Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16834
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1516

Post autor: darkman »

Stricte jazzowe projekty James Blood Ulmer'a.
Jeden z Ornette Colemanem (CaptainBlack) drugi z Davidem Murrayem.
Jest cała seria świetnych wydań japońskiej DIW, albumów Music Revelation Ansamble w konwencji harmolodic. (niestety zawsze były drogie - mi żonka przywiozła z Japonii przed laty, więc jakoś w miarę cenowo było wówczas).
Natomiast posiadanie jakiegoś Ulmera w szanującej się kolekcji jazzowej to absolutna konieczność. A bluesowej to już w ogóle "mucha nie siada"!

Co do wyboru to mam trochę w kolekcji. Wrzucę parę sztuk to może pomoże to w ewentualnym wyborze.
Chociaż Ulmera można brać w ciemno w sumie gdy się trafi coś. Zwłaszcza w trio bluesowym. Gość był ze starej szkoły czarnych bluesmanów, więc.. nie ma pytań :)
Załączniki
IMG_4566.jpg
IMG_4565.jpg
IMG_4564.jpg
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 1204
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1517

Post autor: martin.h »

darkman pisze:
19 cze 2026, 18:20
martin.h pisze:
16 cze 2026, 20:10
do newslattera to wysylka wyjdzie po kosztach.
To z Berlina idzie? Jakoś nie mogę się połapać na tej stronie :(
4LP fajne wydanie. Ja jednak ma te nagrania już innych wydaniach live chyba w całości, to odpuszczę. Jednak czekam wieści Martin gdy album dotrze.
Czy to jest całość w kwartecie czy goście i sidemani też??
Tak z Berlina. Zamówiłem we wtorek wczoraj już było u mnie, ale jako że jestem obecnie poza domem to nie miałem okazji odpakować.
Skład to niby słynny kwartet, czy ktos im towarzyszy to nie wiem, zobaczymy co bedzie napisane w środku.

Lubię Coltrane'a live bo to zupełnie inny klimat, a tutaj jest wydanie przyszłościowe bo 4LP i tylko 2500 sztuk.
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 + AT VM540ML + Nagaoka MP-110/ Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
Bart_S
Posty: 4190
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1518

Post autor: Bart_S »

wspominkowo...
IMG_8876.jpeg
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Leben CS300F + Snell C/IV + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka)
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + ATL 304 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16834
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1519

Post autor: darkman »

A skoro już robiłem fotkę, to i posłucham.
Carlos z Johnem rządzą!

BTW jest już dostępne wydanie legalne live Milesa z gościnnym udziałem Santany. Szukajta, a znajdzieta bo zapomniałem tytułu :lol:
Załączniki
IMG_4599.JPG
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 1204
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1520

Post autor: martin.h »

John Coltrane Quartet
France 1965: The Complete Concerts


Wydanie RSD 2026, pierwszy raz w całości na 4 LP, tylko 2500 sztuk.
W końcu udało się trafić w rozsądnych pieniądzach. Realizacja mistrzowska, trafiłem się ciche płyty, jedyne co to jest mała skaza na stronie F przez co jest kilka pyknięć, no i brak plakatu :(
Ale będę pisał do sklepu jaką mają propozycję, na pewno album zostaje u mnie 8-)
FB_IMG_17822413785996274.jpg
FB_IMG_1782242024968.jpg
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 + AT VM540ML + Nagaoka MP-110/ Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16834
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Niezależnych (Odrzuconych)

#1521

Post autor: darkman »

martin.h pisze:
wczoraj, 21:08
John Coltrane Quartet
France 1965: The Complete Concerts
:clap: :clap:
Bardzo interesujące wydawnictwo i fajnie zrobione. Faktycznie do tej pory było nieco rozrzucone na kilku wydaniach. Mam to podwójne wydanie Charly CD, kiedyś to był poszukiwany rarytas w drugim obiegu.

Juan Les Pins i Antibes w innych wydaniach na LP. Muszę sprawdzić co to za wersje w sensie na ile pełne.
W sumie dla de facto jedynego koncertowego wykonania A Love Supreme w oryginalnym kwartecie mógłbym się skusić, bo to też ten okres Trane'a, który najbardziej mnie zasysa przekazem, improwizacją i klimatem.
Może się trafi gdzieś organizacyjnie, przystępnie. Trafiłem na portal z ceną 134 zeta ale już out off stock obecnie.

https://popmaster.pl/John,Coltrane,Quar ... X9B9xV8cTx
Opis (trzeba rozwinąć) to jakbym Janusza Kowalskiego w sejmie słuchał HGW o co chodzi, a entuzjazm zabija.
Koniec z końcem to kompilacja koncertów francuskich z 65'. Doskonale zrobiona i świetnie, że zebrana razem, ale to tylko i aż kompilacja.

A tu Kowalski napisał:
"przełomowy" (?).. ja pier.. gdzie? i co przełamał Panie Januszu?
"Historyczny moment w historii jazzu." znaczy masło maślane Panie Januszu, a nie woli Pan wpierdolić zwykłej kromki chleba ze smalcem?

"Archiwiści Charly Records, wcześniej uważani za zaginionych, pieczołowicie odnaleźli i odtworzyli pełne wykonanie, o którym długo sądzono, że przetrwał jedynie w krótkim fragmencie francuskiej telewizji. " eeee gówno prawda i gdzie niby zaginęli "na morzu?", no coś Pan.. archiwiści Charly Rec wydali to już jakiś czas temu tyle, że w wersji cyfrowej CD,

itd.. tekst co prawda nie podpisany, ale poznałem po stylistyce kiczu, efekciarskim pseudo zauroczeniu i tym co zwykle u Pana, Panie Januszu. Pan myli notorycznie free z efekciarską anarchią. Żadna to rewolucja. Proszę jednak skoro już pamiętać, że rewolucja zjada własne dzieci. To słychać, widać i czuć!
Proszę może pisać raczej o disco polo.
Doskonałe zaś wydawnictwa pozostawić ocenie słuchaczy.
ODPOWIEDZ