Odsłuchy wkładek u Jozi

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#31

Post autor: Jozi »

Wojtek pisze:
14 lut 2023, 17:58
No to teraz co najwyżej jakiś lepszy Shure albo lepszy Pickering :morda:
Wojtku za króla Sasa, jedz pij i popuszczaj pasa :lol: :lol: :lol: .
Już nic innego nie zostało, tylko zgrzyt zębami i 300 ojro uzbierać :roll: :roll: .
Pickering też dobrze gra ale w shure z tym hiper eliptykiem gra mniej dynamicznie od pickeringa ale detal i melodyjność jest na wysokim poziomie.
Tak szczerze to można by spróbować jakiś bardziej przyzwoity wzmak albo coś ze starego ampli podłączyć i ocenić czy nie zagrałoby to lepiej.
Będę musiał spróbować podłączyć jednego z telefunkenów i zobaczyć jak to zagra. Może można by się pokusić jakieś stare JVC, Pionier lub Sansui wsadzić w tor winylowy.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#32

Post autor: Wojtek »

Shure V15 III (jak i chyba wszystkie Shure z tej ery) są ździebko "mułowate" stąd taki efekt.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#33

Post autor: pawelgrab »

Jozi pisze:
14 lut 2023, 18:24
Tak szczerze to można by spróbować jakiś bardziej przyzwoity wzmak albo coś ze starego ampli podłączyć i ocenić czy nie zagrałoby to lepiej.
Będę musiał spróbować podłączyć jednego z telefunkenów i zobaczyć jak to zagra. Może można by się pokusić jakieś stare JVC, Pionier lub Sansui wsadzić w tor winylowy.
zamiast tej wariackiej żonglerki igło-wkładkami i podpuszczania przez Szeryfa kup przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy wepnij w swój tor i wówczas zrozumiesz co ja np, mam na myśli twierdząc , że twoja żonglerka na etapie, w którym akurat jesteś, jest bez sensu zwłaszcza z tym przereklamowanym wynalazkiem dabs30 za dziwne pieniądze , ale sam pisałeś - kto bogatemu zabroni,

możesz się na mnie Kolego obrażać za ten wpis, ale przemyśl to zupełnie serio bo obecnie to drepczesz w miejscu ;)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#34

Post autor: Wojtek »

Słyszy poprawę i się cieszy, ale zarazem drepcze w miejscu?
Ciekawe :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#35

Post autor: pawelgrab »

mój wpis nie jest złośliwy tylko banalnie prosty :

Wojtek pisze:
14 lut 2023, 20:46
Ciekawe
no tak oczywiście adwokat diabła :D , wiec rozwinę swoją myśl o trzy dania tzn. zdania:

słucha na słuchawkach - nie wiesz, zmienia naciski igieł nie wiesz, jaką wielość płyt odsłuchał z różnych epok na każdej pozycji nie wiesz, a wiesz jak gra chińskie 4 kg pudełko z max poborem mocy 40 W z sieci i napędza indiany - też nie wiesz ale @Jozi słyszy przepaście brzmieniowe i
toczy koło wokół :
1.VM540ML
2.Nagaoka 110
3.Technics 270C
4.VM95E
5.Pickering V-15 igła DJ
6.Shure V 15 VN35HE i czegoś tam jeszcze - ale na jednej i tej samej płycie, na tym samym fragmencie utworu? tego nie wiesz Wojtek ale przyklaskujesz, bo wg. Waszych dywagacji najważniejsza jest wkładka MM i ma oczywisty i największy wpływ na dźwięk - to bzdura :lol:

Fakt może być jakaś tam minimalna różnica w brzmieniu ale nie pozycjonująca brzmienie całego zestawu, tylko nie wiadomo jakiej konkretnie płyty słucha i jakiego utworu, chyba, że mówimy o masteringu 4 płyt za 100 pieniędzy Social.., tylko, że nie wierzę w bajanie o super różnicach przy wkładkach mm tego samego przedziału cenowego, ustawionych prawidłowo i w cudowne drewienka - dla mnie takie pieprzenie to ściema. Każda z tych wkładek zagra spektakularnie i podobnie na tym samym poziomie o ile reszta toru zostanie dopasowana do upodobań słuchowych, ponadto z całą pewnością w tym konkretnym przypadku większy wpływ na wrażenie odsłuchowe ma sam nośnik i może ciśnienie :? na pewno inne elementy toru w tym preamp, którego nie ma :D no ale niech nie pisze w ciągu paru dni, że nagaoka mp110 jest super, a póżniej , że niestety obrywa, ludzie słuchają tej wkładki całe życie, dopasowując tory do własnych upodobań i korygując jakieś ewentualne braki pasma, doborem sprzętu a nie żonglerką wkładkami

please :mrgreen:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#36

Post autor: Wojtek »

