Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6699
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48841

Post autor: konrads0 »

The best of Nat King Cole
Załączniki
20230329_172249.jpg
Felix1988
Posty: 3490
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48842

Post autor: Felix1988 »

Christopher Cross - Another Page
Załączniki
Christopher Cross Another Page.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48843

Post autor: RadTang »

Mawis pisze:
29 mar 2023, 08:31
Ja nie wierzę ze w obecnych czasach do pracy biurowej trzeba wstawać o 3 rano...Ja mam dwoje dzieci w wieku szkolnym które muszę wyekspediowac do szkoły łącznie z podwozka do dwóch różnych szkół i wstaję o 6.30. A pracę zaczynam o 9 bo tak sie umówiłem z pracodawcą. I tez mieszkam pod Warszawą. I żona również dojezdza do Warszawy i nie wstaje o 3 rano. Musisz cos przeorganizowac, zmienic, pomyslec bo wstawać o 3 rano mieszkając 30 km od Warszawy to jakiś absurd jest. Moze spróbuj zmienić godziny pracy? Albo pracę gdzieś bliżej? Albo lokum ? Transport? Coś musisz. Dasz radę! Jesteśmy z Tobą!
Mógłbym zmienić sobie godziny pracy, nie ma problemu. Ale mam dobre, sprawdzone połączenie i jak wracam do domu to spotykam się z Ojcem. ;)
Męczące to jest ale ja już przywykłem. To tylko 3 dni w tygodniu, dwa pracuję zdalnie.

---

The Beatles - Revolver (1966 / 1966, Stereo, Germany) https://www.discogs.com/release/3065146 ... s-Revolver

Gitowe zwieńczenie dnia: pyszny obiadek i git-płyta. A po drodze jeszcze spacer i lody. Zjadam więcej lodów niż kupuję płyt a potem się dziwię, że jestem grubym Gitem. Na coś trzeba umrzeć a tak to przynajmniej ominie mnie śmierć głodowa... 💩
Załączniki
IMG_20210607_193434.jpg
IMG_20210607_194155.jpg
Felix1988
Posty: 3490
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48844

Post autor: Felix1988 »

Men At Work - Business As Usual
Załączniki
Men At Work Business As Usual.jpg
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 148
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48845

Post autor: Mich.G »

RadTang pisze:
28 mar 2023, 04:21
The Beatles - Abbey Road (1969 / 1992, Unofficial Release, Russia) https://www.discogs.com/release/659805- ... Abbey-Road



Niby ruski ale nikt nic nie wie. I nic nigdzie nie jest napisane. Tajemnica, której nikt nie rozwiąże.


Tak się zastanawiam, że może gdybyś w końcu zaczął zachowywać się jak trzeba i przestał promować(szczególnie teraz) te ruSSkie śmieci, to poczułbyś się lepiej?
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48846

Post autor: Mawis »

Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
RadTang pisze:
28 mar 2023, 04:21
The Beatles - Abbey Road (1969 / 1992, Unofficial Release, Russia) https://www.discogs.com/release/659805- ... Abbey-Road



Niby ruski ale nikt nic nie wie. I nic nigdzie nie jest napisane. Tajemnica, której nikt nie rozwiąże.


Tak się zastanawiam, że może gdybyś w końcu zaczął zachowywać się jak trzeba i przestał promować(szczególnie teraz) te ruSSkie śmieci, to poczułbyś się lepiej?
Michał ale Rad ma taki modus operandi ; jedni zbierają UK inni NL jeszcze inni jugole. A on akurat radzieckie. No tak ma , nie czepialbym sie bo to jest od zawsze. Czy mamy czepiać sie tych co wolą germance ze to be bo wywolali dwie wojny? Poza tym zobacz, jak sie przyjrzeć bliżej to on zazwyczaj pisze ze to plyta git-shit, wiec koniec końców raczej deprecjonuje niz promuje ;)
Poza tym Dark zawsze mówi ze to tylko płyty :) Więc loooz ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48847

Post autor: mcemsi »

Mamy więc tu coś w rodzaju oksymoronu - gloryfikowanie deprecjacji. Częściej nt tych ruskich chwastów wydawniczych czytamy tu opinie typu git niż shit i w tym Mich.G akurat może mieć nieco racji.

