co kupiłem i za ile. Równie dobrze mogłoby to być forum motoryzacyjne. Kupiłbym nowy samochód i ogłosił to na forum to też byś pisał, że kto bogatemu zabroni? I w sumie przykro mi stary, że tak myślisz. Ktoś kiedyś mi powiedział, że to nie rzeczy są drogie tylko ty mało zarabiasz. Mieszkam w Anglii, to są moje zaoszczędzone pieniążki. I to też nie tak, że kupiłem gramofon i na życie nic mi nie zostało. Oszczędzać tak naprawdę zacząłem z jakieś 3 lata temu od kiedy mam stałą pracę. Będąc w Polsce byłem na rencie, jestem chory na schizofrenię, ale takie życie było zupełnie nie dla mnie. Nie mogłem tak dalej żyć za 520 zł miesięcznie, nie mając pieniędzy dosłownie na nic.
Zachorowałem mając stałą pracę za 1000 zł miesięcznie. Teraz po kilku latach wcale nie jest lepiej. Kolega mówił mi, że obecnie pracownicy zarabiają niewiele więcej. Zrezygnowałem z renty i poleciałem do Anglii czując się źle prawie codziennie. Stary nie masz pojęcia jakie to uczucie. Będąc pracownikiem fizycznym jestem w stanie odłożyć pieniążki i kupić coś aby zrealizować swoje marzenie. To chyba tyle.
Dopiszę jeszcze, że udało mi się kupić ten gramofon taniej o 500 funtów. W innych sklepach cena poszła do góry. Skontaktowałem się z jednym sklepem no i zapytałem dlaczego tak gwałtownie cena poszła w górę no i odpisali mi, że to producent podniósł cenę. Nie tylko Luxman ale i Linn także.
Innych producentów nie sprawdzałem. Te zaoszczędzone pieniążki wydam na wkładkę.

Reymont już tłumaczę. To jest gumowa zaślepka. Zaślepkę wyjmuję i mogę wcisnąć lampkę LED. Tak jak na obrazku poniżej. :)

PS
Chrzan nie jestem bogaty, utrzymuję się z pracy fizycznej.
Załączniki
1013rux.2.jpg
Ostatnio zmieniony 12 mar 2021, 18:22 przez zelazny, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luxman PD-171A

#101

Post autor: Dragant »

zelazny, nie ma co zawracać sobie głowy zaprezentowaną zazdrością, małostkowością i prostactwem co poniektórych. Ode mnie - przepiękny gramofon, cholernie cieszę się, że udało Ci się spełnić marzenie! Oby służył jak najdłużej ;)

Co do historii - gratuluję, podziwiam i cieszę się, że wziąłeś sprawy w swoje ręce i co najważniejsze - udało Ci się. Tak trzymaj ;)

Edit: a to podświetlenie... obłędne :shock:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4596
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#102

Post autor: zelazny »

Dziś go odpalę. Pierwszy rozruch postaram się uchwycić na filmie. ;) Czekam na kolegę, ma suwmiarkę chcę dokładnie ustawić tę odległość między igłą a końcem headshella, ma być 52 mm. Wiecie co, na początek poleci "Concierto De Aranjuez". Jak odszukam tę płytę. ;)
Oby talerz wytrzymał ciężar 200-stu gram. :lol: :) ;)

Mam już suwmiarkę taką elektroniczną. :) Właśnie mocuję wkładkę do headshella. Te kolorowe druciki są takie delikatne. Czuję się tak jakby rodziło mi się dziecko... Choć to uczucie jeszcze do mnie nigdy nie zawitało.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tSGUPsAeL34[/youtube]
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#103

Post autor: Reymont »

zelazny pisze:Reymont już tłumaczę. To jest gumowa zaślepka. Zaślepkę wyjmuję i mogę wcisnąć lampkę LED. Tak jak na obrazku poniżej. :)
Lampka zawsze spoko, lampka tylko w najlepszych sprzętach ;)
Technics sl 1200 mk2
Sony PS-X75
Luxman PD-171A
Co ciekawe, każdy z ww. oświetlenie ma zainstalowane w innej "ćwiartce" jakby zaznaczając swoją odrębność.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4596
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#104

Post autor: zelazny »

:) Wkładka ustawiona. Oczywiście inaczej mierzyłem ale 52 mm jak w pysk strzelił. ;)
Załączniki
20170408_154129.jpg
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Luxman PD-171A

#105

Post autor: Regsoft »

Reymont pisze: Sony PS-X75
Lampka w Sony (również w X65), zwana potocznie latarnią, służy do oświetlania czujnika wielkości/obecności płyty w trybie automatycznym 8-)
zelazny pisze: Wkładka ustawiona
Na pierwszy ogień idzie jogurcik 110? :D
ODPOWIEDZ