Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1737
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka

#6616

Post autor: domibobi »

Szelak pisze:
15 lis 2023, 08:09
Tak Domibobi, biednym rodzinom zrobiono krzywdę tym 500+.

Przysięgam, chciałbym, żeby Donek upieprzył wszystkie do dej pory programy wspomagające. Wtedy lud będzie już naprawdę zachwycony.
Ogarnij się. Rzucasz w eter informacje, które nie mają poparcia w rzeczywistych danych. A następnie przypisujesz (tym razem mnie) wymyślone przez siebie stwierdzenia. Chcesz dyskusji, to opierajmy się na danych, a nie odczuciach.
analog: SonyPSX65 / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / PylonAudioPearl27
cyfra: Tidal / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC


Kilka szpargałów do sprzedania: viewtopic.php?f=59&t=21195
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1737
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka

#6617

Post autor: domibobi »

Ryszard13 pisze:
15 lis 2023, 08:16
Obserwuje ludzi młodych i starych w marketach i porównuje ich koszyki wizualnie jak i co kupują ,dzisiaj jak i 10 lat temu...
Zazdro, ja nie mogę sobie czasem przypomnieć czegoś tydzień wstecz...
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 09:00 przez domibobi, łącznie zmieniany 2 razy.
analog: SonyPSX65 / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / PylonAudioPearl27
cyfra: Tidal / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC


Kilka szpargałów do sprzedania: viewtopic.php?f=59&t=21195
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1662
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#6618

Post autor: Szelak »

Czyli jak? Rozumiem, wg danych ubóstwo w Polsce wzrosło wśród mniej zamożnej części społeczeństwa, tak?
Tak pokazują te tabelki.
Ryszard13
Posty: 595
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#6619

Post autor: Ryszard13 »

A tak na wesoło za komuny było lepiej;

https://www.youtube.com/watch?v=VcZWXivf-l4
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#6620

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
14 lis 2023, 23:08
Manifest Programowy Opozycji.
https://www.youtube.com/watch?v=7XJONV070OI
Tomku, tak. Obejrzałem, bo od Ciebie i wtedy warto, bo coś tam zawsze jest w tych clipach. (nie mylić z "ryśkiem vel morze", bo tego nie oglądam nigdy ze względu na durność i przypadkowość przekazu, no i autora nie szanującego netykiety, BTW rychu pisanie z małej litery też cza umić stosować by obrazić, na razie raczkujesz i wyżej kaczora nie podskoczysz, a gość jest nikczemnego wzrostu tak czy siak więc to żaden wyczyn jednak byłby).
Oczywiście speach pani poseł słaby. Słaby i stary, nie cenię takich bo to przejaw frustracji i może to ją trochę tłumaczy.

Natomiast jedno Tomciu jest pewne. 15 paździrenika PiS dostał czerwoną kartkę od wyborców i tzw., wygrane wybory zostały przegrane z kretesem. Co jest faktem.
13 zaś listopada w Polsce skończył się kaczyzm. Definitywnie. Reszta to już drobne memorabilia okresu przejściowego, które Marszałek, niech będzie, że rotacyjny (choć wątpię w rotację de facto) ogarnie gdy tylko opanuje terminy czasowo prekluzyjne w funkcji regulaminu sejmu wraz z przewidzianymi sankcjami za obrazę majestatu czy też powagi izby.. To nieuniknione. Niech no tylko odejdzie ów rząd bankrutów politycznych, ośmieszający się na każdym kroku i w każdej sytuacji. Co nastąpi już za chwilę.

No cóż wczorajszy przekaz skandowany podczas wystąpienia ministra Ziobry - "Będziesz siedział!" wydaje się być znamienny. Odnoszę wrażenie, że sprawowanie urzędu prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości przez inkryminowanego polityka nie spotkało się z akceptacją społeczną zarówno elektoratu jak ich przedstawicieli. Czyż nie?
Ryszard13
Posty: 595
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#6621

Post autor: Ryszard13 »

Są ludzie w Polsce którzy twierdzą że trzech skoczków w wzwyż skaczących po 2 m,jest lepszym wynikiem niż skoczek który skoczył 2,5m bo w sumie skoczyli 6m, można i tak to tłumaczyć i im należy się medal.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#6622

Post autor: darkman »

statystycznie "ryśku vel morze", to w mojej opinii pomyliłeś sobie fora, zważywszy na stastystykę forum:

"rysiek vel morze"

Rejestracja:
09 sty 2022, 11:53
Ostatnio aktywny:
1 min temu
Liczba postów:
542 | Posty użytkownika
(0.13% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.80)
Najaktywniejszy na forum:
Off Topic
(Posty: 255 / 47.05% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Polityka
(Posty: 240 / 44.28% wszystkich postów użytkownika)

praktycznie w tematach merytorycznych nie istniejesz. słabo jak na forum winylowe i dość ateamatycznie, wychodzi na to, że tfój pobyt tutaj jest dość kierunkowy i ma jakieś konotacje prowokacji społecznej. generalnie żegnam i korzystam z opcji 'ignoruj tego użytkownika'.
Ryszard13
Posty: 595
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#6623