No ale OK każdy lubi to co mu się podoba.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48848

Post autor: pawelgrab »

Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
Tak się zastanawiam,
a ja sobie tak myślę,
że mi na przykład nie przeszkadza - jest to świadomy wybór i to uszanuję,

dodam jeszcze , że płyty sowiet union były w legalnej dystrybucji i sprzedaży w Polandii, nie wiem czy to Michał wiedziałeś,

- posiadam np. Bułata Okudzawę - Pieśni z 1980 roku właśnie sprawdzam i na odwrocie pieczątka " Cena zł 80- ", dlaczego ta płyta, ponieważ mniej więcej od tego okresu mogę się wypowiadać co do cen ówczesnych płyt winylowych, więc twierdzę , że melodiki były w nie niższych cenach niż inne płyty sprzedawane wówczas u nas w kraju,

- osobiście - w ogóle nie posiadam melodik i ich po prostu nie chcę, co do rusacznych Beatlesów, w roku 1991 lub 1992 mogłem stać się właścicielem tysięcy ich albumów - nowych - w kartonowych pudłach pakowanych po kilkadziesiąt sztuk w cenie pomiędzy 2 a 4 pieniędzy (ruble) - a w jaki sposób, a w taki, że to był czas upadku tyrana i wycofywania ze sklepów na terenie obecnej Białorusi - ichniejsza nazwa магазин - wszystkiego co wschodnie bo tego nikt nie chciał - prócz kawioru, wódy, fajek i ... pewnych militarnych rzeczy ale mniejsza o to. Porównując cenę płyty (4 ruble) to butelka wódki - koniaku kosztowała 25-40 rubli - czyli poniżej 10 zł , paczka fajek 8-14 rubli. Ile warte były płyty ZSRR - można sobie przeliczyć :lol: - ale i tak nie byłem zainteresowany :roll:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2049
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48849

Post autor: Peter007 »

Mawis pisze:
30 mar 2023, 08:36
Poza tym Dark zawsze mówi ze to tylko płyty :) Więc loooz ;)
Nieuważnie czytasz, bo sam go tu próbował naprostować i słusznie.
To tylko płyty i tylko na forum więc tym bardziej można sobie odpuścić a przy najmniej nie podkreślać tego na każdym kroku.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48850

Post autor: Mawis »

Peter007 pisze:
30 mar 2023, 10:19
Mawis pisze:
30 mar 2023, 08:36
Poza tym Dark zawsze mówi ze to tylko płyty :) Więc loooz ;)
Nieuważnie czytasz, bo sam go tu próbował naprostować i słusznie.
To tylko płyty i tylko na forum więc tym bardziej można sobie odpuścić a przy najmniej nie podkreślać tego na każdym kroku.
Ale ja nie neguję ze probowal czy nie. Tylko ze tak mówi. I tyle. Czy to słuszne czy nie, to juz kazdy sam oceni. Ja tylko mówię ze kazdy zbiera to co chce i kazdy lubi to co lubi. Radzieckie wydania muzyki klasycznej też są be? Rad akurat zbiera takie i nie doprawiajmy do tego jakiejś ideologii po prostu...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
marianoaitaliano
Posty: 126
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48851

Post autor: marianoaitaliano »

Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
Tak się zastanawiam, że może gdybyś w końcu zaczął zachowywać się jak trzeba i przestał promować(szczególnie teraz) te ruSSkie śmieci, to poczułbyś się lepiej?
A co tu płyty i muzyka winna że ten kraj ma teraz takie zje*ane władze? Mam kilka egzemplarzy płyt radzieckich, mam też kilka zachodnich albumów wydanych przez Melodję bo akurat takie się trafiły - też mam wyrzucić i nie słuchać bo 30-40 lat później po ich wydaniu główny spadkobierca ZSRR postanowił zaatakować Ukrainę? No i dlaczego dopiero teraz, przecież Rosja zajęła ukraińskie ziemie prawie 10 lat temu, poprzez aneksję Krymu.
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 148
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48852

Post autor: Mich.G »

Mawis pisze:
30 mar 2023, 08:36
Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
RadTang pisze:
28 mar 2023, 04:21
The Beatles - Abbey Road (1969 / 1992, Unofficial Release, Russia) https://www.discogs.com/release/659805- ... Abbey-Road



Niby ruski ale nikt nic nie wie. I nic nigdzie nie jest napisane. Tajemnica, której nikt nie rozwiąże.