Tak jakby - ty też tego wszystkiego nie wiesz, a zarazem nie masz problemu ze stawianiem dość konkretnych wniosków.
Za mało hipokryzji?
pawelgrab pisze:
14 lut 2023, 21:41
bo wg. Waszych dywagacji najważniejsza jest wkładka MM i ma oczywisty i największy wpływ na dźwięk - to bzdura :lol:
A tak na prawdę to prawda :morda:
pawelgrab pisze:
14 lut 2023, 21:41
tylko, że nie wierzę w bajanie o super różnicach przy wkładkach mm tego samego przedziału cenowego, ustawionych prawidłowo i w cudowne drewienka - dla mnie takie pieprzenie to ściema
Jedni muszą wierzyć, inni wiedzą bo mogą doświadczyć :confusion-shrug:
pawelgrab pisze:
14 lut 2023, 21:41
doborem sprzętu a nie żonglerką wkładkami
To wkładka nie jest sprzętem? :shock:

Oczywiście że można sobie kupić jedną wkładkę i jej nie zmieniać, ale skoro można w bardzo prosty sposób tym eksperymentować i mieć słyszalne wyniki to dlaczego ma to zostać zakazane albo skwitować że "nie tędy droga do lepszego audio"?

Powiem więcej - często gęsto zmiana wkładki czy igły w celu zmiany brzmienia toru analogowego to jedna z tańszych i mniej karkołomnych opcji względem pozostałych (zmiana gramofonu, ramienia, headshella, preampa, wzmaka, słuchawek, kolumn, kabli, na akustyce pomieszczenia kończąc).

Idąc dalej tym tropem, ale już na bardziej konkretnych przykładach praktycznych:

BuPhono kosztuje około tysiaka, ale czy wpięcie BuPhono w tor oparty na V15 III z igłą HE da nam wzrost rozdzielczości porównywalny lub wykraczający ponad... zmianę igły na SAS bez zakupu BuPhono?

Odpowiedź brzmi: nie, a przynajmniej nie "aż tak", bo to od rysika i generatora zależy co preamp w ogóle widzi, a nie na odwrót.

To trochę jakby pisać że CD Playera nie powinno się wysyłać do Martynki na mody tylko powinno się szukać lepszego CD Playera.
Ten sam poziom logiki i sensowności (czy też "bzdury", jak kto woli).
pawelgrab pisze:
14 lut 2023, 21:41
please :mrgreen:
A od wiary to jest taki budynek z krzyżem na dachu :morda: Lepiej tego nie mieszać w temat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#37

Post autor: Frey »

Ja myślę Wojtek, że kolega starał się w sobie właściwym pokrętnym i chaotycznym stylu przekazać, że wydawanie coraz większych pieniędzy na kolejne wkładki i igły mogą mijać się z celem ponieważ zdecydowanie to nie one są najsłabszym ogniwem w torze :D
Jeżeli zakupy mają charakter poznawczy to jak najbardziej - warto kupować, słuchać i robić porównania.
Jeżeli są drogą do poprawy brzmienia tego konkretnego toru to kolega trochę racji ma ;)
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#38

Post autor: Wojtek »

Nie no, ja nie twierdzę że zmiana preampa na lepszy nic nie zrobi.
Natomiast nie zgadzam się że obracanie się wokół wkładek za 500-1000 złotych "nic nie wnosi" bo nie masz preampa za kilka koła, bo kolega "nie wierzy" że różne wkładki grają inaczej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#39

Post autor: pawelgrab »

Jeżeli chodzi o zbieractwo @Joziego, to nie mam nic do powiedzenia, jego bajka :D, zresztą mu osobiście kibicuję,


natomiast doszliśmy do sedna:
Wojtek pisze:
15 lut 2023, 00:51
kolega "nie wierzy" że różne wkładki grają inaczej
należy na tym etapie wyjaśnić, że słowo inaczej (którego nie neguję) ma się nijak do słowa, które tu cały czas pada czyli diametralna poprawa jakości odsłuchu myzycznego przez żonglerkę wkładkami i dalej igłami na coraz ostrzejsze szlify :lol: :
Jozi pisze:
14 lut 2023, 17:55
kopara mi opadła jak to zagrało
idąc tropem Wojtka i Joziego dochodzimy do stwierdzenia, że najważniejszym elementem toru muzycznego jest wkładka gramofonowa typu MM, którą wystarczy właściwie dobrać z przedziału 500-1000 pieniędzy, a jeżeli się nie uda to wystarczy kupić do niej lepszą igłę z ostrzejszym szlifem, bez względu na pozostałe elementy - no OK przyjmuję do wiadomości :mrgreen: i już się nie wypowiadam w tej kwestii, dla mnie to wygląda jak "tekst sponsorowany króla wkładek" :liar:

