Okablowanie DIY, dywagacje na temat brzmienia kabli

Jak to wszystko połączyć?
Awatar użytkownika
foxiu

Re: Okablowanie DIY, dywagacje na temat brzmienia kabli

Postautor: foxiu » 28 wrz 2016, 21:13

pan_winyl pisze:Co do kabli- w pełni zgadzam się że kable grają, ale niuanse wychwytuje się dopiero przy źródle które te kable jest w stanie wykorzystać. Do tego lvl, niestety daleko w złotówkach.

Cytat z mojego fb, po raz kolejny:

Jestem w kropce. Wszystko w co wierzyłem właśnie się zawaliło. Kilka dni temu kupowałem wzmacniacz w Bielsku i sprzedawca z głupia frant stwierdził że głośników jakie mam do tego wzmaka nie należy podłączać byle drucikami. Zaproponował że wypożyczy mi dwie pary kabli do przetestowania. Mi lampka audio voodoo się zapaliła, ale jak dają to brać. No i przetestowałem dziś te kable. Skurczybyki "zagrały". Nie tak, że jedne są lepsze od drugich. Są inne. I to nie tylko w jednym elemencie, ale ogólnie w przekazie. Tańsze grają bardziej płasko, mniej detalicznie ale za to z większą dynamiką. Tak rockowo, prosto w pysk. Droższe lepiej budują scenę, są bardziej detaliczne (ale wcale nie podbijają wysokich tonów), ale brakuje im pazura - takie jazzowe plumkanie w zadymionej knajpie. Podepnę jutro jakiś zwykły kabel, stary wieszak, cokolwiek i posłucham - bo to jakieś jaja są.

Jak to pisałem (marzec 2015) to łączny koszt posiadanego wzmaka, źródła (dac) i monitorków - około 3500 zł. I dało się co nieco usłyszeć :) A kwota wcale dupy nie urywa wśród "pasjonatów sprzętu hifi" (tak, sprzętu ;) )
Fiio E10 | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 | Philips CD471 NOS -> Onkyo TX-8020 -> Usher S520 | Taga TSW-90 v3 | Beyerdynamic Custom One Pro

Awatar użytkownika
caveas
Gramofon: CS 627Q, RW666 i....

Re: Okablowanie DIY, dywagacje na temat brzmienia kabli

Postautor: caveas » 21 paź 2016, 12:48

Zachęcam do testowania wysokiej klasy koncentryków z teflonem, srebrem itd. z techniki komputerowej, medycznej i wojskowej (po ZSRR).
4 razy skrętka w parach zrównoleglonych z linki i to jeszcze kat6E (ekranowanej). Kiedyś testowałem kabel symetryczny antenowy (300ohm impedancji falowej) i też było ciekawie.
Gramofony: Siemens RW666, Dual CS2235Q, CS627Q, CS415, 1225, Telefunken 220CX
Tuner: Phase Linear Model 5100.
Preamp i PA: Carver C-4000, C-500
głośniki: Tannoy HPD315A, Philips RH532 i co zrobię

Wróć do „Okablowanie”