KLASYCZNA WRZUTA

Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#16

Post autor: Merrick »

Jack_90 pisze:
09 gru 2020, 20:37
Requiem Brahmsa
Warto jeszcze dokupić koncerty fortepianowe i wszystkie 4 symfonie. Brahms świetnie komponował i ma "swój" styl chociaż wiele lat temu często myliłem go z Beethovenem :lol:
Jack_90 pisze:
09 gru 2020, 20:37
London Philharmonic Orchestra pod batutą Daniela Barenboim
Pod Barenboimem zawsze to będzie dobre lub bardzo dobre wykonanie za to nagrania jego żony Jacqueline du Pré są genialne i bardzo cenione
Jack_90 pisze:
09 gru 2020, 20:37
mimo że to utwór na okoliczności żałobne
Genialna kompozycja Brahmsa. Posłuchaj mszy h-moll Bacha. Tam to jest moc i smutek wyeksponowany na maxa. Zwala z nóg i przyprawia o depresję
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#17

Post autor: Merrick »

Wczoraj w studio TVP Kultura wspominali o tym że na innych konkursach gra się Rachmaninowa no i tak mi się przypomnianał pewien zabawny duet :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#18

Post autor: Jack_90 »

Merrick pisze:
11 paź 2021, 14:43
Jack_90 pisze:
09 gru 2020, 20:37
Requiem Brahmsa
Warto jeszcze dokupić koncerty fortepianowe i wszystkie 4 symfonie. Brahms świetnie komponował i ma "swój" styl chociaż wiele lat temu często myliłem go z Beethovenem :lol:
mam nadzieję, że mikołaj będzie o mnie pamiętał :character-smurfgrandpa:
Merrick pisze:
11 paź 2021, 14:43
Posłuchaj mszy h-moll Bacha. Tam to jest moc i smutek wyeksponowany na maxa. Zwala z nóg i przyprawia o depresję
sprawdzę, przyznam, że to nie pierwsza rekomendacja mszy h-moll, dobre dla mnie na tę porę, bo źle reaguje na wzmożoną ciemność rano i popołudniu :?

Pzdr!
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#19

Post autor: Jack_90 »

jeszcze na fali Konkursu Chopinowskiego, miałem okazje trochę zagłębić moją powierzchowną znajomość utworów Chopina
muszę przyznać, że "odkryłem" Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 - które było również "grane" przez uczestników tegorocznej edycji,często teraz słucham
mam tylko 3 wykonania w swojej kolekcji, najbardziej z nich przypada mi do słuchu w wykonaniu Daniła Trifonova

może na forum są koneserzy Chopina? którzy polecą swoje ulubione utwory ;)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#20

Post autor: Merrick »

Jack_90 pisze:
09 lis 2021, 22:49
3 wykonania w swojej kolekcji,
Trzy wykonania to już dużo. Ja niestety nie posiadam nic Trifanova a po ostatnim codziennym słuchaniu konkursu Chopinowskiego mam obrzydzenie do Chopina. Przedawkowałem Chopina :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#21

Post autor: Jack_90 »

Merrick pisze:
10 lis 2021, 00:28
a po ostatnim codziennym słuchaniu konkursu Chopinowskiego mam obrzydzenie do Chopina. Przedawkowałem Chopina :lol:
na szczęście kolejny za 5 lat :P
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4722
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#22

Post autor: MMarek »

Można zamawiać, można słuchać (np. Tidal)...
liu.png
https://store.deutschegrammophon.com/p5 ... index.html
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#23

Post autor: darkman »

Jack_90 pisze:
14 lis 2021, 18:25
Merrick pisze:
10 lis 2021, 00:28
a po ostatnim codziennym słuchaniu konkursu Chopinowskiego mam obrzydzenie do Chopina. Przedawkowałem Chopina :lol:
na szczęście kolejny za 5 lat :P
Za 4.
A ja jakoś nie mam, pięcioletnie, a tym razem sześcioletnie czekanie z narastającym głodem zostało wynagrodzone. Zwykle po konkursie wyciszam się słuchając wykonań na instrumentach z epoki, Schebanowa itd..oraz staram się nie zaglądać na punktację w czasie głosowań poszczególnych etapów.
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#24

