Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#316

Post autor: kinky »

MMarek pisze:
24 lis 2021, 20:06
Orzeczenie jest na stronie...
Fakt, ale brak uzasadnienia.
MMarek pisze:
24 lis 2021, 20:14
wykupione do końca lutego 2022
Brawo!!! :lol:
lopek3 pisze:
24 lis 2021, 20:15
Orzekali we własnej sprawie.
Tylko po to tam są ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#317

Post autor: chudy_b »

pan_winyl pisze:
24 lis 2021, 18:34
wszystkie wyroki są nie ważne i wracamy do punkty xyz
Jakiś prawnik zapytał SN czy wybór prezydenta jest ważny, bo ten wybór zatwierdziły między innymi osoby nieprawidłowo wybrane. Jeśli nie jest ważny, to wszystkie ustawy podpisane przez prezydenta nie są ważne. Włącznie z ustawą budżetową. A jeśli tak, to każdy kto pracuje w budżetówce, dostał wypłatę bezprawnie, a ten kto ją wypłacił, popelnił przestępstwo. A to tylko malutki wycinek skutków tej decyzji. Jaja jak berety......
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4637
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Polityka

#318

Post autor: Mawis »

Chyba cos mi wcielo. Taki koment znalazlem:
"Przy powołaniu Przyłebskiej złamano art 7 konstytucji i powołano ją poza ustawą z czerwca i listopada 2015 dodatkowo fałszując dla pozoru jej uchwałe bo wpisano jako podstawę ustawę która weszła w życie po jej wyborze .

Duda palił głupa że wyboru dokonano przy pomocy regulaminu sejmu podczas gdy konstytucja jasno mówi że określa to ustawa


W tym sensie 8 ludzi powołanych do TK nie jest niezwisłym sądem w rozumieniu art. 6 ust.1, a to więcej niż połowa składu a to ostatnie orzeczenie zostało wydane z naruszeniem przepisów o zakazie orzekania we własnej sprawie".
Szach i mat
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#319

Post autor: kinky »

Mawis pisze:
24 lis 2021, 20:57
Szach i mat
Tak mniej więcej ich to obejdzie ;)

tk.jpg
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#320

Post autor: Quarter »

Ta strona może niedługo przeżyć globalny atak z Polski...

https://www.onetravel.com/flights/one-way-flights

:D (potrzebny mi emotikonek "śmiech-przez-łzy")
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4637
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Polityka

#321

Post autor: Mawis »

Quarter pisze:
24 lis 2021, 21:06
Ta strona może niedługo przeżyć globalny atak z Polski...

https://www.onetravel.com/flights/one-way-flights

:D (potrzebny mi emotikonek "śmiech-przez-łzy")
One way ticket??😄 Może, któż to wie ale dlaczego to "my" mamy brac dupe w troki???a moze to im trzeba skopac w koncu tyłki??!!! I niech sp...ją!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#322

Post autor: Merrick »

MMarek pisze:
24 lis 2021, 20:06
Orzeczenie jest na stronie...

https://trybunal.gov.pl/postepowanie-i- ... stytucyjny
Dzięki. Nie za bardzo rozumiem o co im chodzi w orzeczeniu. Poczekam na wykładnię prawną. Żona ma Lexa dla sędziów więc poczekam co fachowcy napiszą
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#323

Post autor: Wojtek »

@Quarter



:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Polityka

#324

Post autor: syko »

Mawis pisze:
24 lis 2021, 21:22
dlaczego to "my" mamy brac dupe w troki?
No właśnie. Nie po to wróciłem do kraju po nastu latach emigracji żeby znów wyjeżdżać bo nie podoba mi się polska polityka.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#325

Post autor: Quarter »

syko pisze:
25 lis 2021, 07:06
Mawis pisze:
24 lis 2021, 21:22
dlaczego to "my" mamy brac dupe w troki?
No właśnie. Nie po to wróciłem do kraju po nastu latach emigracji żeby znów wyjeżdżać bo nie podoba mi się polska polityka.
Mamy już za soba 1,5 kadencji aktualnej władzy. Gdybym miał wyliczyć co mi się nie podoba, to nie wystarczyłoby mi rolki papieru toaletowego do spisana wszystkiego. Każdy przytomny Polak ma dostęp do informacji - póki co, jeszcze internet nie został ocenzurowany. Więc każdy może sobie samodzielnie zrobić rachunek - popieram lub nie popieram aktualną władzę i jej działania. Jak widać w sondażach, co by się nie działo, to i tak poparcie dla rządzących jest niezmiennie bardzo wysokie.

