LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#1

Post autor: Euro95 »

Cześć!

Chciałbym zapytać o opinię na temat tych dwóch wzmacniaczy i ewentualną poradę - który wybrać?

Poniżej linki:

LUXMAN L-2
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hiend ... l2-idealny

Technics SU 7300K
https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz- ... derIndex=3

Generalnie wzmacniacz ma być dopięty do gramofonu JVC L-A31 z 1982 roku z systemem Audio Technica VM95E. Wielkość pomieszczenia, w którym słucham muzyki to około 25m2. Aktualnie gramofon jest podłączony do Numarka M101, także przypuszczam, że wraz ze z tą zmianą, jakość pójdzie w górę.

Dodam, że design Technics'a jest świetny, ale to nie jest najważniejsze. Sprzedawca mieszka dość blisko mnie, sprzęt jest po renowacji i wydaję się rozsądny, jednak wolałbym nie kupować w ciemno.

Z góry dzięki za pomoc!
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#2

Post autor: Wojtek »

Luxman L-2
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#3

Post autor: Euro95 »

Wojtek pisze:
21 lip 2021, 13:45
Luxman L-2
Dzięki! Spróbuje dziś wygrać licytację, jak się uda to po dostawie podzielę się efektami:)
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#4

Post autor: Euro95 »

No i cześć, wzmacniacz przyszedł. Kurierzy są jednak bezlitośni i pojawią się coraz to nowe kwiatki.

Po rozpakowaniu sprzętu okazało się, że przednia pokrywa jest przesunięta, a co za tym idzie przyciski nie działały poprawnie - Phono po wciśnięciu za cholerę nie chciało wyjść.

Rozkręciłem, poprawiłem i zaczęło działać.

Po weekendzie odsłuchów lewy kanał przestaję grać... i tu mam do was pytanie - wzmacniacz jest na 8 ohm, a ja go podłączyłem pod głośniki 6 ohm. Szykowałem się do zakupu nowych, ale się nie wyrobiłem. Myślicie, że to z mojej winy?

Przy okazji dodam, że nie słuchałem muzyki na full i dzieje się bardzo dziwna rzecz - kiedy puszczam normalnie, bez konturów i kiedy włączam "loudness" lewy kanał nie gra. Kiedy naciskam "mono" zaczyna grać. Poniżej załączam filmik podglądowy:

https://www.youtube.com/watch?v=6hnDw2VPiCc

Sytuacja bardzo słaba, bo wzmacniacz zamówiony z Allegro Lokalnie, nie podlega reklamacjom i zwrotom. Dokonałem reklamacji u firmy kurierskiej, ale to i tak nie rekompensuje na ten moment nie działającego wzmaka...

Przy okazji - pewnie będzie potrzebny serwis. Polecacie kogoś w Warszawie?
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10473
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#5

Post autor: Myszor »

Skoro płyta czołowa była przesunięta względem przycisków to znaczy że on mocno przyglebił.
W związku z tym mogło się popsuć to i owo.
Też mnie to raz spotkało. Nie działało nic. Na szczęście mogłem zwrócić.
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#6

Post autor: Euro95 »

Też jestem tego zdania, że to podczas transportu coś się uszkodziło, ale że dopiero po odsłuchu którejś z kolei płyty zaczęło się tak dziać?

To nie było tak, że od początku jeden kanał nie grał. Przesłuchałem kilka płyt przez weekend i było w porządku, aż tu w końcu wyłączyłem, włączyłem i "o ku***, nie gra".
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#7

Post autor: Euro95 »

Co do przesunięcia, wrzucę jeszcze zdjęcia, jak to wyglądało:
219872048_508017573618276_3717089323892833239_n.jpg
216913206_545394046707228_1101845048059570524_n.jpg
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#8

Post autor: Tarkus »

Euro95 pisze:
26 lip 2021, 19:07
Kiedy naciskam "mono" zaczyna grać.
Czyli według mnie coś się stało albo na wejściu, albo na przełączniku wejść.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#9

Post autor: Bacek »

Euro95 pisze:
26 lip 2021, 19:07

Przy okazji dodam, że nie słuchałem muzyki na full i dzieje się bardzo dziwna rzecz - kiedy puszczam normalnie, bez konturów i kiedy włączam "loudness" lewy kanał nie gra. Kiedy naciskam "mono" zaczyna grać.
Trochę mętny ten opis. Znaczy że bez konturów i bez loudness lewy gra a po włączeniu loudness przestaje? Czy może jednak cały czas z lewego głucho?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
syko
Posty: 2364
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#10

Post autor: syko »

Tytuł wątku sugeruje porównanie obu wzmacniaczy, a Wy rozprawiacie o reperowaniu uderzonego Luxmana. Może by zmienić tytuł wątku? ;)

Luxman L2 też mi przypadł do gustu wizualnie tak samo jak wcześniej Technics SU 7300K jednak Luxmana nie słyszałem i nie umiem porównać. Za to Technicsa mam wraz z tunerem i powiem że jako zestaw może się podobać. Sam wzmacniacz według mnie jest cienki jak dupa węża. Gra nijak, ot po prostu gra. Dźwięk blady, mało dynamiczny, nie porywa. Poza tym Technics ma tylko wejście tuner i phono plus dwa magnetofony, brakuje aux. I jeszcze na dodatek nie można włączyć obu par kolumn na raz.
Piszę to bo chciałbym ostrzec przed ofertą zaprezentowaną w pierwszym poście.

