Warsztat Martynki

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4760
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Warsztat Martynki

#1036

Post autor: Mawis »

Martynka pisze:
04 paź 2022, 22:38
Mawis pisze:
04 paź 2022, 22:33
BT jednak nie
Nie wykluczaj. I tak daję je w standardzie. U mnie młodzież puszcza przez BT bo przecież nie rozstaną się z telefonem. OTG obsługuje wszystko co mam w domu a kupione było w ciągu ostatnich 2 lat, wyższe modele nawet sprzed 4 lat obsługują. Starszych nie mam.
Masz racje, przeciez mogę wyjąć jakis stary telefon z szuflady i zobaczyć czy on ma otg i z niego puszczać stream :) Gorzej kak nie będzie,wtedy wracam do punkty wyjscia. No i kolejna sprawa jaki dac? Ale to juz temat ma zupełnie inny wątek i czasy.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4760
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Warsztat Martynki

#1037

Post autor: Mawis »

Martynka pisze:
04 paź 2022, 22:47
Mawis pisze:
04 paź 2022, 22:40
Topping dx3 nie bylby prościej
To jest DAC z możliwością regulacji głośności dodatkowo. Ale myślę że nie da się dźwięków tych DAC porównać... z całym szacunkiem dla Toppinga
Nie no zdaję sobie sprawę ze Twoje to wyższa półka jakosciowa, dzwiekowa i cenowa. Ale chodzi mi o zasadę działania. Natomiast w swojej klasie cenowej ten Topping nie jest chyba ba zły?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#1038

Post autor: Martynka »

Mawis pisze:
04 paź 2022, 22:50
nie jest zły
Dlatego napisałem z całym szacunkiem do Topping. A ceny u mnie wcale nie takie straszne. Za 3 x Topping masz zupełnie inną klasę.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Warsztat Martynki

#1039

Post autor: Frey »

Martynka pisze:
04 paź 2022, 22:47
Mawis pisze:
04 paź 2022, 22:40
Topping dx3 nie bylby prościej
To jest DAC z możliwością regulacji głośności dodatkowo. Ale myślę że nie da się dźwięków tych DAC porównać... z całym szacunkiem dla Toppinga
Mawis czy Topping czy DAC od Martynki to zasada będzie taka sama. Puszczasz muzykę po bluetooth albo podpinasz telefon po kablu usb.
Powtórzę się ale jak chcesz mieć po taniości tylko odtwarzanie muzyki z telefonu na wzmacniacz to kup sobie po prostu Chromecast Audio. Podepniesz chromecasta pod wzmacniacz kabelkiem minijack-2x rca i po sprawie. Sam tak zaczynałem i byłem zadowolony.

PS. Zgadzam się Marcin. Nie śmiałbym porównywać mojego Toppinga do Twoich DACów. Inny poziom ;) Niemniej w swojej półce cenowej uważam go za jedną z najlepszych opcji i wstydu w moim skromnym torze nie przynosi. :D

PS.2. Budżet będzie to i zamówienie na DAC będzie, wiem gdzie mieszkasz, nie wywiniesz się :twisted:
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#1040

Post autor: Martynka »

Frey pisze:
04 paź 2022, 23:39
wstydu
Bo nie ma powodów.

Wpadnij do mnie posłuchac kiedyś przejazdem
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4760
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Warsztat Martynki

#1041

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
04 paź 2022, 23:39
Budżet
Prawda! :)
Rozumiem ze Chromecast audio da lepszą jakosc niz tak jak mam teraz jakis adapter BT?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Warsztat Martynki

#1042

Post autor: Frey »

Mawis pisze:
05 paź 2022, 06:43
Rozumiem ze Chromecast audio da lepszą jakosc niz tak jak mam teraz jakis adapter BT?
Tak. Drugim wielkim plusem będzie to, że telefon nie będzie musiał leżeć w zasięgu BT, bo wszystko będzie latać po wi-fi.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4760
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Warsztat Martynki

#1043

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
05 paź 2022, 07:28
Mawis pisze:
05 paź 2022, 06:43
Rozumiem ze Chromecast audio da lepszą jakosc niz tak jak mam teraz jakis adapter BT?
Tak. Drugim wielkim plusem będzie to, że telefon nie będzie musiał leżeć w zasięgu BT, bo wszystko będzie latać po wi-fi.
Ok dzięki. Teraz wszystko jasne ;)
Edit: problem jest tylko taki ze zdaje sie Google przestał produkować Chromecast i jest do zdobycia tylko na rynku wtórnym.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#1044

Post autor: Arkadyo »

