Giełdy płyt winylowych - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Giełda Płyt Winylowych

#16

Post autor: restimek »

Super wiadomość z tą giełdą na w Warszawie... :) Hybrydy to jest na Złotej 5/7 ? na 99% będę :)

–-----------------------------------
30.07.2011 15:00

Bylem i sie bardzo rozczarowalem.... jak dla mnie to nie byla gielda... tak malo stoisk i plyt... i sie dziwic ze taka slaba popularnosc nie wspomne juz o kompletnym braku oznakowania dotyczacym gieldy... tyle plyt co tam bylo to jest co sobote na wolumenie. Zaryzykowalbym stwierdzenie ze juz Hey Joe ma wsumie wiecej plyt niz to co oni tam mieli (wszyscy razem wzieci)....
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Giełda Płyt Winylowych

#17

Post autor: restimek »

Był ktoś jeszcze na tej giełdzie?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Giełda Płyt Winylowych

#18

Post autor: mamster »

Byłem
Nawet wyszedłem z naręczem nabytków.
Hey Joe chyba nie ma więcej płyt niz oni razem wzięci, a nawet jezeli, to na pewno wiele w gorszym stanie, a często za większą kasę. Aczkolwiek zawsze moźna znaleźć coś interesującego i tu i tu.
Co do ilości osób to sprawa zarówno sprzedających jak i kupujących. Kupujących pewnie niewielu z powodu wakacji, sprzedających pewnie tak samo. Aczkolwiek jak nie ma kupujących to i sprzedającym sie nie chce przyjeżdzać (a nie widziałem tak ze 3-4 sprzedawców, którzy bywali regularnie na giełdach przed wakacjami).
A co do ilości towaru no to ja się nie czepiam - nie kaźdy ma krzepę aby przytargać wiecej niz 3-4 pudła z winylami, A część z nich jak widziałem nie jest zmotoryzowana.
Pewnie ze kiedyś w małym szkockim Perth byłem na Record Fair, na którym było z 10 razy więcej sprzedających i kupujących. Towaru było nie wiem ile razy więcej niz u nas, a odbywało się to w ratuszu miejskim. No ale na to chyba potrzeba czasu albo nie wiem czego jeszcze...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda Płyt Winylowych

#19

Post autor: Wojtek »

Ja, jak wspominałem wcześniej, planowałem być, ale na śmierć zapomniałem, a raczej wypadło mi z głowy po tym jak z powodu nagłej awarii komputera u znajomej zostałem rozbudzony o 3 w nocy (z piątku na sobotę), w wyniku czego dopiero nad ranem mogłem zasnąć, a pobudziłem się już w trakcie trwania giełdy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#20

Post autor: krolix »

arsen94gorlicki pisze:Macie tu info chłopaki bo to jest blog organizatora tego całego przedsięwzięcia :)
http://klop44.blogspot.com/2011/07/pchli-targ.html
Szkoda, że dowiaduję się o tym dopiero teraz... Bajdełej, ta giełda nie odbyła się w Gdańsku tylko w Gdyni. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda Płyt Winylowych

#21

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:Bajdełej, ta giełda nie odbyła się w Gdańsku tylko w Gdyni. ;)
Dla większości ludzi, łącznie ze mną (Pomorzanin), jest to jeden pies (w sensie że wychodzi na to samo :) ).

Jakieś relacje z Gdyni w takim razie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#22

Post autor: krolix »

Wojtek pisze: Jakieś relacje z Gdyni w takim razie?
Są foty: http://pl-pl.facebook.com/media/set/?se ... 698&type=1
Mam nadzieję, że będą kolejne edycje giełdy... do tego lepiej rozreklamowane, bo znam trzech wydawców winyli z 3M, którzy o tej giełdzie nie mieli pojęcia. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda Płyt Winylowych

#23

Post autor: Wojtek »

Po zdjęciach to szczerze mówiąc widzę więcej imprezowiczów, alkoholu i grillowanych kiełbasek aniżeli płyt. Kilku gostków przyniosło po prostu gazety muzyczne :)
I to ma być giełda?
krolix pisze:bo znam trzech wydawców winyli z 3M, którzy o tej giełdzie nie mieli pojęcia. ;)
O, jacy to? Underground się nie liczy, jeśli to masz na myśli. "Asfaltowcom" nie dziwię się, że nic nie słyszeli :) Raczej nie te klimaty.
Może się mylę, ale jeśli się nie mylę to mamy całkiem sporo "wydawców winyli" w kraju, wbrew pozorom :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#24

Post autor: krolix »

Wojtek pisze:Po zdjęciach to szczerze mówiąc widzę więcej imprezowiczów, alkoholu i grillowanych kiełbasek aniżeli płyt. Kilku gostków przyniosło po prostu gazety muzyczne :)
I to ma być giełda?
Początki zawsze są trudne. ;)
O, jacy to? Underground się nie liczy, jeśli to masz na myśli.
A czemu się nie liczy? Niektórzy z tych ludzi wydają płyty od kilkunastu lat i to m.in. oni byli współtwórcami czad giełdy, do której tradycji odwołuje się ta nowa giełda (z tym, że popełniła błąd odcinając się od owego czadu czyli części potencjalnych zainteresowanych). A mam na myśli np. takie labele jak Trująca Fala, Scream czy stosunkowo nowe No Sanctuary. Ci ostatni słyną z pięknie (np. split LP Slip/Last Believer) czy oryginalnie wydawanych płyt (jednostronny album Calm The Fire z ryciną na drugiej stronie winylu).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda Płyt Winylowych

