Wesoła Poczta Polska

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#1

Post autor: Wojtek »

Ciekawostka :) Kupiłem płytę na eBay, od Japończyka. Zapłaciłem za standardową wysyłkę międzynarodową pocztą lotniczą (tzw. SAE, ekonomiczna, nierejestrowana).
Z Japonii do PL jest to koszt około $18 za LP.

Minął miesiąc, płyty ni ma. Z doświadczenia do Warszawy tego typu przesyłki w tej formie wysyłkowej dłużej nie "idą".
Wysłałem wiadomość do sprzedawcy, prosząc by ten sprawdził co się dzieje w swoim urzędzie pocztowym. Traf chciał, że akurat wtedy była świeża sprawa kataklizmu w Japonii. Sprzedawca odpisał, że w tej chwili ciężko będzie się coś dowiedzieć na poczcie i poradził poczekać.

Minęły niecałe 2 tygodnie. Wiadomość od sprzedawcy. Przesyłka wróciła do niego, została odesłana przez Pocztę Polską, najprawdopodobniej ze względu na to, że jej nie odebrałem.
Problem w tym, że przez te półtorej miesiąca nie zostałem zawiadomiony o przesyłce czekającej na mnie w urzędzie :)

Sprzedawca podał w mailu adres na który nadał przesyłkę, bym sprawdził czy wszystko OK. Odparł że nie czuje się winny problemu i jeśli jeszcze zależy mi na płycie to mam mu wysłać ponownie $18 za wysyłkę.

Cóż, adres się zgadzał, wina ani jego ani moja, jedynie nasza krajowa Poczta tutaj dała ciała, jestem około 60 złotych do tyłu :)

Na płycie zależy mi nadal (rarytas za grosze, więc gra warta świeczki), więc posłałem mu $24 za wysyłkę, ale tym razem nie ekono, a EMS, czyli ekspres lotniczy (u nas usługa ta znana jest jako EMS Pocztex), która jest o wiele pewniejsza i idzie do Polski w około 2-3 dni :)

Pierwszy raz mi się taka akcja zdarzyła, a już trochę handlu zagranicznego i krajowego mam za sobą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Wesoła Poczta Polska

#2

Post autor: kaZ »

Miałem podobną akcje.Jak coś wysyłam to staram się to robić szybko.Sprzedałem kiedyś płytę i "wisiała " na poczcie kupującego .Kupujący do mnie wypisywał,ja wysyłałem potwierdzenie nadania ...
Są jaja czasem.Kiedyś się dowiedziałem , że zdarza się że "paczka może nie wyleciec listonoszowi z torby..." i byłem 100 zł w plecy bo wysłałem bez potwierdzenia nadania i z taką przesyłką to dupa blada.Od tamtej pory wszystko wysyłałam poleconym.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#3

Post autor: Wojtek »

Jako dokończenie mojej historii, informuję że odebrałem dzisiaj płytkę :) Nadana w Japonii 26. marca. EMS rulez! :D

A tak serio mówiąc to chyba przestanę brać tańsze opcje wysyłki LP z Japonii. Różnica w cenie jest znikoma (około $5), a przesyłka jest o wiele bardziej pewna i przede wszystkim dociera w mig. Kieruję to także jako sugestię do was, gdybyście kiedyś mieli okazję kupować coś od Japońskiego sprzedawcy :)

Zaznaczę tylko, że nie jest to ani moja pierwsza, ani dziesiąta, ani nawet nie trzydziesta płyta, która przyszła do mnie z Japonii. Korzystałem wcześniej z EMS na tej drodze (niektórzy sprzedawcy wymagali), ale w większości przypadków korzystałem z tańszych opcji i mimo wszystko w ciągu około miesiąca trafiały one do mnie.
Wspominam o tym gdyż nie chciałbym by ktoś pomyślał sobie, że zaczynam polecać EMS nie mając wielkiego doświadczenia w takich wysyłkach :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#4

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: Problem w tym, że przez te półtorej miesiąca nie zostałem zawiadomiony o przesyłce czekającej na mnie w urzędzie :)
Z tej historii morał taki że jak oczekujesz na przesyłke to trzeba co kilka dni pytać pani z okienka czy aby nie leżakuje u nich jakaś nieodebrana paczuszka.
Można też od czasu do czasu iść na browara z listonoszem i gwarantuje że wtedy to już napewno doniesie Ci avizo
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#5

Post autor: Wojtek »

superdisc pisze:Z tej historii morał taki że jak oczekujesz na przesyłke to trzeba co kilka dni pytać pani z okienka czy aby nie leżakuje u nich jakaś nieodebrana paczuszka.
Sory, ale na chwilę obecną nie należę do osób, które miałyby na takie "wizyty kontrolne" czas.
superdisc pisze:Można też od czasu do czasu iść na browara z listonoszem i gwarantuje że wtedy to już napewno doniesie Ci avizo
Myślę, że to bardziej była wina samego urzędu aniżeli listonoszy (mamy ich kilku).

Ja tą historię traktuję w kategorii incydentu, stąd na morały jeszcze za wcześnie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#6

Post autor: JacK »

Zapomniałem napisać że na poczte można jeszcze zadzwonić i spytać czy tam może coś dla mnie jest.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#7

Post autor: Wojtek »

No to masz niezły luksus. Tutaj o takich praktykach jeszcze nie słyszałem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#8

Post autor: JacK »

No widzisz czasami można się ciekawych rzeczy doczytać. Też mieszkam w całkiem sporym mieście, znalazłem nr telefonu na poczte w książce telefonicznej i jak mam jakieś wrażenie że coś jest nie tak z moimi przesyłkami to dzwonie do urzędu .
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#9

Post autor: Wojtek »

No to masz fajny urząd po prostu, tutaj takiej opcji nie ma. Urząd urzędowi nierówny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#10

Post autor: Wojtek »

Powtórka z rozrywki :) Miesiąc temu zakupione płyty na eBay i wysłane przez sprzedawcę, z UK.