Tak się zastanawiam, że może gdybyś w końcu zaczął zachowywać się jak trzeba i przestał promować(szczególnie teraz) te ruSSkie śmieci, to poczułbyś się lepiej?
Michał ale Rad ma taki modus operandi ; jedni zbierają UK inni NL jeszcze inni jugole. A on akurat radzieckie. No tak ma , nie czepialbym sie bo to jest od zawsze. Czy mamy czepiać sie tych co wolą germance ze to be bo wywolali dwie wojny? Poza tym zobacz, jak sie przyjrzeć bliżej to on zazwyczaj pisze ze to plyta git-shit, wiec koniec końców raczej deprecjonuje niz promuje ;)
Poza tym Dark zawsze mówi ze to tylko płyty :) Więc loooz ;)
Tu raczej chodzi o bardzo dziś potrzebny rodzaj wrażliwości i wyczucia chwili. U mnie w domu też stoi Dostojewski, ale nie jest to ani czas żeby po niego sięgać, ani się nim zaczytywać, choć mam wrażenie, że Dostojewski akurat tę barbarzyńską inwazję na niepodległego, sąsiada potępiłby w czambuł. Sprawa faktu, że te ruSSkie presy to najczęściej pirackie ścierwo pomijam.
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
lpociask
Posty: 604
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:20
Gramofon: Technics sl 3310
Lokalizacja: Wawa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48853

Post autor: lpociask »

Ostra dziewucha dziś :evil: :D - Spiritbox – Eternal Blue

IMG_5466.jpeg
Technics SL-3310 - Ortofon 2M Blue PnP MKII / Nagaoka MP-110H,
Technics SU-8080,
Technics SB-X1


https://www.discogs.com/user/lpociask/collection
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 148
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48854

Post autor: Mich.G »

pawelgrab pisze:
30 mar 2023, 09:23
Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
Tak się zastanawiam,
a ja sobie tak myślę,
że mi na przykład nie przeszkadza - jest to świadomy wybór i to uszanuję,

dodam jeszcze , że płyty sowiet union były w legalnej dystrybucji i sprzedaży w Polandii, nie wiem czy to Michał wiedziałeś,

No pewnie, żyję już na tym świecie 54 lata, więc doskonale znam realia PRL. No ale jak w tamtej epoce mogło być inaczej, skro cały Układ Warszawski to była jedna wielka piraciarnia. W radiu puszczało się całe płyty żeby można je było nagrać, a jak wiadom o w tamtych czasach radio było tylko publiczne, więc to państwo sankcjonowało piractwo-jakaś aberracja. Mi w tej konkretnej sytuacji chodzi, jak już pisałem, o zwykłą wrażliwość i nie promowanie tego rodzaju dziadostwa w szczególnych czasach, w których żyjemy, ale to tylko mój, nic nie znaczący głos.
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 148
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#48855

Post autor: Mich.G »

marianoaitaliano pisze:
30 mar 2023, 11:28
Mich.G pisze:
30 mar 2023, 07:06
Tak się zastanawiam, że może gdybyś w końcu zaczął zachowywać się jak trzeba i przestał promować(szczególnie teraz) te ruSSkie śmieci, to poczułbyś się lepiej?
A co tu płyty i muzyka winna że ten kraj ma teraz takie zje*ane władze?
Sorry ale to tylko okolicznik czasu. Rosja a lepiej kacapja nigdy nie miała normalnych władz, a i naród marny, który zajadając się gliną i cebulą całe życie marzy o wyrżnięciu wszystkiego co żywe wokół. naród(celowo z małej) który bez fałszerstw sondażowych, w 87% popiera napad na Ukrainę, mordowanie, torturowanie, gwałcenie, kradzież i uprowadzanie dzieci, nie zasługuje na promocję w jakiejkolwiek formie, w tej dotyczącej jej "kultury" w szczególności.
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
ODPOWIEDZ