Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

ODPOWIEDZ
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#361

Post autor: Waldo »

carmen pisze:
29 cze 2021, 18:38
Tylko, że nie na tym polega pomysł Pana Adama....
Pomysł Pana Adama polega na kupieniu w biedrze, zrobieniu swojego narzutu i sprzedaży bez płacenia podatku
A skąd ty wiesz gdzie płyty kupuje pan Adam, może zaopatruje się w hurtowni, jak owa sieć, może to jakaś wymiana barterowa, a może zakup w Biedronce. Tego nie wiemy, i nic nam do tego.
Czy pan Adam płaci podatek, od sprzedaży, tego też nie wiemy, sprzedaje z indywidualnego konta, to jeszcze nic nie znaczy, ale to nas nie powinno interesować, to nie my sprzedajemy. No chyba , że akurat pracujemy w US :-)
Przy tej, rejestrowanej przez Allegro, sprzedaży, około 300-400 regularnych transakcji w roku, lepiej byłoby aby pan Adam prowadził działalność gospodarczą, bo US, potraktuje tą sprzedaż jako działalność gospodarczą, a przy okazji o swoje upomni się ZUS. I nic tu nie pomoże, że to sprzedaż swojej kolekcji. :-)
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#362

Post autor: carmen »

A skąd ty wiesz gdzie płyty kupuje pan Adam,
Ja nie wiem ale ty na pewno wiesz :lol:
Zarejestrowałeś się w jednym celu, wszystkie posty na jeden temat :lol:
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#363

Post autor: eu4yaon »

bms01pl pisze:
29 cze 2021, 18:20
kupiłem niedawno w biedrze jednemu z forumowiczów jeden z albumów sprzedawanych przez naszego bohatera i miałem wyrzuty, bo ktoś w innej biedrze załapał się na rabat a u mnie nie było.
Bartek, dzięki za tego Heya, jestem Ci dłużny, nie miałem okazji jeszcze na forum Ci podziękować i nie rób sobie wyrzutów z tą cena bo tyle przecież kosztowała. Przelałem Ci parę zł więcej zebys miał za drogę chociaz na czteropaka VIPa z Biedry ale oddałeś :snooty: :)
Żeby nie offtopowac, choć chyba wątek idzie już ku upadkowi powiem od siebie że Pan Adam chociaż mógł poczekać aż ten rzut w biedrze się wyczerpie, wtedy jego cena była by ok. A tak wyszło jak wyszło.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
adamgdansk
Posty: 437
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:18

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#364

Post autor: adamgdansk »

Panowie (i zapewne jakieś Panie),

Do kilku kupionych w Biedrze tytułów, które wystawiłem się przyznaję - przecież nie pisałem, że tak nie jest. Ale na allegro mam teraz ponad 200 płyt wystawionych - w tej grupie pewnie z 5-7 zafoliowanych biedronkowych. No chyba, że ktoś sądzi, że 200gramowe Doors też ściagałem sobie z Biedronki aby je sprzedawać.

Mam też 'trochę' zbędnych książek, trochę filmów dvd i br które kurzą się na półce i lepiej je sprzedać za parę złotych niż wyrzucić. Jeszcze więcej póki co zostaje (myślę, że jakieś ze 2tys płyt dvd z filmami w klaserach - to też moje kolekcjonerstwo od jakiegoś 2003r. - i też nie ma co z tym zrobić w roku 2021...). Mniejsza z tym bo na pewno jestem 'handlarzem'.

Ale co do kolegi 'Waldo', który się uaktywnił w tymże wątku to proszę mnie tu nie mieszać z kimś - to nie ja.

No cóż - szkoda, że tak wyszło, nie będę Panów i Panie męczył swoją obecnością. Wojtku - czy możesz zamknąć albo usunąć ten wątek po prostu? Tak chyba będzie najlepiej.

pozdrawiam serdecznie,
Adam
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#365

Post autor: MaciejT »

Wystarczy trzymać się faktów i nie nadużywać znaczenia używanych słów. Słownik PWN tak definiuje słowo wyprzedaż: "wyprzedaż «sprzedawanie czegoś po obniżonych cenach, np. przy likwidacji sklepu»"
Nie ma co oszukiwać forumowiczów, wystarczy się zachować jak kolega Iwoski.pl i nikt by złego słowa nie powiedział.
To że kolega się przyznał że oferuje też płyty kupione w Biedronce to dobrze, szkoda że tak późno, niepotrzebnie się Pan Adam upierał że wyprzedaje jedynie długo zbieraną kolekcję. Jednak podawanie linków do nowych biedronkowych tytułów w takich cenach to w moim odczuciu strzał w kolano, ja bym na forum czegoś takiego nie zrobił. Można szukać jeleni na allegro, ale wśród forumowiczów po prostu nie uchodzi. Ludzie tutaj wymieniają się informacjami i pomagają sobie, wiadomym było że informują się o dostępności płyt w konkretnych biedronkach, kupują i wysyłają sobie by minimalizować koszty. Tymczasem taki ruch z pokazaniem linków do aukcji z cenami z kosmosu w moim przekonaniu urąga inteligencji przeciętnego użytkownika tego forum, zrobiło się po prostu niesmacznie i słabo. I chyba o to chodzi kolegom biorącym udział w dyskusji, która się rozpętała w tym wątku. Panie Adamie, proszę pisać jak jest, nie sadzić banialuków i posłuchać czasem instynktu samozachowawczego.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#366