Skoro lubimy demokrację (ja lubię), to trzeba być przygotowanym na konsekwencje demokratycznego systemu. A konsekwencje są takie, że jeśli większość głosujących decyduje się na wsparcie działań/programów/ludzi, którzy nam nie odpowiadają, to nie mamy specjalnie wielu opcji. De facto opcje są cztery:

a) działać w ramach opozycji, licząc że kiedyś się uda "odbić kraj"
b) przejść na drugą stronę we własnym, dobrze pojętym interesie i spróbować się odnaleźć (raczej finansowo niż ideologicznie, ale... tylko krowa nie zmienia poglądów)
c) udać się na, znaną z czasów komuny, "emigrację wewnętrzną' czyli odciąć się od polityki, znaleźć bezpieczną niszę zawodową, nie udzielać się w żaden sposób i cieszyć życiem rodzinnym, słuchaniem płyt czy konsumowaniem innych form kultury.
d) one way ticket, o ile w momencie podejmowania decyzji będzie jeszcze utrzymana swoboda podróżowania, a polski paszport utrzyma swoją mocną pozycję. No i będzie nas stać na taki ruch - zarówno finansowo, jak i psychologicznie. Dzisiaj uzyskanie prawa stałego pobytu za granicą nie jest wcale takie łatwe i tanie, a czasy azylu politycznego dla Polaków minęły.

Smutne to wszystko, ale chyba dość realistycznie to opisałem.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2021, 09:06 przez Quarter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4637
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Polityka

#326

Post autor: Mawis »

Quarter pisze:
25 lis 2021, 08:42
większość
No wlasnie quarter o to chodzi ze nie większość. Raptem dwadziescia kilka procent a zachowuja sie jakby mieli 80%. Moim zdaniem ordynacja jest do dupy pasujaca raczej do krajów z ugruntowaną demokracja i spoleczenstwem obywatelskim niz do takiego dzikiego kraju jak Polska...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#327

Post autor: Quarter »

Mawis pisze:
25 lis 2021, 08:49
Quarter pisze:
25 lis 2021, 08:42
większość
No wlasnie quarter o to chodzi ze nie większość. Raptem dwadziescia kilka procent a zachowuja sie jakby mieli 80%. Moim zdaniem ordynacja jest do dupy pasujaca raczej do krajów z ugruntowaną demokracja i spoleczenstwem obywatelskim niz do takiego dzikiego kraju jak Polska...
No właśnie, że większość - w demokracji ci, którzy nie idą do wyborów, nie liczą się. To ich decyzja (choć ja jestem zwolennikiem obowiązkowych wyborów), ale w rzeczywistości nie głosowanie to symboliczne "oddanie głosu" na tego, kto wybory wygra.

I, z mojego punktu widzenia, to więcej niż dwadzieścia kilka procent - nie tylko jedna partia nie ma mojej przychylności.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3248
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#328

Post autor: bms01pl »

