Przedwzmacniacz plus wkładka

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Przedwzmacniacz plus wkładka

#1

Post autor: Altec »

Hej, prośba o radę.Jak w tytule.

Lektura Forum nie dała mi jednoznacznej odpowiedzi,niestety.

Gramofon to Pioneer PL 510A , w tej chwili gra SHURE 44-7 I NAD PP2.

Muzyka to szeroko pojęta rockowa ,Jazz i Reggae. Najrzadziej duże składy symfoniczne.

Budżet zakładany? powiedzmy ok.2 tys PLN za zestaw (wkładka + Pre)

wstępnie wytypowałem Shura 97,Goldringa 2100, może jakieś Grado lub Nagaoka?

Z pre,słucham teraz testowo Rega Fono MM .Jest lepiej niż z NAD ,ale żeby mnie z kapci wyrwało to nie mogę powiedzieć :)

Będę wdzięczny za każdą radę ..PS: (nie zamykam się przed opcją MC ,ale brak zupełnie doświadczeń w tej kwestii)
Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#2

Post autor: darkman »

Wiesz.. bo nie ma jednoznacznych odpowiedzi. To znaczy, że dobre wnioski wyciągnąłeś :D .
Ponieważ wymieniłeś Rega rozumiem, że MkII MM, a nie Mini, to muszę zapytać czego oczekujesz od
brzmienia zestawu w przyszłości?
Jaki wzmak? Wbrew pozorom ma to znaczenie dla Pre, choć mogłoby się wydawać, że drugorzędne. Jednak tak nie jest.
Rega MKII to specyficzny Phono Pre z dominacją brzmienia ciepłego i neutralnego. Trudno się spodziewać, że w stosunku do PP2 czy CA to będzie wodotrysk. Moim zdaniem błędnie dobrane porównanie w sensie oczekiwań, ale jakie one są ? :)
Jeśli chcesz by PP2 poległ i już nie wstał, to przetestuj LAR LPT1 lub coś tej klasy. Niestety w zakresie Phono Pre diametralne skoki jakości są uzależnione od jakości konstrukcji, a to przekłada się mocno na poziom budżetu.
Shure M97 - dobry wybór, ale wymaga dobrze zestawionego toru, bo to również wkładka o brzmieniu raczej towarzyszącym. Coś jak Rega.
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#3

Post autor: Altec »

OK ,już uzupełniam informacje.
Wzmacniacz ? przez kilka lat z satysfakcją używałem lampowych monobloków .Niestety awaria jednego z nich zmusiła mnie do korzystania z tranzystora.
Także w tej chwili gra Meridian 551 ( brak w nim modułu Phono) .W odwodzie stoją jeszcze vintage Pioneer SX838 i Pioneer SX 440
Z tym,że wymagają dopieszczenia ,żeby korzystać z nich na codzień.
Kolumny to samoróbki (na bazie projektu Łukasza Fikusa ) bas 15" Elektrovoice, środek i góra Saba Greencone.

Czego oczekuję? To najciężej opisać :) Z jednej strony , dobrej dynamiki z drugiej neutralności.Bez wyraźnego podbijania czy upiększania dźwięku.

O LAR czytałem i też jest na liście.. :) Chętnie kupiłbym używany...coby budżet nie ucierpiał,ale to pewnie nie będzie proste.
Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#4

Post autor: darkman »

Projekt Fikusa b.fajny, to i kolumny pewnie Ci wyszły interesująco.
LAR gra dynamicznie,ma dobry detal i tego nie można mu odmówić. Jak dla mnie gra zbyt dynamicznie i nie jest neutralny dla wkładek MM. Ma znacznie większe możliwości dopasowania dla MC. Gra wysoko, zatem z wkładkami o dominującej preferencji wysokich tonów zagra nieznośnie. Może się podobać, bo pracuje w dobrej klasie mając swoich zwolenników i entuzjastów. Skądinąd słusznie.
Poprośmy jeszcze Myszora o wypowiedź, jako również użytkownika LAR i to o dość długim stażu odsłuchowym tego urządzenia.
Altec pisze: używany...coby budżet nie ucierpiał,ale to pewnie nie będzie proste
Na rynku wtórnym bywa, ale faktycznie nie łatwo dostać. To sprzęt dobrej klasy, a takich ludzie się nie pozbywają zbyt chętnie. Cena używanego nie jest zresztą jakoś drastycznie zaniżana.
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#5

Post autor: Altec »

Czekam cierpliwie na dalsze sugestie.

