Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#16

Post autor: cooledit »

A jak w ogóle można egzystować bez alfabetycznego uszeregowania? Im wcześniej się zaczyna trzymać porządek tym łatwiej. Nie mam tego za wiele (255) ale bez ładu i składu to bym oszalał. Tak w winylach jak i CD których jest zdecydowanie więcej :oops: Sorry taki mieliśmy klimat.

P.S.
Fotka regału też się zrobi :P co by temat nie umarł całkowicie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#17

Post autor: blispx »

No to macie fajnie z tymi regałami.. u mnie 600 LP + 100 singli zalega jeszcze w pudłach bo ciągle nie wiem gdzie ostatecznie osiądę ;)

Muszę w końcu zainwestować w jakiegoś Kalax'a czy cuś
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#18

Post autor: cooledit »

Ten regał jest chyba projektowany pod winyle, nie wiem tylko czy jednym regałem 4x4 zaspokoisz swoje potrzeby przy takiej ilości płyt.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#19

Post autor: blispx »

chyba kupię 4/2 x3 będzie może stabilniej. Jakoś nie wyobrażam sobie aby te wszystkie płyty wsadzić na 1 klocek 5/5

W sumie i tak zostawiam to jako ToDo, w tej chwili wielkość pokoju nie pozwala na nic, a do kartonów się jakoś przyzwyczaiłem. Problem zacznie się tylko gdy je zacznę przenosić.. :(
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#20

Post autor: cooledit »

blispx pisze: Problem zacznie się tylko gdy je zacznę przenosić.. :(
Odwieczny problem kartonów i ich kruchości.
blispx pisze: chyba kupię 4/2 x3 będzie może stabilniej
Pomysł całkiem dobry. Skręcając to do kupy zrobisz całkiem solidny mebel 4x6 i jeszcze miejsca wystarczy na następne płyty :P
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#21

Post autor: holy_shit_89 »

Ja przechowuję swoje płyty w poniższy sposób i bardzo mi to odpowiada :) Oczywiście alfabetycznie ;)
Załączniki
P1030608.JPG
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#22

Post autor: zelazny »

holy_shit_89 pisze:Ja przechowuję swoje płyty w poniższy sposób i bardzo mi to odpowiada :) Oczywiście alfabetycznie ;)
No no no, troszkę już ich nazbierałeś, też mam cościk podobnie jeżeli chodzi o ilość. Ja w sumie to mam winyle w walizkach bo za pewne za jakiś czas będę się przeprowadzał więc to ułatwi mi transport.
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#23

Post autor: holy_shit_89 »

Skromny zbiór, mój znajomy ma około 1000, to jest dopiero kolekcja :D
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#24

Post autor: cooledit »

A to mój alfabetyczny tower
_1011993a.JPG
Póki co tak to wygląda ale jest szansa na jakieś zmiany w niedalekiej przyszłości
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#25

Post autor: AnalogKid »

zelazny pisze:ja wiem że to nieuniknione i kiedyś czeka mnie ułożenie alfabetyczne.
Ja od początku układałem alfabetycznie, inaczej bym nie mógł, za bardzo lubię porządek :D Tylko w tej ostatniej szafce poukładałem przypadkiem kilka egzemplarzy, potem dochodziły kolejne i przyzwyczaiłem się do takiego ułożenia (z dokładnością do ~2-3 płyt wiem gdzie jest ta której szukam), więc już nie zmieniałem nic :oops:

holy_shit_89 pisze:Skromny zbiór, mój znajomy ma około 1000, to jest dopiero kolekcja :D
Liczy się jakość, a nie ilość.
Niedawno znajomy sprzedawca odpowiadał mi, że jak kilka lat temu miał stoisko na Jarmarku Dominikańskim, to jeden klient chwalił mu się, że ma już 1000 winyli. Jednak zaraz się okazało, że skupuje byle co - egzemplarze w cenie kilku (tak, kilku, nawet nie kilkunastu) złotych ;) Całą kolekcje miał złożoną z takich śmieci :?

A regał masz bardzo fajny. O takim własnie marzę, choć raczej inny kolor wybiorę i waham się co do rozmiarów ;) Ile mniej więcej płyt mieści się w takiej jednej przegródce?
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#26

Post autor: holy_shit_89 »

U niego ilość współgra a jakością. W jedną przegródkę wejdzie +/- 70 płyt, trochę więcej jeżeli będziesz upychać na chama ;)
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#27

Post autor: AnalogKid »

To musi słuchać naprawdę zróżnicowanej muzyki ;) Ja póki co chyba nie znam tylu albumów na wysokim - wg subiektywnych odczuć - poziomie. ;)

Ja najsłabsze albumy ze swojej kolekcji oceniam na 6/10, czyli według mojej skali - jako "niezłe". Nie mam jednak takich wiele, większość to 8 i wyżej.

Upychał na chama nie będę, więc na razie wystarczyłby mi regał 2x2 (a właściwe 3x1, jeśli takie są), ale wiadomo, że na tym kolekcja się nie skończy ;) Myślałem o takim "zestawie" - 2x2, obok 1x2 poziomo i na nim gramofon + wzmacniacz, a potem znowu 2x2. Ale jak ma świecić pustkami, to lepiej tylko jeden, taki jak Twój, albo 3x3.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#28

Post autor: zbyszek1982 »

holy_shit_89 pisze: Ja przechowuję swoje płyty w poniższy sposób i bardzo mi to odpowiada Oczywiście alfabetycznie
Fajne Bowersy :D
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#29

Post autor: zelazny »

No jakoś się zastanawiałem czy musi być aż tak dużo tych głośników niskotonowych. Jet lepsza jakość dźwięku czy jak? :)
Ale może Panowie nie odchodźmy od tematu głównego. :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 21:09 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#30

Post autor: cooledit »

zbyszek1982 pisze:
holy_shit_89 pisze: Ja przechowuję swoje płyty w poniższy sposób i bardzo mi to odpowiada Oczywiście alfabetycznie
Fajne Bowersy :D
To model B&W 685 S2. Bardzo fajnie grają.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