żyjemy w chorym kraju absurdów. i ślepych obywateli, dla których "wolności obywatelskie" są ważniejsze, niż wszystko dookoła. tyle, że większość z tych światłych owych "wolności" nie rozumie. dlatego Quarter nie będzie obowiązku chodzenia do wyborów, bo to tak samo jak szczepienie przeciwko COVID czy ograniczenia dla niezaszczepionych godzi w owe wolności. zapewne w ramach tych samych wolności mamy horrendalnie wysoki odsetek światłych obywateli jeżdżących po gorzale (chociaż tu zapatrywania polityczne nie odgrywają roli). o zdrowym rozsądku nie piszę, bo to coś abstrakcyjnego i na dodatek deficytowego.
poprzednicy kradli - pewnie coś przysłowiowemu szwagrowi skapnęło, jasna sprawa, tam gdzie publiczne zawsze kilku się wyżywi. ale czemu tego powszechnego złodziejstwa przez sześć lat nikomu nie udowodniono? zastanawia więc, czemu ci przeciwnicy "złodziei z PO" nie widzą tego, co wyprawiają przyboczni mendy z Żoliborza? tak ordynarnej korupcji to chyba nawet za komuny nie było (mam dopiero 45 lat, nie wszystko pamiętam, ale dziadek i ojciec dużo opowiadali). o wyrokach tak zwanych TK, Izby Dyscyplinarnej czy upolitycznionego SN nie ma co dyskutować, bo tych kwestii nawet w czasach względnej demokracji w owych instytucjach niewiele osób rozumiało, więc dzisiejsi zwolennicy tym bardziej nie rozumiejąc popierają, bo siedzą tam "nasi". ale jaką pustkę działania owych gremiów powodują i spowodują to nawet ciężko przewidzieć. spotkałem się ze stwierdzeniem, że po powrocie do normalności nie będzie można wadliwego orzecznictwa zawrócić, bo konsekwencje praktycznie rozwaliłyby państwo (ktoś dobrze przez tych kilka lat w opozycji kombinował jak rozpieprzyć praworządność).
zwróćcie uwagę na "nowy wał" - w dupie mają społeczeństwo, bo te zmiany "na lepsze" są niewielkie - ważniejsze są zmiany na gorsze, które dotykają naturalnych przeciwników naszych drogich rządzących - przede wszystkim naszą raczkującą klasę średnią, którą budują przedsiębiorcy i lepiej wykształceni, oraz samorządy. Poznań, Gdańsk, Warszawa otwarcie mówią o zapaści w przyszłych latach. mogli nie szczekać na rząd, mają za swoje...
do tego inflacja (jak dobrze, że przewidziałem i w lutym nakupiłem obligacji skarbowych - ostatni raz +10% na gwarantowanej inwestycji można było zarobić dziesięć lat temu), szalejące kursy walut i podwyżki cen podstawowych dóbr - choć będą za chwilę jeszcze większe, bo maks. za kwartał droga energia (prąd, gaz, paliwa) zacznie być w całości przerzucana na odbiorców finalnych. o polityce zagranicznej, katastrofie wizerunkowej na każdym froncie czy degrengoladzie wspierającego władzę KK nie ma co wspominać. a w perspektywie mamy jeszcze "jaja" po miejmy nadzieję przynoszących zmianę nadchodzących wyborach - wszak gremia orzekające o ważności wyborów w prawych i sprawiedliwych rękach...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#329

Post autor: zbyszek1982 »

Quarter pisze:
25 lis 2021, 08:42
czasy azylu politycznego dla Polaków minęły.
Myślę, że znowu zbliżają się z zaskakującą prędkością.
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#330

Post autor: Quarter »

bms01pl pisze:
25 lis 2021, 09:46
zastanawia więc, czemu ci przeciwnicy "złodziei z PO" nie widzą tego, co wyprawiają przyboczni mendy z Żoliborza? tak ordynarnej korupcji to chyba nawet za komuny nie było (mam dopiero 45 lat, nie wszystko pamiętam, ale dziadek i ojciec dużo opowiadali).
Odniosę się tylko do fragmentu Twojego wywodu (z którym zasadniczo trudno się nie zgodzić). Odpowiedź tu jest akurat prosta - przeciwnicy PO nie po to są jej przeciwnikami, żeby oglądać TVN24 czy czytać Wyborczą. Dziś jest tak, że każda opcja słucha "swoich" mediów. A w TVP raczej wiele o nepotyzmie i korupcji władzy (aktualnej oczywiście) się nie mówi.

Za czasów komuny mój Tata miał taki zwyczaj: kupował Trybunę Ludu (info dla młodzieży - główna gazeta komunistycznego rządu) i słuchał Wolnej Europy, a potem wyciągał z tych informacji "średnią". Teraz jest podobnie, jak próbujesz ocenić wielkość antyrządowej manifestacji w Warszawie - policja poda 10,000, ratusz 50,000, to pewnie było 25-30,000 uczestników :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Zablokowany