Mijają tygodnie, żadnego awiza nie uświadczam. Dzisiaj byłem na poczcie, proszę by sprawdzili zeszyt przesyłek zagranicznych.

Przesyłka była na poczcie już 6. czerwca. Po 2 tygodniach leżenia odesłali do nadawcy.
Nawet nie usłyszałem żadnego przepraszam za to, że nie zostałem w ogóle wezwany do odbioru.

Nauczka na przyszłość: w przypadku przesyłek z UK i pozostałych krajów europejskich, sprawdzać pocztę już po 2 tygodniach, a nie po miesiącu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Wesoła Poczta Polska

#11

Post autor: nawalonych7krasnali »

To ja opiszę swoją przygodę z awizem.
A allegro od Polaka z Polski kupiłem płytę. Czekając sprawdzałem codziennie skrzynkę czy nie było awiza, bo ja i żonka pracujemy i możliwe, że był podczas naszego niebytu.
15 czerwca piszę mejla co z paczką - odpis, że wysłana pocztą polską, więc prosi o cierpliwość. 23 widzę awizo w skrzynca, a na nim adnotacja:"w dniu 17 czerwca nie zastano nikogo...ble,ble,ble"
17-go nikogo nie zastał, a awizo w skrzynce znalazło się dopiero 23-ciego... dobrze, że wogóle pamiętał aby awizo donieść...
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Wesoła Poczta Polska

#12

Post autor: samuraj »

Kilka dni temu odkryłem swoja nową płytę pod wycieraczką...
Royal mail :shock:
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Wesoła Poczta Polska

#13

Post autor: nawalonych7krasnali »

We wątku o naszych kolekcjach wpisywałem i zamieszczałem info, że przyszła do mnie płytka Joe Cockera ale złamana.... i reklamacje złożyłem na poczcie naszej narodowej.

Werdykt: o dziwo przyznano mi zwrot całej sumy bez żadnych ALE i oczywiście przeprosiny.

Po paru dniach zapukał kolo i powiedział, że to on był dostarczycielem paczki, daje mi kasę i nr telefonu informując, że nie muszę tego robić, ale jeśli będę chciał to mogę wycofać reklamacje i on nie będzie miał dodatkowych komplikacji - oczywiście przepraszając za całą sytuacje.
No, kolo zachował się w porządku, więc kasę przyjąłem, a skargę wycofałem...

To nie koniec. Przyszedł przekaz za płytę od poczty - już był wysłany kiedy odwołałem reklamację i uzgodniłem z babką, że po prostu odmówię przyjęcia i tak też zrobiłem. Poświadczyłem odmowę, listonosz daje mi awizo z mocno niepewną miną i nadaje, że tej przesyłki (płyta) nie brał, bo jest duża i że mają taki regulamin, za co przeprasza...i że to w trosce, aby się przesyłka kolejna nie zniszczyła i takie tam... :-D

Wygląda na to, że teraz na poczcie będę GOŚĆ, bo skargę wycofałem, a jak kolejna przyjdzie pod mój adres to na poczcie będzie ogłoszony czerwony alert...
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#14

Post autor: JacK »

Bardzo ciekawe. Do mnie listonosz jeszcze ani razu nie przyniósł przesyłki listowej z vinylem. Jak coś jest ponad standardowy gabaryt listu (A) to przynosi tylko avizo z adnotacją że "duży" a na przesyłce napisze że nie zastał mnie w domu choć oczywiście byłem. Natomiast gdy przychodzi paczka pocztowa to faktycznie zawsze specjalny paczkodonosiciel fatyguje się osobiście do mnie bo ma płacone od dostarczonej sztuki, za dostarczenie aviza mu już nie płacą. Od poczty dostałem dwa razy zwrot za zagubione przesyłki, ale to zawsze ja byłem ich nadawcą. Jako odbiorca nigdy nie składałem reklamacji widać jednak że warto.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Wesoła Poczta Polska

#15

Post autor: nawalonych7krasnali »

JacK pisze: (...) specjalny paczkodonosiciel fatyguje się osobiście do mnie bo ma płacone od dostarczonej sztuki, za dostarczenie aviza mu już nie płacą. Od poczty dostałem dwa razy zwrot za zagubione przesyłki, ale to zawsze ja byłem ich nadawcą. Jako odbiorca nigdy nie składałem reklamacji widać jednak że warto.
Tak, od paczek jest specjalny ale w ich gwarze to też się nazywa listonosz....

Reklamacje składałem, ale żona mojego zmiennika z pracy pracuje na poczcie i podpowiedziała co i jak :-D
Skupiłem się, że oddał pod adres inny niż był adresat i że przez to byłem pozbawiony możliwości odmowy przyjęcia paczki.... a nie, że mi popsuli paczke i chcę zwrotu kasy... do dokumentacji dołączyłem opakowanie, foto zepsutej zawartości, opis co i jak się stało z nr aukcji, nr paczki no i swoje dane.... składasz to i czekasz minimum 14 dni - do 30...
ODPOWIEDZ