Legendarna Shure V15 III

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#301

Post autor: Wojtek »

No tak, neoSASy to raczej pomyłka z polityką cenową i sam jestem ciekaw jak długo zamierzają ten stan utrzymać :)
Pewnie Tonar już zaciera ręce bo ludzie zaczną się rozglądać za Shibatami gdzie indziej :v (średnio 100-150 ojro per nowa igła).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Legendarna Shure V15 III

#302

Post autor: Cracker »

Regsoft pisze: Masz coś przeciwko Denonom?
Denony to bardzo dobre wkładki . Używam od lat i używał będę. ;)
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Legendarna Shure V15 III

#303

Post autor: Regsoft »

Cracker pisze: Denony to bardzo dobre wkładki . Używam od lat i używał będę.
Tak rzecze Cracker 8-)
A ja popieram obymarencamy !!!
:obscene-drinkingcheers:
Cart 02.jpg
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Legendarna Shure V15 III

#304

Post autor: Cracker »

:obscene-drinkingcheers:
Denony i tracer nie mylić z Cracker. :lol:
20161213_190820.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#305

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze: Z tego co zrozumiałem to kolega ma już Szczura, a teraz szuka igły ;)
MMarek:
Może pierw zacznij od eliptyka JICO (via sklep EMJ) albo HE od north? Bo tak w ciemno pakować się w SASa (obojętnie czy zwykłego czy neo) jak nie wiadomo co wkładka przy bardziej "cywilnej" igle potrafi to taki skok na głęboką wodę ;)
Tak Wojtku - dobrze zrozumiałeś - mam wkładkę Shure oryginalną V15IIITM - zatem szukam wyłącznie igły.
Z tego co wyczytałem w Twojej recencji to ta igła SAS-a jest najlepszym rozwiązaniem do tej wkładki, zatem pomyślałem, że po co wydawać 300zł na zakupy w north.pl skoro można mieć igłę, która bije na łep i szyję wszystkie inne, które do tej wkładki można zamontować. Do tego kolega z forum ma ją w rozsądnej cenie :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Legendarna Shure V15 III

#306

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: bije na łep i szyję wszystkie inne
A przeczytałeś cały ten wątek? :?
Wojtek pisze: jak najbardziej brzmi jak "prawie SAS"
darkman pisze: Różnica SAS ,a HE jest w istocie niewielka.
Nie wiem gdzie tu masz to "bicie na łep" :think:
O tym co sam pisałem nawet nie wspominam :roll:
MMarek pisze: kolega z forum ma ją w rozsądnej cenie
Rozsądna jest propozycja Kolegi z forum a nie sama cena :lol:

Reasumując. Jeśli chcesz kupić po prostu najlepszą igłę do V15 III bez względu na cenę to bierz SAS (wiadomo od kogo 8-) ). Ale nie dorabiaj do tego jakiejś teorii opłacalności. Po prostu takie przyjąłeś założenia. A jak się już wciągniesz w gramoholizm i będzie Cię na to stać to i tak w ciągu roku, dwóch będziesz to wszystko zmieniał. A co ważne będziesz miał z tego dużą frajdę :mrgreen:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#307

Post autor: MMarek »

MMarek pisze: Tak Wojtku - dobrze zrozumiałeś - mam wkładkę Shure oryginalną V15IIITM - zatem szukam wyłącznie igły.
Z tego co wyczytałem w Twojej recencji to ta igła SAS-a jest najlepszym rozwiązaniem do tej wkładki...
Potem dostaję trochę po głowie...
Regsoft pisze:Nie wiem gdzie tu masz to "bicie na łep" :think:
O tym co sam pisałem nawet nie wspominam :roll:
Nie powiem trochę słusznie, bo nikt wprost nie napisał, że SAS bije inne na łep i szyję. Ja to wyczytałem między wierszami. :lol: :lol: :lol:

By na końcu się dowiedzieć:
Regsoft pisze: Reasumując. Jeśli chcesz kupić po prostu najlepszą igłę do V15 III bez względu na cenę to bierz SAS
I bądź tu człowieku mądry....
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendarna Shure V15 III

#308

Post autor: klin »

Regsoft pisze: MMarek pisze:
Źródło posta bije na łep i szyję wszystkie inne

A przeczytałeś cały ten wątek?

Wojtek pisze:
Źródło posta jak najbardziej brzmi jak "prawie SAS"

darkman pisze:
Źródło posta Różnica SAS ,a HE jest w istocie niewielka.

Nie wiem gdzie tu masz to "bicie na łep"
O tym co sam pisałem nawet nie wspominam

MMarek pisze:
Źródło posta kolega z forum ma ją w rozsądnej cenie

Rozsądna jest propozycja Kolegi z forum a nie sama cena

Reasumując. Jeśli chcesz kupić po prostu najlepszą igłę do V15 III bez względu na cenę to bierz SAS (wiadomo od kogo ). Ale nie dorabiaj do tego jakiejś teorii opłacalności. Po prostu takie przyjąłeś założenia. A jak się już wciągniesz w gramoholizm i będzie Cię na to stać to i tak w ciągu roku, dwóch będziesz to wszystko zmieniał. A co ważne będziesz miał z tego dużą frajdę
Nakupowali sobie tych wkładek MC i teraz wybrzydzają.......... :lol:
Ale tak...koledzy mają rację. Płacić dwa razy więcej za SASa niż za HE to trochę przesada. Ale z drugiej strony takie jest to hobby. Jak teraz nie kupisz SASa to jest duża szansa, że potem będziesz się jeszcze jakiś czas zastanawiał jak ten SAS włąściwie gra :D Jak to pisze Kolega Darkman - "to tylko pieniądze"....ale muszę przyznać, że sam bym takich pieniędzy chyba drugi raz za SASa nie dał. Z tym, że ja grałem na v15 III z SASem przez rok i mam już zdecydowanie wyrobione zdanie.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#309

