Gramofon do 500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 500 zł

#2296

Post autor: Obywatel »

Pirug8, Potrzebujesz nieskomplikowanego i niezawodnego gramofonu. Doradzam wybór jednego z gramofonów po renowacji w wykonaniu Esdarka

Tutaj masz aktualną ofertę:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1467673

Do tego dokupujesz przedwzmacniacz, podłączasz za jego pośrednictwem gramofon do swoich głośników i gotowe.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 500 zł

#2297

Post autor: esdarek »

radzix pisze:Bardziej chodzi mi to czy w przszłym tygodniu w razie W , będziesz mieć jeszcze go w ofercie ?
Dziś zeszły dwa:
http://allegro.pl/gramofon-dual-cs430-r ... 74566.html
http://allegro.pl/gramofon-dual-cs415-r ... 60086.html
akurat w nietypowych konfiguracjach bo jeden bez wkładki(kupujący ma swoją), a drugi z zamontowanym przedwzmacniaczem (montuję kilka rodzajów, ludzie mówią, że nawet grają)
jeden został, ale z 60 -70 szt. czeka w kolejce, a nowe wciąż kupuję. Niemniej CS415 w takim stanie jak ta sprzedana nie miałem jeszcze nigdy. Wyglądała na zewnątrz i w środku jak wyjęta z pudełka.
Pirug8
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:29

Gramofon do 500 zł

#2298

Post autor: Pirug8 »

Rozumiem Obywatel, a co powiesz o gramofonach z wbudowanym przedwzmacniaczem (spotkałem się z takimi w internecie)? Rozumiem, ze przedwzmacniacz jakiś musi być, bo podpięcie gramofonu bezpośrednio do subwoofera nie zadziała, tak? Pytanie tylko czy zewnętrzny czy wbudowany... Czy są też jakieś inne, może nowe modele, może też tańsze, które mógłbyś polecić?
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Gramofon do 500 zł

#2299

Post autor: ojcie_c »

Nowe gramofony z wbudowanym przedwzmacniaczem w tym przedziale cenowym podaruj sobie. To chińskie wyroby gramofonopodobne.

W budżecie, którym dysponujesz, spokojnie kupisz używany, odrestaurowany egzemplarz od esdarka, oraz oddzielny przedwzmacniacz. To najlepsza droga.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 500 zł

#2300

Post autor: zbyszek1982 »

esdarek pisze:Niemniej CS415 w takim stanie jak ta sprzedana nie miałem jeszcze nigdy. Wyglądała na zewnątrz i w środku jak wyjęta z pudełka.
CS415 jest tak samo godny polecenia jak plastikowe "gramofony" z marketu. Bardzo Cię proszę, przestań robić wodę z mózgu ludziom, bo przez to dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że sprzęt warty 100zł sprzedaje się na twoich aukcjach za ponad 700! Ja wiem, że jako handlarzowi tobie to pasuje, ale jakoś nie pasuje mi to do obrazu etycznego handlowca, którym często tu operujesz w kontekście swojej działalności.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 500 zł

#2301

Post autor: Obywatel »

Pirug8, najtańszy gramofon z wbudowanym fabrycznie przedwzmacniaczem, wart jakiejkolwiek uwagi to:
http://www.euro.com.pl/gramofony/audio- ... brny.bhtml

Dlatego nowy gramofon sobie odpuść bo za nic w świecie nie zmieścisz się w budżecie.

Esdarek pisał ostatnio, że na życzenie montuje przedwzmacniacze, ale pamiętaj, że jak będziesz chciał zmienić gramofon, to znowu staniesz przed tym samym problemem. Dlatego lepiej dokupić sobie zewnętrzny. Takie rozwiązanie jest po prostu bardziej uniwersalne.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#2302

Post autor: esdarek »

Zbyszku nie każdy użytkownik jest tak wyrafinowany jak Ty i obsługuje zaawansowane produkty Bauna. Nie każdy też tego chce. Musisz zrozumieć, że są ludzie którzy gramofonu nie czynią treścią swego życia i mają do niego tak samo emocjonalny stosunek jak do ...lodówki. Takich ludzi jest bardzo dużo i mnie to wcale nie dziwi. Po trzydzistukilku latach grzebania w gramofonach doszedłem do wniosku, że najlepszy jest taki, który się postawi ,a on gra z dobrą jakością przez lata, a nie ten, który ma 64 możliwości ustawienia ramienia w 24 płaszczyznach. Nie każdy lubi słuchać gramofonu-są ludzie którym on tylko umożliwia słuchanie muzyki. Musisz się z tym pogodzić. CS415 jest idealny dla takiego odbiorcy. Zapewne nie wiesz bo niby skąd, ale mechanizm od CS410 do CS460 jest identyczny. W wyższych modelach jest ramię z naciskiem reg. sprężyną i nieco dociążony talerz oraz trochę kosmetyki. Główne elementy jednak pozostają bez zmian. Biorąc powyższe wszystkie te gramofony prezentują podobny poziom jakości natomiast np. CS415 uwalnia klienta od ustawiania nacisku i antyskatingu, co dla Ciebie może być przerażające, ale dla innej osoby jest wybawieniem. Proponuję na temat spojrzeć szerzej, dalej niż tylko czubek własnego nosa. Jeśli ktoś robi wodę z mózgu to na pewno nie jestem to ja. Nie polecam zaawansowanych technicznie sprzętów niewiadomego pochodzenia i w niewiadomym stanie niedoświadczonemu użytkownikowi. "Kuriozalne" sytuacje w których CS415 wart 1499,- sprzedaję za połowę lub mniej tej kwoty? No cóż...trudno tu się nawet odnieść. Nie jestem handlarzem i wypraszam sobie takie epitety. Handlarzy mogę Ci wylinkować z allegro. Jeśli nie potrafisz zrozumieć różnicy pomiędzy nimi, a mną to po raz kolejny źle to świadczy o Twojej wiedzy, a wiedzę trzeba mieć w danym temacie aby się w nim wypowiadać. Nie jestem etycznym handlowcem-jestem etycznym człowiekiem o czym wiedzą moi klienci i duża cześć ludzi na tym i innych forach. Nie wiem ile i jakich gramofonów przygotowanych przeze mnie się naoglądałeś. Jeśli przespałem się z Twoją żoną, przejechałem Ci kota lub coś w tym stylu to zachowaj się jak facet, a nie wylewaj swoich frustracji na forum jednocześnie wprowadzając Bogu ducha winnych ludzi w błąd. Ty, Tobie, Ci, Twoje itp pisze się z dużej litery, chyba ,że jest się bardzo kiepsko wychowanym, lub się kogoś szczerze nienawidzi. Kocham Cię Zbyszku.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 500 zł