#25

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:A czemu się nie liczy?
A cóż by sztukowicze zdziałali? Przynieśliby to co aktualnie chcą opchnąć i tyle :)
krolix pisze:i to m.in. oni byli współtwórcami czad giełdy, do której tradycji odwołuje się ta nowa giełda (z tym, że popełniła błąd odcinając się od owego czadu czyli części potencjalnych zainteresowanych).
Hmm... to wszystko pachnie jakby ktoś z kimś się pokłócił i na przekór odciął się od reszty itp. itd. :)
krolix pisze:A mam na myśli np. takie labele jak Trująca Fala, Scream czy stosunkowo nowe No Sanctuary.
No to dokładnie trzy :)

Tak czy siak, wracając do kwestii giełdy, jeśli to ma nadal być organizowane na zasadzie "wpadnijcie na browarka, przy okazji przynieście płyty do naszego pubu" to niezbyt to widzę :) Ale może się mylę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#26

Post autor: krolix »

Wojtek pisze:
krolix pisze:A czemu się nie liczy?
A cóż by sztukowicze zdziałali? Przynieśliby to co aktualnie chcą opchnąć i tyle :)
Przecież na tym polega giełda? :) Poza tym ludzie z undergroundowych wytwórni często wymieniają się swoimi wydawnictwami z innymi labelami i oferują potem ich płyty. Taka Trująca Fala miała kiedyś naprawdę imponującą dystrybucję.
Hmm... to wszystko pachnie jakby ktoś z kimś się pokłócił i na przekór odciął się od reszty itp. itd. :)
Nie pokłócił się ale w jakimś artykule coś tam napisano, że ma to być mniej więcej "jak czad giełda ale teraz bez tego czadu". Niby otwarcie na inne gatunki, ale zgodzisz się, że chcąc aby coś się na takiej imprezie konkretnego działo, warto skierować informację do różnych środowisk, prawda? :) Tymczasem jedno z tych środowisk, które od lat wypuszcza winyle, a ostatnio robi to masowo, o imprezie w Gdyni nie miało żadnego pojęcia. No nic, pozostaje mieć nadzieję, że będą kolejne edycje, do tego lepiej rozreklamowane.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda Płyt Winylowych

#27

Post autor: Wojtek »

Jeśli "czad giełda", o której też pierwsze słyszę, była czymś w stylu "by underground for underground" to się nie dziwię, w dodatku jeśli sprawa była ograniczona np. "only metal people" ;)
krolix pisze:Niby otwarcie na inne gatunki, ale zgodzisz się, że chcąc aby coś się na takiej imprezie konkretnego działo, warto skierować informację do różnych środowisk, prawda? :)
Prawda.
krolix pisze:Tymczasem jedno z tych środowisk, które od lat wypuszcza winyle, a ostatnio robi to masowo, o imprezie w Gdyni nie miało żadnego pojęcia.
Jednakże skoro "jedno z tych środowisk" to obóz ludzi, z którymi organizatorzy nie chcą już zbyt wiele mieć wspólnego no to zaczyna mieć to sens :)

Ogółem pseudo-giełda, jeśli tak to ma być organizowane :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#28

Post autor: krolix »

Wojtek pisze: Jednakże skoro "jedno z tych środowisk" to obóz ludzi, z którymi organizatorzy nie chcą już zbyt wiele mieć wspólnego no to zaczyna mieć to sens :)
Raczej stawiam na niezbyt przemyślaną organizację i taką też promocję. ;)
arsen94gorlicki
Posty: 53
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:53

Re: Giełda Płyt Winylowych

#29

Post autor: arsen94gorlicki »

W najbliższą niedzielę o 17.00 kolejna edycja Pchliego Targu w gdyńskim klubie Desdemona :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda Płyt Winylowych

#30

Post autor: krolix »

Giełda w Warszawie (czadowa ;) ):
Kolejne wcielenie warszawskiej czad giełdy. Tym razem w założeniu szerzej niż tylko klimaty hc/punk/ zdecydowane otwarcie na klimaty ska/psycho/reggae/industrial/grind/new wave/gothic itp/. W założeniu więcej niż tylko stoiska sprzedających /nie tylko distra mile widziane, ale jak wydajesz choćby xerowanego dla kumpli z osiedla zinola wpadaj i wystawiaj na stole!/ i kupujący, więc bardzo mile widziana opcja wymian.
1 października a później każda pierwsza sobota miesiąca w godzinach 14-18, Warszawa klub Fonobar ul. Wawelska 5 wstęp wolny!
ODPOWIEDZ