Post autor: Ryszard13 »

Myślę że nadawał byś się do prowadzenia politbiura, że jeszcze cię nie odkryli zwycięscy wyborów.
Gdy już sypiesz tu statystykami to gdy tu zacząłem, nie udałem się do pisania o polityce.
I co cię tak zainteresowała moja osoba, dlaczego ja akurat jestem tym wyróżniony.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#6624

Post autor: darkman »

Ryszard13
Posty: 595
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#6625

Post autor: Ryszard13 »

A ja ciebie lubię, bo ty tu jesteś erudyta forumowy, to nie znaczy że ze wszystkim się z tobą zgadzam.
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 168
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Polityka

#6626

Post autor: pedro9 »


Prawdziwa polityka dzieje się na ATES2023 (można se wymacać na srajfonie co to takiego).
economist.jpg
A lokalne, nowe(sic!), *kompradory* mogom se pomachać flagom (najlepiej w barwach tęczowych) w cyrku,
belwederm zwanym (ale bez indulgencyji Marusi B. nijak, jako że taka, jawna, samowolka to peccatum mortiferum).
Piotr
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3200
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#6627

Post autor: Tarkus »

dale pisze:
15 lis 2023, 07:58
"Po drodze", napisałeś, fajny eufemizm na te akcje wyborcze które rozgrywały się w kościołach. Zgodził bym się, gdyby nie było to działanie odgórne, zwierzchnicy kościoła w Polsce, na różnym szczeblu, przy kolejnych wyborach, przesyłali swoje "listy duszpasterskie" czy inne wytyczne odczytywane w kościołach, które jasno wskazywały biednym, ciemnym, owieczkom, na jakie stado baranów należy głosować.
Prawdę mówiąc, u mnie w parafii nie słyszałem, żeby mi ktoś kazał głosować na konkretną partię. Ale nie wykluczam, że gdzieś tak było. Jeśli tak, był to duży błąd danych biskupów - bo zgaduję, że o nich mowa - i zwierzchnicy powinni ich pociągnąć do odpowiedzialności. To jest rozdrabnianie autorytetu Kościoła.
Natomiast Kościół ma nie tylko prawo, ale i obowiązek przypominać - bez mówienia o konkretnych partiach - na jakie poglądy i tezy programowe katolik głosować nie może. A nie może, ponieważ katolikiem albo się jest, albo się nim nie jest. Nie da się być katolikiem w kościele i w domu, a przy urnie wyborczej już nie. Decyzja wyborcza, jak wszystko inne, podlega ocenie moralnej. "Chowając dzieci, tworząc prawa, człowiek przed wszechmogącym stawa" (Miłosz).
I w tej sprawie także i przy ostatnich wyborach był oficjalny komunikat. Powoływał się zresztą na dokumenty kościelne, których autorzy na pewno nie mieli na myśli konkretnych polskich partii, które zresztą prawdopodobnie jeszcze wówczas nie istniały. Jeśli jakaś partia akurat zdaje się pasować do opisu, to nie wina Kościoła. To jest właśnie casus bycia "nie po drodze".
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
syko
Posty: 2378
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Polityka

#6628

Post autor: syko »

Zauważyłem że fanatyzm katolicki idzie w parze z fanatyzmem pisowskim co jest bardzo niebezpieczne.
Jeżeli chodzi o agitację to dla mnie jest oczywiste że kościół katolicki popiera oficjalnie PIS co bardzo wyraźnie widać i słychać przed każdymi wyborami. Mało tego,- kościół prawosławny też popiera PIS . :shock:
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1662
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#6629

Post autor: Szelak »

Też nigdy nie słyszałem, a chodzę do kościoła regularnie, nie od święta, agitki wyborczej. Nigdy! Ale chyba najwięcej mają do powiedzenia ci co do kościoła nie chodzą.
No chyba, że ktoś uzna za agitkę wyborczą stanowczy sprzeciw Kościoła przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci, które to eufemistycznie nazywa się aborcją, tak jakby to było tylko wyrywaniem bolących zębów. Nieobyczajność polegająca na związkach partnerskich, zmiana partnerów, życie na kocią łapę, konkubinaty itp. też są w krytyce Kościoła. Nie dziwię się, że jest to potem odbierane jako agitka, kiedy większość partii politycznych ma takie właśnie liberalne, „nowoczesne” programy.
syko
Posty: 2378
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Polityka

#6630

Post autor: syko »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 09:59
Też nigdy nie słyszałem, a chodzę do kościoła regularnie, nie od święta, agitki wyborczej. Nigdy! Ale chyba najwięcej mają do powiedzenia ci co do kościoła nie chodzą.
Nie trzeba chodzić do kościoła, wystarczy przejść się przy parafiach gdzie na ogrodzeniu wiszą banery wyborcze i jak łatwo się domyślić tylko jednej słusznej partii.
Żenada. :puke-front:
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Zablokowany