Mawis pisze: Rozumiem ze Chromecast audio da lepszą jakosc niz tak jak mam teraz jakis adapter BT?
Chyba nie do końca... Dobre BT da taką samą jakość jak chromecast bo chromecast to android i tak jak każdy bt nie podaje bitperfect plików tylko sobie resampluje te pliki więc i tu i tu zawsze będziesz miał spadek jakości. Nie twierdzę, że go usłyszysz ale będzie. Nowe bt typu aptx hd daje jakość nie gorszą niż android po kablu.
Tak. Drugim wielkim plusem będzie to, że telefon nie będzie musiał leżeć w zasięgu BT, bo wszystko będzie latać po wi-fi.
Wszystko zależy jak bardzo chcesz korzystać z bitperfect gęstych plików. Jako opcję pod rozwagę podam Tobie rozwiązanie jakiego sam używam bo uważam je za jedno z najlepszych, najtańszych i " very friendly use".
Android box na prockach amlogic - instalujesz na nim linuksa typu coreelec - jest gotowy soft, który wygląda jak kodi. To najlepiej pod dac, który ma usb bo boxy mają tylko wyjście optyczne dla którego 96khz jest barierą - nic gęstszego nie pójdzie a po usb barierą jest tylko kość daca. Jest jeszcze opcja żeby podbierać sygnał z hdmi - są takie pudełka ale po koaksjalu będzie to max 196khz no i takie pudelko to z 1,5 stówki dodatkowy koszt.
Jak na takim boxie postawisz coreelec to praktycznie zyskujesz sieciowy kombajn dla którego po DLNA możesz udostepniac pliki z dowolnego urządzenia/dysku wpietego w domowe wi-fi, do tego na telefon instalujesz specjalnego pilota do obsługi boxa i w zasadzie z pozycji telefonu w całym zasiegu wi-fi czy tam nawet LTE poza domem (tylko po co :) ) masz cała bibliotekę plików i to w wersji bit berfect bo linuksowa alsa pozwala ustawić, co tylko sobie jesteś w stanie wymyślić i dac jest w stanie zdekodować - łącznie z DSD czy nawet Tidalowych wynalazków.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Warsztat Martynki

#1045

Post autor: Frey »

Arkadyo pisze:
05 paź 2022, 09:10

bo chromecast to android i tak jak każdy bt nie podaje bitperfect plików tylko sobie resampluje te pliki więc i tu i tu zawsze będziesz miał spadek jakości.
Rozmawialiśmy już o tym kiedyś i miałeś wyjaśnione, że się mylisz. Mimo tego dalej uparcie brniesz w tego "androida". Jedyny limit dla chromecasta to 96 KHz / 24-bit. Więcej niż wystarczające wartości.

BTW. Nie miałem jeszcze sprzętu, który po BT grałby tak samo dobrze jak po kablu. Zawsze na BT była słyszalna utrata jakości. Może to jest wykonalne ale w budżetach w których akurat ja się nie obracam. :D
Ostatnio zmieniony 05 paź 2022, 09:36 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4760
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Warsztat Martynki

#1046

Post autor: Mawis »

Arkadyo pisze:
05 paź 2022, 09:10
Android
Wszystko fajnie Arkadyo ale napisz to po ludzku dla prostego człowieka bo Android box na prockach amlogic brzmi dla mnie jak instrukcja obslugi promu kosmicznego :D nie wspominając juz o linuksie typu coreelec...to nie moja bajka...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#1047

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
05 paź 2022, 09:10
Dobre BT da taką samą jakość
Dobre BT, nawet na LDACu jest słyszalnie słabsze niż USB. Wszystko zależy na czym słuchasz. Jeżeli system jest pozbawiony szczegółowości, analityczności w obrazowaniu to nie usłyszysz może różnicy. W systemie który oddaje wszystko BT zabije przyjemność.

P bitach i kHz możemy porozmawiać są tacy którzy lubią literki na wyświetlaczu z bitperfect , są tacy którzy lubią perfect obrazowanie. Jestem pewien, że jeżeli system nie odda Ci różnicy BT a inne wejścia, to nie odda różnicy w gęstości pliku.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#1048

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
05 paź 2022, 09:49
Arkadyo pisze:
05 paź 2022, 09:10
Dobre BT da taką samą jakość
Dobre BT, nawet na LDACu jest słyszalnie słabsze niż USB. Wszystko zależy na czym słuchasz. Jeżeli system jest pozbawiony szczegółowości, analityczności w obrazowaniu to nie usłyszysz może różnicy. W systemie który oddaje wszystko BT zabije przyjemność.

P bitach i kHz możemy porozmawiać są tacy którzy lubią literki na wyświetlaczu z bitperfect , są tacy którzy lubią perfect obrazowanie. Jestem pewien, że jeżeli system nie odda Ci różnicy BT a inne wejścia, to nie odda różnicy w gęstości pliku.
Zaraz zaraz bo robią się jakieś dziwne historie tutaj - a gdzie ja pisałem, że bt jest równe usb? Porównywałem dobre bt do chromecasta, który moim zadaniem w wersji audio ma gówniany dac a chyba też bit perfect nie jest po cyfrze - choć mam w domu chromacasta to nie używam ale wydaje mi się, ze jak mu podamy wava 16/44.1 khz to na dacu otrzymamy 16/44 khz... Ale nie sprawdzałem tego i być może było mi to wyjaśniane ale nie pamiętam a tym bardziej nie czuje sie przekonany...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 821
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#1049

Post autor: Arkadyo »

Jakos nie spotkałem sie aby jakikolwiek android nie resamplował...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#1050

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
05 paź 2022, 09:56
równe usb?
Tak to odebrałem i chyba nie tylko ja. Dyskusja dotyczyła użycia chromecasta jako transport dla DAC. Nie wiem co ma wspólnego z tym Android i jaki jest problem w dobrze przerobionym 44,1/16 bo cały czas mówimy o sygnał na DAC z USB vs BT
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