Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2176

Post autor: kangie »

Witam po dłuższej nieobecności. Miałem okazję posłuchać kilku niezłych klocków. Jednym z ciekawszych był Roksam K3, bardzo solidnie wykonany i mocny tranzystor z potężnym wykopem, grający żywiołowo. Nie mam aż tak wymagajacych prądowo kolumn, aby w pełni wykorzystać potencjał tego wzmacniacza.

Pokusiłem się również o odsłuchy najnowszej wersji integry lampowej wrocławskiej firmy Linear Audio Research. Dość długo słuchałem, poddałem krytycznym odsłuchom na wszystkich źródłach dźwięku, którymi dysponuję. Utwierdziłem się przekonaniu, że chcę go mieć na stałe. Konstrukcja Dual Mono, 20kg żywej analogowej masy ciała. Ten wzmacniacz idealnie wpasował się w mój system. Odniosłem wrażenie, że został uszyty na miarę moich kolumn z epoki. Bardzo spodobało mi się granie tej lampy. Nie chcę powiedzić, że przechodzę na drugą stronę mocy i przepraszam się z „lampami”, gdyż nigdy nie gardziłem lampami, a gitarowego wzmaczniacza lampowego używam od ponad 20 lat i nadal powoduje banan na twarzy, podobnie jak LAR IA-30 MKII. W bezpośrednim starciu rozwala moją „roboczą” Yamahę R-S700 jeśli chodzi o nasycenie, barwę i drobnicę w tle, bo to rasowa full-lampa. Bardzo dobrze gra zarówno na niskich poziomach głośności jak i wysokich. Ma wykop i przede wszystkim doszło trochę ciężaru/dociążenia na dole i średnicy, ciężaru którego zawsze brakowało mi w Yamaszce. Po tych doświadczeniach przeprosiłem się z płytą kompaktową, bo teraz da się słuchać jej bardzo głośno, nie wspomnę o analogu ;)

Pozdrawiam miłośników dobrej muzyki i dobrego brzmienia wszelakich stystemów audio.
Załączniki
IMAG0857_1.jpg
IMAG0823.jpg
IMAG0816.jpg
IMAG0818.jpg
IMAG0822.jpg
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2177

Post autor: darkman »

;)
Wzmak LAR lampa -> ubiegłoroczna opinia Myszora@:
posty 56.57 i next,
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=63 ... 45#p130800

" Pierdząco. Żenująco. Przy czym dół zachowuje soczystość (sic). Góry nie da się słuchać. Właściwie to dyskwalifikuje lara już w tej chwili ale nie po to przytargałem 20kg do domu. Uparcie zmieniam płyty. Efekt ten sam: dół świetny - soprany dętka. Przełączam się na mój tranzystor i już wiem że lar go nie zastąpi. Choć mam go na test do soboty to po ostygnięciu pakuję od razu do pudełka. I jeszcze brak pilota. Sorry my friend. Not yet."
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2178

Post autor: kangie »

Bywa i tak. Nie znam brzmienia sprzętu Myszora. Nie wpasował się. Ja to rozumiem.

U mnie góra jest, być może ze względu na kopułkę berylową, która wybrzmiewa, wybrzmiewa, wybrzmiewa i kończyć wybrzmieć nie chce ;)
Pilot jest. Jak widać całe to nasze audio to piękne i nieprzewidywalne hobby. Szkoda, że potrafi dzielić i skłócać ludzi.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4735
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2179

Post autor: MMarek »

kangie pisze: Szkoda, że potrafi dzielić i skłócać ludzi.
Że aż tak? No to fakt, szkoda...
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2180

Post autor: kangie »

MMarek pisze:Że aż tak? No to fakt, szkoda...
Myślę, że tak. Czasami nad tym ubolewam, bo to bardzo destruktywne dla idei naszego hobby. Wszystkim nam zależy na dobrym dźwięku, a indywidualne oczekiwania są bardzo różne, chociażby ze względu na różny gust i zasobność portfela.
"Life is too short for boring HiFi..."
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2181

Post autor: zbyszek1982 »

Na pewno nie można odmówić mu urody. Ja bym kupił tego LARa dla samego wyglądu ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2182

Post autor: darkman »