Jeszce tylko pytanie czy Nagaoka 110 ,brać pod uwagę? zakładając pre na poziomie LAR..
Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#6

Post autor: darkman »

Oczywiście, że brać. Świetna mm-ka.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#7

Post autor: Myszor »

Goldring 2100 super wybór :clap:
Nie kupisz LARa używanego taniej.
Ja swojego sprzedalem praktycznie po cenie zakupu.
Ktoś na forum sprzedawał musical fidelity lps v90 po dobrej cenie. Nie wiem czy sprzedał.
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#8

Post autor: Altec »

Czyli LAR plus Goldring 2100 lub Nagaoka..powinno dać radę.. jako trochę lepsze "Entry Level" ?

Nie chcę przegiąć z finansami..wolę kupić więcej płyt.. :) Ale walka idzie o przyzwoity ,co
najmniej dźwięk.. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#9

Post autor: Myszor »

Na pewno taki zestaw da radę. Jeszcze IFI phono możesz obczaić.
Kolega ma i cieszy ucho. Wyszła v2 więc ludzie będą się apgrejdować i może coś taniej wyrwiesz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka ,prośba o radę

#10

Post autor: Wojtek »

Eh, wątek typowo zakupowy o dwóch elementach...
Przenoszę do wkładek bo tu chyba bardziej o wkładkach jednak piszemy :)
Altec pisze: Z jednej strony , dobrej dynamiki z drugiej neutralności.Bez wyraźnego podbijania czy upiększania dźwięku.
Ortofon OM by tu świetnie się spisał, ale nie na tym ramieniu (za ciężkie).

Lepiej zapakuj się w Nagaokę MP-110.
Goldringa 2100 bym odpuścił.

Ewentualnie... Danonek DL-110 ;)
O MCLO nie ma za bardzo co myśleć, póki co.

PS:
Foto w stopce masz ciutkę duże...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka

#11

Post autor: darkman »

Altec pisze: Czyli LAR plus Goldring 2100 lub Nagaoka..powinno dać radę.. jako trochę lepsze "Entry Level" ?
No well, nie popadajmy skrajności to będzie dużo leszy level i wcale nie entry. Natomiast Goldringa bym umieścił na niższym miejscu pudła medalistów. Pomyśl o czymś innym. MP-110 na pewno. Poprzeglądaj sobie jeszcze parametry składowe/szlify.
(MF v90 gra u Wolfa@ na AT440 z dobrym gramo, to ewentualnie podpytaj go o wrażenia, wkładka - ostry szlif i gra wysoko jednak-to dla Ciebie może być za "szkliście"?).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka

#12

Post autor: Wojtek »

Jeśli już rozważać MMkę od AT pod to ramię to jedynie AT-5V lub AT-7V. Warto, szczególnie tą drugą, choć z dostępnością jest gorzej :(
440tka... nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
szuiram
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2015, 12:22
Gramofon: Technics sl- 1600 Mk
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka

#13

Post autor: szuiram »

Spróbuj posłuchać sampli z http://daveyw.edsstuff.org/vinyl/cartri ... artridges/ (nie ma tam MP 110, ale jest jej poprzedniczka).
Na podstawie tego oraz przy pomocy Wojtka wybrałem Nagaoka Mp 110 i jestem bardzo zadowolony. Dobrze radzi sobie zwłaszcza ze współczesnymi wznowieniami, nadając im odrobinę polotu.Trzeba tylko brać pod uwagę, że igła wystarcza tylko na ok. 100 h, a nowa to wydatek 400zł.
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka

#14

Post autor: Altec »

MP 110 zakupiona ! Chyba się polubimy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz plus wkładka

#15

Post autor: darkman »

szuiram pisze: Nagaoka Mp 110 Trzeba tylko brać pod uwagę, że igła wystarcza tylko na ok. 100 h
Bzdura. Skąd taka informacja? Coś kolega pomyliłeś.
ODPOWIEDZ