Post autor: MMarek »

klin pisze: Ale tak...koledzy mają rację. Płacić dwa razy więcej za SASa niż za HE to trochę przesada. Ale z drugiej strony takie jest to hobby. Jak teraz nie kupisz SASa to jest duża szansa, że potem będziesz się jeszcze jakiś czas zastanawiał jak ten SAS włąściwie gra :D Jak to pisze Kolega Darkman - "to tylko pieniądze"....ale muszę przyznać, że sam bym takich pieniędzy chyba drugi raz za SASa nie dał. Z tym, że ja grałem na v15 III z SASem przez rok i mam już zdecydowanie wyrobione zdanie.
No to już wiem co zrobię ;) chyba... :D

Kupię HE a zaoszczędzone 500zeta dołożę do odłożonej kasy na pre i kupię lepszy - i znowu będzie zabawa jaki... :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#310

Post autor: darkman »

Klin, grzebiesz w bombie, a saper myli się tylko raz :D
MMarek pisze: I bądź tu człowieku mądry....
to proste-> wyjątek z naszej giełdy:
JICO SAS VN35 do Shure V15 III. Kupiłem ją na zapas, zaraz jak dowiedzieliśmy się, że JICO wstrzymało produkcję igieł ze szlifem SAS:
viewtopic.php?f=12&t=8085&hilit=sas
Grała może z 5 minut."

Potrzebna lepsza oferta? Niż ta od gościa, który ma fantastyczny sprzęt w tym kilka fQę-drogich wkładek i naiwania lutownicą jak Chuck Norris "nunczaku".
Brać nie marudzić. Wyrobisz sobie zdanie. A jak dobierzesz potem HE z North (też bdb wybór!) to na powiesz jak to jest Twoim zdaniem.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#311

Post autor: MMarek »

darkman pisze: to proste-> wyjątek z naszej giełdy:
JICO SAS VN35 do Shure V15 III. Kupiłem ją na zapas, zaraz jak dowiedzieliśmy się, że JICO wstrzymało produkcję igieł ze szlifem SAS:
viewtopic.php?f=12&t=8085&hilit=sas
Grała może z 5 minut."

Potrzebna lepsza oferta? Niż ta od gościa, który ma fantastyczny sprzęt w tym kilka fQę-drogich wkładek i naiwania lutownicą jak Chuck Norris "nunczaku".
Brać nie marudzić. Wyrobisz sobie zdanie. A jak dobierzesz potem HE z North (też bdb wybór!) to na powiesz jak to jest Twoim zdaniem.
Dark - z Michałem już pisałem na PW - także wiem co i jak, ale skoro nawet On piszę, że drugi raz by SAS-a nie kupił - to dla mnie wystarczająca informacja. Kupuję HE.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Legendarna Shure V15 III

#312

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: Ja to wyczytałem między wierszami. :lol:
MMarek pisze: Kupię HE a zaoszczędzone 500zeta dołożę ...
Zrobisz wg własnego uznania. Grunt, że już kumkasz w czym tkwi problem więc decyzja będzie świadoma :D
I pamiętaj. Jak Cię to gramofonowe bagno wciągnie to i tak będziesz zmieniał. To sama frajda :dance:
klin pisze: Nakupowali sobie tych wkładek MC i teraz wybrzydzają
Nie każdego stać na SAS więc trzeba kombinować :mrgreen:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#313

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Jak Cię to gramofonowe bagno wciągnie to i tak będziesz zmieniał. To sama frajda :dance:
Na to właśnie liczę.... :D

I wielkie dzięki za pomoc Wszystkim. :clap: :clap: :clap:

Teraz czas na nowy pre - idę zatem do właściwego wątku i tam też liczę na pomoc... Phoenix Audio, a może PJ Phono Box DS+, a może..... :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Legendarna Shure V15 III

#314

Post autor: Cracker »

darkman pisze: Klin, grzebiesz w bombie, a saper myli się tylko raz
No chyba że się wcześniej ożeni. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#315

Post autor: Wojtek »

MMArek, pamiętaj że kiedyś nie było opcji zakupu HE w korzystnej cenie z north. Kiedyś też było nieco drożej (400 złotych?). Nie wiadomo też na jak długo ta oferta starczy, także trzeba korzystać z deali póki są :)

Kiedyś też były SASy nieco tańsze, potem nieco droższe, teraz w ogóle mamy neoSASy i dopóki JICO nie zmieni polityki albo nie wprowadzi jakiegoś kompromisu to przestaje to mieć sens, bo jak już koledzy wspomnieli, wchodzimy wtedy w takie koszta że to musi być raczej świadomy wybór (dla fana wkładki), bo za podobne lub niewiele większe pieniądze da się już kupić wyższej klasy wkładkę z igłą, a nie samą igłę, tak więc robi się z tego drogi interes dla samego "przekonania się", szczególnie na starcie.

SAS jest trochę lepszy technicznie od szlifów typu MicroLine, Shibata (HE) czy LineContact, ale nie na tyle by płacić za niego krotności cen tych nieco bardziej "tępych" igieł, które nadal zaliczamy do bardzo ostrych szlifów.

Wejście w MC też nie jest "panaceum na wszystko", niezależnie co pisze Regsoft :morda:, ale to rozmowa na inny wątek pewnie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