No to, że nie ma tych wystających wszechobecnie penisów w postaci lamp, to na pewno zaleta.
Design ma na prawdę fajny.
Ja po prostu tylko alternatywnie wrzucam zapis odczuć odsłuchowych Myszora LAR versus Hegel 160-ka), bo tak to jest z tym audio. Co człowiek to opinia, a gdy napiszą coś goście, którzy sporo sprzętu słyszeli (tak jest w tym wypadku), to tylko potwierdza ową zasadę. Wybór i tak zwykle należy do świadomego wybieracza.
Oczywiście temat dotyczy sprzętów z wysokiej półki, więc tutaj jakakolwiek ocena startuje i tak z wysokiego pułapu.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2183

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Akurat tego zabrakło w całym zestawie
Akurat jest do tego odpowiedni wątek na forum w dziale Sony ... ale w skrócie ujmę to tak : http://allegro.pl/krazek-dociskowy-gram ... 30042.html :lol:
No przecież nie może taki fajny Soniacz świecić pustym miejscem na krążek ... :think:
Lord_Nikkon pisze: Tak czy siak zacząłem od X4 a skończyłem na X6 i nie żałuję.
To bardzo podobne konstrukcje. W X6 dorzucili mechaniczny automat startujący ramię napędzany silnikiem głównym. Dźwiękowo to samo ale wygoda większa 8-)
Lord_Nikkon pisze: Myślę jeszcze o polerce pokrywy
Zostaw specjalistom ...

PS. Dałbyś temu sprzętowi trochę pooddychać jak radzi Dark ... :doh:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2184

Post autor: Regsoft »

kangie pisze: Pozdrawiam miłośników dobrej muzyki i dobrego brzmienia wszelakich stystemów audio.
Sympatycznie się już nawet na to wszystko patrzy a dźwięk zapewne wbija w fotel. Piękny sprzęt :clap:

PS. Jakbym mógł nieśmiało coś zasugerować to ten czarny kabelek obok gitary idący po białej ścianie skosem moim zdaniem mógłbyś sobie podarować :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10482
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2185

Post autor: Myszor »

darkman pisze:No to, że nie ma tych wystających wszechobecnie penisów w postaci lamp, to na pewno zaleta.
Design ma na prawdę fajny.
Ja po prostu tylko alternatywnie wrzucam zapis odczuć odsłuchowych Myszora LAR versus Hegel 160-ka), bo tak to jest z tym audio. Co człowiek to opinia, a gdy napiszą coś goście, którzy sporo sprzętu słyszeli (tak jest w tym wypadku), to tylko potwierdza ową zasadę. Wybór i tak zwykle należy do świadomego wybieracza.
Oczywiście temat dotyczy sprzętów z wysokiej półki, więc tutaj jakakolwiek ocena startuje i tak z wysokiego pułapu.
Wtedy to było vs H80 i kolumny Mozart Grand SE.
Przytwierdzam. Wygląd lux. Dzwięk kicha.
Pilot był do zamówienia w opcji z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2186

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: to ten czarny kabelek obok gitary idący po białej ścianie skosem
Aaaa dzięki tej uwadze zauważyłem 3cią gitarę.. coś w typie korpusu SG lub jakiś PRS może. No i te pozostałe gitarki co by było widać i oko pocieszyć. :clap:
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2187

Post autor: Lord_Nikkon »