ale
trochę klocków w życiu miałem, widziałem i słuchałem, mam zupełnie inny pogląd na kwestię poprawy jakości odsłuchu faktyczną a nie marginalną, szczególnie w tym konkretnym przypadku i swoje wiem, ale nie jest to wątek z tym związany także milknę 8-)


co do:
Wojtek pisze:
14 lut 2023, 22:06
To trochę jakby pisać że CD Playera nie powinno się wysyłać do Martynki na mody tylko powinno się szukać lepszego CD Playera.
Ten sam poziom logiki i sensowności (czy też "bzdury", jak kto woli).
właśnie takiego jestem zdania, przynajmniej do czasu pokazania dla Kuby wykresów pomiarowych przez Martynkę z grających kabli, bo zachwalać każdy może i właśnie ty Wojtek to robisz z premedytacją, trzymając się kurczowo jednego drobnego elementu toru a klapki na oczy przysłaniają ci ogólny pogląd na całokształt sprawy, oczywiście Forum twoje...

pozdrawiam
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1699
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#40

Post autor: winylowy_luke »

pawelgrab pisze:
15 lut 2023, 10:17
idąc tropem Wojtka i Joziego dochodzimy do stwierdzenia, że najważniejszym elementem toru muzycznego jest wkładka gramofonowa typu MM, którą wystarczy właściwie dobrać z przedziału 500-1000 pieniędzy, a jeżeli się nie uda to wystarczy kupić do niej lepszą igłę z ostrzejszym szlifem, bez względu na pozostałe elementy - no OK przyjmuję do wiadomości i już się nie wypowiadam w tej kwestii, dla mnie to wygląda jak "tekst sponsorowany króla wkładek"
Ja też już trochę tego sprzętu przerzuciłem i zgadzam się z Wojtkiem. Wkładka to bijące (a raczej drgające) serce każdego toru analogowego.
Jest w zasadzie najważniejsza, jeżeli chodzi o generowaną jakość dźwięku (zakładając, że gramofon jest sprawny, ma przyzwoite parametry, odpowiednie regulacje ramienia itd.)
Ale to nie jest tak, że każda stara MMka z dobrą igłą zagra :naughty: To nie takie proste, ale są dawne perełki, które grają i gonią współczesne o wiele droższe wkładki.
O MC nie piszę jeszcze, dopiero wchodzę w ten świat ;)
Co do cen to pragnę tylko zauważyć, że taka Shure V15 III w 1974 roku była wyceniona na $72.50 to na dzisiejszejesze uwględniając inflację daje ok $300 (dane ze Stereophile).
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#41

Post autor: Zeroqll »

winylowy_luke pisze:
15 lut 2023, 11:11
Jest w zasadzie najważniejsza, jeżeli chodzi o generowaną jakość dźwięku (zakładając, że gramofon jest sprawny, ma przyzwoite parametry, odpowiednie regulacje ramienia itd.)
Ciężko się zgodzić z takim stwierdzeniem. Nie uzyskasz dobrego grania z winyla bez odpowiednio dobrej sekcji przedwzmacniacza. Kiepski preamp zawsze będzie wąskim gardłem dla nawet najlepszej wkładki, która nie pokaże wszystkiego co potrafi w takim tandemie. Osobiście nie kupiłbym igły z ostrym szlifem typu shibata, czy sas, gdyby mój przedwzmacniacz był kiepskiej jakości, szkoda pieniędzy. Lepiej w pierwszej kolejności podnieść poziom preampu. Co do samej zabawy w zmianę wkładek przy kiepskim przedwzmacniaczu- ok, jeżeli chcemy zmienić ogólny charakter grania, ale jeżeli zależy nam na ogólnej poprawie jakości brzmienia, chyba nie tędy droga.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#42

Post autor: Jozi »

