Kupie Gramofon:)

ODPOWIEDZ
pagiga13
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2010, 19:36

Kupie Gramofon:)

#1

Post autor: pagiga13 »

jestem poczatkujacy i chciałbym kupic sobie jak na razie gramofon za niewilka cene...
macie moze cos dla mnie???
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Kupie Gramofon:)

#2

Post autor: Krzyś »

Ja mam 3 szt do sprzedania, może Cię coś zainteresuje:
DP-29F - o wadach piszę w innym wątku http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=1213#p1213, szerzej o eksploatacji napiszę tutaj:
Pewną zaletą może być fakt, iż jest to gramofon w pełni automatyczny (wciskamy start - ramię przenosi się nad płytę, płyta zaczyna się obracać, igła ląduje na płycie, wciskamy stop - ramię się podnosi, talerz się wyłącza, ramię jest przenoszone na stojak), ale po pierwsze ta automatyka jest całkowicie mechaniczna, co bywa bardzo wk********* w przypadku, gdy przypadkiem wciśniemy przycisk "Start" przy wyłączonym z sieci gramofonie - wtedy od razu po włączeniu ramię przesuwa się nad płytę. Co więcej - jest to też bardzo ograniczające, bo da się na tym słuchać tylko płyt 12" i 7" (tylko takie ustawienia mechanicznego przełącznika). Wybieranie utworu z płyty jest - dla mnie - niemożliwe - nie ma urządzenia do podnoszenia igły (liftera), a ja nie zaryzykuję ręcznego podnoszenia i przesuwania ramienia. Mechaniczna automatyka z pewnością nie sprzyja najlepszej możliwej jakości dźwięku (mogą się przenosić jakieś wibracje od silnika napędowego).
DP-29F cechuje się też wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym (można podłączyć do komputera, wieży bez wejścia phono itp) - który można wyłączyć.

A co do oferowanego tutaj DP-29F (: szacuję, że igła przepracowała jakieś 100 godzin max, cena 100 zł bez przesyłki, oryginalne pudełko i gwarancja (ale nieważna (: ), postaram się zabezpieczyć przesyłkę tak, jak był oryginalnie zabezpieczony. Stan wizualny chyba bdb, nie powinno być żadnych większych rys (pęknięć na pewno nie ma), choć mocno przykurzony i poplamiona pokrywa (ale powinno bez problemu dać się to zmyć). Rok produkcji 2005. Nie ma wad fizycznych ani prawnych, sprzedaję, bo mam 3 lepsze gramofony.
Do tego jeszcze chyba też zamierzam sprzedać Unitrę GS-470. Wkładka MF-104 z igłą (stan igły nieznany, mogę tylko przypuszczać, że nie jest ukruszona w stopniu powodującym ścieranie rowków płyty) + zapasowa (nieużywana) wkładka MF-104 też z igłą (przepracowane ok. 50 godzin) - koszt 125 zł za całość bez przesyłki. Gramofon wymaga przedwzmacniacza albo wzmacniacza z wejściem Phono (wkładka MM). Jak próbowałem używać tego gramofonu, to nie miałem pojęcia, jak go wyregulować (czytaj: po zmianie mebli przestałem go używać w ogóle i od kilku lat stoi w szafie, i choć teraz prawdopodobnie dałbym radę ustawić odpowiedni nacisk na igłę, to mi się nie chce). Ten model wydaje się być sporo lepszym urządzeniem od denona albo elty z tego wątku. Sprzedaję z tego samego powodu, co poprzedni.
Mam też do sprzedania gramofon Unitra Emanuel Stereo (nie pomnę modelu). Wkładka UF-5S (chyba tak się nazywała!?) kupiona gdzieś w II poł. lat 90-tych. Przepracowane ok. 100 godzin. Wkładka piezoelektryczna (wymaga odpowiednio low-endowego przedwzmacniacza, np. jakiegoś prostego radia tranzystorowego typu Jowita czy Wanda). Regulacja nacisku igły na płytę. Jak ostatnio testowałem to działał (przed wysyłką oczywiście przetestuję jeszcze raz). Jakby nie patrzeć nie jest to sprzęt w żadnym stopniu audiofilski i płyty raczej szlifuje (w każdym razie te płyty zza komuny, które były na nim odtwarzane, zdradzają wszelkie oznaki zeszlifowania). Cena za gramofon 25 zł (bez przesyłki) - również sprzedaję z tego samego powodu, co poprzednie.
Ceny IMHO uczciwe (sprawdzałem z grubsza alledrogo), bez możliwości negocjacji. Nie mam dużego parcia na sprzedaż tych urządzeń, dlatego na razie nie próbowałem ich nigdzie sprzedać ani wystawiać.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