#2303

Post autor: esdarek »

Obywatel pisze:Pirug8, najtańszy gramofon z wbudowanym fabrycznie przedwzmacniaczem, wart jakiejkolwiek uwagi to:
http://www.euro.com.pl/gramofony/audio- ... brny.bhtml

Dlatego nowy gramofon sobie odpuść bo za nic w świecie nie zmieścisz się w budżecie.

Esdarek pisał ostatnio, że na życzenie montuje przedwzmacniacze, ale pamiętaj, że jak będziesz chciał zmienić gramofon, to znowu staniesz przed tym samym problemem. Dlatego lepiej dokupić sobie zewnętrzny. Takie rozwiązanie jest po prostu bardziej uniwersalne.
Masz rację, montuję często preampy do środka na życzenie klienta. Najczęściej w prostych gramofonach jak CS415 których klient raczej wraz z rozwojem nie zamierza zmieniać. Jak pisze Obywatel-lepiej brać zewnętrzny jeśli wiesz, że kupowany gramofon jest takim na próbę lub na jakiś czas. Jednak z punktu widzenia jakości(w pewnym zakresie cenowym rzecz jasna) nie ma różnicy, natomiast wzrasta uniwersalność,funkcjonalność i łatwość odsprzedaży(ciągle piszę o gramofonach prostych, tanich).
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Gramofon do 500 zł

#2304

Post autor: pawlos »

Zbyszek ma rację ,bo jeżeli gramofon Duala seri 400 ze względu na łatwośc obsługi ma kosztować np.700 zł ,to taki Technics sl-dd33 powinien kosztowac minimum 2 razy tyle .
Oczywiście nie interesuje mnie za ile ktoś sprzedaje swoje gramofony , ale na tym forum raczej nie powinno się polecać gramofonów miernej jakości , jeżeli jest lepsza alternatywa .
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#2305

Post autor: esdarek »

Ja wiem ,że wam ciężko, ale spróbujcie się wczuć w człowieka który ma pierwszy raz winyla w ręku i myśli o zakupie gramofonu. Myślicie, że marzy o antyskating, VTA i innych kątach, balansach itp?
Lepsza alternatywa? To co dla kogoś jest sufitem dla kogoś innego jest podłogą. Nie wiem czemu DD33 nie kosztuje 1500. Może dlatego, że jest wyjęty z piwnicy? Znam firmy w których tyle kosztuje mimo, że nie był nawet otwierany. Widzę ,że macie dziś "dzień dobroci dla esdarka" :lol:
Może trza dodać gdzieś w motto tego forum, że zajmujemy się tylko gramofonami z pełną regulacją ramienia i będzie wszystko jasne?
Odpadnie masa technicsów, proste duale i będziemy polecać Kowalskiemu do meblościanki koło kina domowego SME 10 ,a kierowcy ,który właśnie zdał prawo jazdy Camaro SS.
Aha! Gdzie i komu polecałem CS415???
radzix
Posty: 24
Rejestracja: 04 kwie 2016, 13:13
Lokalizacja: Warszawa

Gramofon do 500 zł

#2306

Post autor: radzix »

zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Gramofon do 500 zł

#2307

Post autor: zbyszek1982 »

esdarek pisze:Zapewne nie wiesz bo niby skąd
Miałem przez kilka lat CS455. Kupiłem go w świetnym stanie za 250zł.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#2308

Post autor: esdarek »

Pogratulować!
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Gramofon do 500 zł

#2309

Post autor: zbyszek1982 »

esdarek pisze:Pogratulować!

Tyle wtedy (pięć lat temu) średnio kosztował, i nie widzę powodu, dla którego miałby nagle zacząć kosztować więcej, o 700zł za CS415 nie wspominając.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#2310

Post autor: esdarek »

Nie masz obowiązku kupować. Ktoś kto ma dać 1500 w sklepie albo 600-700 u mnie potrafi liczyć.
Zawsze możesz kupić za 200 zł. dać nowy pasek, wkładkę, wypolerować pokrywę i talerz, nasmarować, ustawić, okleić plintę, dać gwarancje i 24h punkt konsultacyjny, a następnie sprzedać za 200. Matka Teresa z Kalkuty potrzebuje następcy.
Możesz też polecać złom od handlarzy-nie ja będę miał do Ciebie pretensje.
ODPOWIEDZ