Post autor: Jack_90 »

MMarek pisze:
03 gru 2021, 10:35
Można zamawiać, można słuchać (np. Tidal)...
:) jest na mojej liście, poczekam tylko jak trochę stanieje :oops:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#25

Post autor: darkman »

Um, tak sytuacja, Seji Ozawa, a jak Ozawa to przypuszczalnie @MMarek też taką ma.
Dobrze batutowane, dobrze zagrane i dobrze wydane. Nawet obi-wan-kenobi co bokami robi jest. Czego chcieć więcej? ;)
Załączniki
IMG_1532.JPG
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4722
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#26

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
03 sty 2022, 14:01
jak Ozawa to przypuszczalnie @MMarek też taką ma
Wydaje mi się, że się nie mylisz...
Na discogs u siebie nie widzę ale większej części klasyki tam nie mam...

A sam Maestro Ozawa... No cóż... Ręce same składają się do oklasków...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#27

Post autor: darkman »

Z cyklu "nie tylko Mełodia" - Richteriana, :) Lubię gościa i posłuchać, choć podobno był raptus i wredny. Znaczy miał wyraźny charakter ;)
Załączniki
IMG_2133.JPG
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#28

Post autor: Jack_90 »

darkman pisze:
03 sty 2022, 14:56
Z cyklu "nie tylko Mełodia" - Richteriana, :) Lubię gościa i posłuchać, choć podobno był raptus i wredny. Znaczy miał wyraźny charakter ;)
wow, kolejne wydanie japan, nigdy nie widziałem takowego w wykonaniu Richtera :o , kogo on tam gra ?
może swoje "za uszami miał", ale są opinie, że był lepszy niż Horowitz i Rubinstein razem wzięci.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#29

Post autor: darkman »

Rachmaninow Jacku, ;) klasyka gatunku u rosyjskich wykonawców.
Mam sporo Richterów, a te z Mełodii wolałem kiedyś nabyć przeniesione na CD w boxach, bo płyty już się trafiały mocno podniszczone, zwłaszcza okładki. Coś tam mam nawet na Bałkantonie, ale preferuję DG, niekoniecznie japońskie (tych też się parę znajdzie). Na mnie ta magia japońskich wydań działa jakoś słabiej niż na kolegów, choć oczywiście bardzo je cenię bo to znakomite realizacje.
Najbardziej lubię Richtera w repertuarze Schumana.
W Chopinie, też oczywiście, ale Chopin w Polsce to dogmat i dyskutowanie czy Avdiejewa zagrała go dobrze czy źle w mojej opinii jest atematyczne.
To zresztą obecnie już wielka i niezwykła artystka. Pedagog i koncertująca artystka największego formatu, konsekwentnie promująca Chopina w świecie.
Co było minęło. Fakt koncert f-moll mógł budzić kontrowersje i budził :)

BTW na konkursie gdy akurat brała udział, każdego dnia rozdawano płyty CD wypalone z poprzedniego dnia przesłuchań, a ponieważ byłem codziennie, to trochę ich mam. W tym niesamowite nagranie właśnie Avediejewej, gdy grała konkursowo Sonatę B-moll. Bardzo lubię wracać do tego nagrania i robię to stosunkowo często.
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#30

Post autor: Jack_90 »

darkman pisze:
04 sty 2022, 21:34
klasyka gatunku u rosyjskich wykonawców.
po tym jak odkryłem, że poza Chopinem coś istnieje :oops: to właśnie były to koncerty na fortepian Rachmaninova

jak już mowa o Mełodii to dziś odkurzyłem jedną z niewielu sztuk, która jest całkiem dobra i nie skwierczy :D jedyna jaką kiedykolwiek kupiłem w antykwariacie z racji, że mój ulubiony koncert i była w ładnym stanie. Nigdy nie słyszałem tego pianisty wcześniej.
darkman pisze:
04 sty 2022, 21:34
Fakt koncert f-moll mógł budzić kontrowersje i budził :)
i dobrze, o to też chodzi w sztuce :mrgreen:
Załączniki
2.jpg
ODPOWIEDZ