darkman pisze: Przecie pisałem Waszej lordozie , że to b.f. wkładka i co z tego, że tanioł! Było nie dowierzać? Hę?
Biję się w pierś i przyznaję Ci rację. :clap:
darkman pisze: Jakie tam ale Wasza miłość. Tego się nie kupuje do grania tylko do mienia. Jak kupiłem Sony to pierwsze co zrobił Reg@, to mnie opr, że nie mam tego gadgetu oryginalnego i odesłał do sklepu z krążkami Sony. Gość w ogóle nie gada z pacjentami soniarzami, którzy tego nie posiadają. To i ja kończę, bo kolega.
W sumie ta dziura trochę razi. Gdzie można by coś takiego dokupić? :think:
darkman pisze: A i rozsuń trochę te sprzęty tak po 3cm chociaż, bo gender jakiś odwaliłeś na maxa z tymi przytulankami.
To Ci wyszło nieźle. :lol: Fakt rozsunę sprzęt choćby dla lepszej wentylacji. Miejsca mi nie brakuje.
darkman pisze: Fajny zestaw, tylko grać i cieszyć się.
Gra świetnie i oby jak najdłużej.
darkman pisze: p.s. aha piloty bym jednak zdjął i na szafkę, a Cd`kowi lepiej robi jak jest pod, a nie nad.
Piloty są na urządzeniach aby mój roczny synek się do nich nie dobrał. Wiesz jak jest z małymi dziećmi - czym bardziej zakazujesz tym bardziej je to pociąga :twisted: . Jeśli chodzi o zamianę miejscami CD z MD to dałem to tak z tego powodu, że MD jest trochę porysowany na topie jeszcze z dawnych lat a CD jest w stanie MInt ;) . Będę musiał się zastanowić nad tym MD czy nie da się coś zrobić z tymi rysami. :think:
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2188

Post autor: Lord_Nikkon »

Regsoft pisze: Akurat jest do tego odpowiedni wątek na forum w dziale Sony ... ale w skrócie ujmę to tak : http://allegro.pl/krazek-dociskowy-gram ... 30042.html No przecież nie może taki fajny Soniacz świecić pustym miejscem na krążek ...
Dzięki - Kupione :music-listening:
Regsoft pisze: Zostaw specjalistom ...
Znasz może jakiegoś w Krakowie?
Regsoft pisze: PS. Dałbyś temu sprzętowi trochę pooddychać jak radzi Dark ...
Spokojnie właśnie idę do pokoju rozsuwać. :dance:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2189

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: W sumie ta dziura trochę razi. Gdzie można by coś takiego dokupić? :think:
North.pl firmowy z brandem Sony,
Reg@ uwielbia ten link podawać, to mu nie będę bruździł. :lol:
Lord_Nikkon pisze: że MD jest trochę porysowany
Fajny. mam MD-N710 sony portable, a sporo płytek MD i się napinam na stacjonarny, bo mnie wkurza odsłuch i brak czegokolwiek. W tym, który masz jakie są możliwości? Jest jakiś rodzaj edycji, ingerencji w poszczególne zapisy? Trochę mam nagrań własnych i przydałoby się jakieś lepsze interface użytkownika niż w portable, bo już przenosić tego na CD mi się nie chce obecnie. Teraz MD są poza głównym nurtem, to pewnie dostanę za niewielką kasę. No i Sony by musiał być.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2190

Post autor: Lord_Nikkon »

darkman pisze: North.pl firmowy z brandem Sony, Reg@ uwielbia ten link podawać, to mu nie będę bruździł.
Kupione razem z workami do odkurzacza. :lol: :lol: Pytanie jeszcze jaki docisk dokupić do mojego drapaka. 200g czy więcej. Najbardziej mnie ogranicza ilość miejsca pod klapą. :think: :think:
darkman pisze: W tym, który masz jakie są możliwości?
Właściwie jest wszystko oprócz cyfrowego wyjścia (opt lub coax). Możesz nagrywać, edytować itd. Gra bardzo dobrze a mechanizm i laser to sprawdzone konstrukcje. Można by rzec, że to taki entry level dla MD ale miałem okazję słuchać QS'y i jednego ES jeszcze w Japonii (nadal są tam popularne) i różnica jest marginalna. Dźwięk w i tak jest kodowany w ATRAC wiec sporo się z niego nie da wyciągnąć a płacisz za wodotryski. Jedyną różnica jest SP/LP2/LP4. Znacząca większość obsługuje tylko SP i rzadko LP2 i LP4. Ja nie narzekam. Mnie się właśnie po wielu latach spierniczył NetMD i muszę coś kupić, żeby nagrywać bezpośrednio z PC (nawet nie wiesz jak się namordowałem aby odpalić SonicStage na WIn10).

Jak chcesz mieć kozacki klocek to weź MDS-JB930QS sam się na taki czaje. :twisted:

Możesz też celować w oczko wyżej od mojego czyli MDS-JE530/520 (czymś się tam różniły) - bardzo solidny i ma kilka użytecznych opcji i świetny pilot z klawiaturą.
ODPOWIEDZ