Ooo ale się tu działo :lol: :lol: :lol: .
To teraz moja kolej coś rzucić od Siebie.
Nie mam 18 lat i daleki jestem od tego by dawać się wypuszczać przez Wojtka na zakupy nowych wkładek, raczej przyjmuję jego wypowiedzi jako cenne uwagi w drodze poszukiwań i rozważań igłowo-wkładkowych ( Wojtek tak trzymaj, na Twoje rady jestem zawsze otwarty).
Z racji swojego wieku przygotowuję się do ostatniego etapu życia czyli przyszłej emerytury, więc zbrojenia w różnych kierunkach spędzania czasu wolnego trwają, pomysły się rodzą. Ot wczorajszy zakup, deski wraz butami(pudełko na podłodze)
BC.jpg
jak dożyję to, mam mieć możliwość różnorodnego spędzania czasu wolnego nie ma obawy, że ostatnie drobne wydałem na wkładki i pomrę z głodu.
Teraz do rzeczy, ja naprawdę nikomu nie każę wierzyć, że ja mam takie odczucia muzyczne przy coraz to innych wkładkach powieszonych na moim technicsie. Nie wypowiem się jakie zmiany mogłyby być jakby zastosować dobrzy przedwzmacniacz, inny wzmacniacz czy kolumny nie jak to kolega określił jakiś chiński wynalazek. Póki co mnie ten wynalazek zadowala, może mam małe oczekiwania, jednym słowem nie interesuje mnie młoda
20-ka, tylko stara dupa 50+ :D :D .
Jedno jest pewne, testuje wkładki na tych samych płytach, więc chyba mogę stwierdzić która wkładka muzycznie bardziej mi odpowiada, brzmi bardziej dynamicznie etc. Jak dla mnie wniosek jest jeden, nawet przy słabych klockach dobra igła zagra przyzwoicie. Pamiętam jak zmieniłem ATVM95E na Nagaokę 110, to miałem odczucie jakby z kolumn ktoś ściągnął koc.
Dopiero teraz mogę się zastanowić czy zmieniać coś w swoim torze czy zostawić tak jak jest, bo sprawa wkładek jest już opanowana, pudełko od Marka zapełnione.
Jeszcze w wolnej chwili spróbuję zagrać na starym telefunkenie by mieć pogląd czy nie poszukać jakiegoś staruszka specjalnie do toru winylowego (zmienić tą 4kg chińszczyznę :lol: :lol: :lol: ).
Miałem z nim swego czasu kłopoty prądowe ale okazało się, że to była wina gniazda katowanego przez ileś tam lat żelazkiem ( w 3/4 odkręconej gałki odcinało prąd- nie była to wina kondensatorów tylko brak prądu przy kolumnach 4omowych).
Może miłośnicy winyla doradzą co warto rozważyć jako alternatywę do zmiany tej 4kg chińszczyzny :lol: :lol: :lol: na coś sensownego z wbudowanym przedwzmacniaczem.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#43

Post autor: darkman »

Jozi superowy masz piekarnik!! Miałem podobny w starym domu.. i te wypieki mojej babci :pray: :D
Ja wszedłem w narty (biegowe) akurat już paręnaście lat temu. Doskonała rekreacja i mam gdzie biegać :dance: Kondycja robi się sama.

Moje zdanie: Nie ma jutra w Saint Nazaire bez dobrego Phonostage.
Wkładka dopiero z dobrym preampem zrobi nam Pokaż kotku co masz w środku?
Szlif igły w Twoim obecnym zestawie testującym ma trzeciorzędne znaczenie.

Powodzenia w odsłuchach i testowaniu, bo to w ogóle dobra droga do krystalizacji własnego zdania.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#44

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
15 lut 2023, 19:30
Jozi superowy masz piekarnik!! Miałem podobny w starym domu.. i te wypieki mojej babci :pray: :D
Ja wszedłem w narty (biegowe) akurat już paręnaście lat temu. Doskonała rekreacja i mam gdzie biegać :dance: Kondycja robi się sama.

Moje zdanie: Nie ma jutra w Saint Nazaire bez dobrego Phonostage.
Wkładka dopiero z dobrym preampem zrobi nam Pokaż kotku co masz w środku?
Szlif igły w Twoim obecnym zestawie testującym ma trzeciorzędne znaczenie.

Powodzenia w odsłuchach i testowaniu, bo to w ogóle dobra droga do krystalizacji własnego zdania.
Piekarnik swoje lata ma jak i ja a wypieki mojej mamy z niego do dziś pamiętam, na dole jest jeszcze piec chlebowy.
Ja też mam gdzie biegać dlatego kupiłem, zjazdowe odłożone w kąt, wiązadła trzeba oszczędzać a obecnie na stoku większe niebezpieczeństwo jak na drodze.
Może szlif nie jest istotny ale lepszy szlif wrażenie robi nawet w słabym torze, nie powiesz że nie mam racji, bo moje uszy jednak nie kłamią.
Nie wykluczam jakiegoś wzmaka z epoki z preampem, ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałem póki żyję.
Chętnie bym wyrwał jednego klocka z tego zestawu.
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... -637608437
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1699
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Odsłuchy wkładek u Jozi

#45

Post autor: winylowy_luke »

Zgoda chłopaki - phono również jest ważne.
Gdyby było inaczej, to jechał bym dalej na wbudowanym we wzmacniacz :mrgreen:
:obscene-drinkingcheers:
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