Janusz pisze:
"Model SU 7300 K dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym charakteryzuje się czystym, wręcz naturalnym, brzmieniem,
Współczynnik sygnału do szumu 78 dB jest równoważny składowi 1/8000 szumu w sygnale muzycznym. W rzeczywistości oznacza to, że hałas nie przeszkadza w korzystaniu z muzyki, nawet podczas bardzo miękkich fragmentów muzycznych. Ta ekstremalna „cisza” korektora phono jest kolejnym wynikiem zaawansowanego projektowania
Obudowa po całkowitej rewitalizacji, wykonana z drewna klonu kanadyjskiego..."

Na zdjęciach wyraźnie widać że sklejka, chyba że chodzi o ten wiejski tuning z boczkami :lol:
Jeżeli pan Janusz testował Technicsa na paczkach ze zdjęcia to jeszcze raz :lol:
Technicsa oceniam bardzo słabo , wart jest 300 może 400 zł w nieskundlonym stanie.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#11

Post autor: Euro95 »

syko pisze:
27 lip 2021, 10:02
Tytuł wątku sugeruje porównanie obu wzmacniaczy, a Wy rozprawiacie o reperowaniu uderzonego Luxmana. Może by zmienić tytuł wątku? ;)
Tytuł wątku do pewnego momentu był aktualny, po krótkiej odpowiedzi, w której polecono mi Luxmana, kupiłem go.

W następnym poście napisałem, że podzielę się doznaniami związanymi z odsłuchem, jednak jedyne czym się teraz mogę podzielić to irytacją z powodu nie poprawnie działającego wzmaka :) :evil:

Temat pod względem porównań już nieaktualny, bo kupiłem Luxmana. Wystarczyło mi szybkie, krótkie polecenie i jak widać Twoje zdanie odnośnie Technicsa nie sprawiłoby, żebym go kupił. Nie mniej jednak, Twój rozbudowany post na pewno przyda się innym.

Ze swojej strony mogę tylko dodać, żebyście zawsze pisali do sprzedających, że mają zabezpieczać sprzęt przed wysyłką, do tego stopnia, że nawet jakaś wojna w Wietnamie byłaby mu nie straszna.
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#12

Post autor: Euro95 »

Bacek pisze:
27 lip 2021, 08:43
Euro95 pisze:
26 lip 2021, 19:07

Przy okazji dodam, że nie słuchałem muzyki na full i dzieje się bardzo dziwna rzecz - kiedy puszczam normalnie, bez konturów i kiedy włączam "loudness" lewy kanał nie gra. Kiedy naciskam "mono" zaczyna grać.
Trochę mętny ten opis. Znaczy że bez konturów i bez loudness lewy gra a po włączeniu loudness przestaje? Czy może jednak cały czas z lewego głucho?
Jak widać, zaraz pod "mętnym opisem" dodałem link do filmiku, w którym wszystko widać :)

Ale pokrótce:

- Lewy kanał załącza tylko przy MONO
- Przy Loudness nie gra
- Przy normalnym słuchaniu nie gra
- Czasami załapie, ale po czasie przestaję grać, głośnik pierdzi. Może coś tam nie styka?

Na filmiku jest specjalnie przekręcony Balance na lewy kanał.
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#13

Post autor: Bacek »

No to pewnie będzie tak jak Tarkus sugeruje, przełącznik wejść. A próbowałeś podłączyć się pod inne wejście (Tuner ew gramofonowe z gramofonem w tym wypadku)?
Ogólnie to nie musi być przypadłość transportowa. Często ostatnio tu na forum się przewija. Trzeba dobrze przeczyścić styki przełączników. Jakieś piskadła mogą ew na krótką metę mogą pomóc ale najpewniejsze będzie rozebranie lub wymiana.
Możesz jeszcze poklikać różnymi przełącznikami wejść, może na jakiś czas kontakt złapie.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Euro95
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:36

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#14

Post autor: Euro95 »

Bacek pisze:
27 lip 2021, 11:25
No to pewnie będzie tak jak Tarkus sugeruje, przełącznik wejść. A próbowałeś podłączyć się pod inne wejście (Tuner ew gramofonowe z gramofonem w tym wypadku)?
Tak, to samo. Sprawdziłem pod auxem. W pierwszej kolejności pomyślałem, że to coś z głośnikiem, ale podłączyłem od razu do starego zestawu i głośnik normalnie działał.

Później podłączyłem głośnik pod zestaw B (wada została zauważona przy słuchaniu na zestawie A) no i to samo, lewy kanał grał tylko po wciśnięciu MONO

Co do przypadłości po transportowej - warto pamiętać o tym co napisałem na początku - wzmak miał przesuniętą przednią pokrywę, także transport mógł się okazać dla niego bardzo szkodliwy...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2021, 11:52 przez Euro95, łącznie zmieniany 1 raz.
JVC L-A21, JVC L-A31 + Luxman L2 + Canton Quinto 510
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: LUXMAN L-2 vs. Technics SU 7300K

#15

Post autor: zbyszek1982 »

Opcja Mono łączy obydwa kanały, więc przyczyna jest w lewym kanale przed tym przełącznikiem.
ODPOWIEDZ