Post autor: Merrick »

MaciejT pisze:
29 cze 2021, 19:42
Ludzie tutaj wymieniają się informacjami i pomagają sobie,
Dokładnie
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#367

Post autor: bms01pl »

eu4yaon pisze:
29 cze 2021, 19:03
Bartek, dzięki za tego Heya
Damian, przecież wszyscy wiemy, że nie o to chodzi😉 Jak w Twojej biedrze będzie coś, co Pan Adam za stówę z przesyłką będzie pchał, to się odwdzięczysz😂😂😂
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#368

Post autor: Peter007 »

@Waldo (@Adamie) kogo, do czego i po co chcesz tu kogoś przekonać? Rozdwojeniem jaźni powodujesz jedynie uśmiech pod nosem
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#369

Post autor: Waldo »

Peter007 pisze:
29 cze 2021, 23:12
@Waldo (@Adamie) kogo, do czego i po co chcesz tu kogoś przekonać? Rozdwojeniem jaźni powodujesz jedynie uśmiech pod nosem
Nie jestem Panem Adamem.
Panie Adamie, proszę robić swoje, ja zawsze chętnie kupię od Pana, nie każdy lubi kupować płyty winylowe, w dyskontach spożywczych, pomiędzy szczypiorkiem a kapustą. Chętnie zapłacę więcej za to, że nie muszę tego robić - Pozdrawiam
Jak mam różne opcje dostawy, to zawsze wybieram tą, gdy jest dostawa do domu, mimo, że jest zwykle dużo droższa. Bo cenię sobie wygodę.
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#370

Post autor: carmen »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#371

Post autor: konrads0 »

Dajcie spokój :doh:
adamgdansk
Posty: 437
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:18

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#372

Post autor: adamgdansk »

Panowie mea culpa - pociągnęła mnie prymitywna chęć szybkiego zysku i stąd kilka tytułów z Biedry. Stało się. Niesmak pozostał i rozumiem. Dlatego poprosiłem administratora o zamknięcie/zarchiwizowanie tego wątku.

Byłoby miło aby administrator również może potwierdził - o ile ma taki wgląd w dane logowań albo IP - że kolega Waldo to nie ja. No bez jaj proszę - jeszcze kilka wpisów i sam zacznę w to wierzyć ;)
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#373

Post autor: Waldo »

adamgdansk pisze:
30 cze 2021, 09:24
Panowie mea culpa - pociągnęła mnie prymitywna chęć szybkiego zysku i stąd kilka tytułów z Biedry. Stało się. Niesmak pozostał i rozumiem. Dlatego poprosiłem administratora o zamknięcie/zarchiwizowanie tego wątku.

Byłoby miło aby administrator również może potwierdził - o ile ma taki wgląd w dane logowań albo IP - że kolega Waldo to nie ja. No bez jaj proszę - jeszcze kilka wpisów i sam zacznę w to wierzyć ;)
Panie Adamie, ta samokrytyka jest absolutnie nie na miejscu. Nie wszyscy kupują w Biedronce, jest spora grupa osób, które tam nie kupują, z zasady, i chętnie zapłacą więcej. Proszę nie przejmować się opinią kilku osób, kilka to nie wszyscy. Niech sobie kupują pomiędzy ogórkami i kapustą , pomagają sobie itd. To ładne, że sobie pomagają, ale są tacy którzy nie mają na to czasu ani ochoty.... lub po prostu nie chcą czekać aż coś pojawi w ofercie tej Sieci.....
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#374

Post autor: trafalgar »

Waldo pisze:
30 cze 2021, 10:04
adamgdansk pisze:
30 cze 2021, 09:24
Panowie mea culpa - pociągnęła mnie prymitywna chęć szybkiego zysku i stąd kilka tytułów z Biedry. Stało się. Niesmak pozostał i rozumiem. Dlatego poprosiłem administratora o zamknięcie/zarchiwizowanie tego wątku.

Byłoby miło aby administrator również może potwierdził - o ile ma taki wgląd w dane logowań albo IP - że kolega Waldo to nie ja. No bez jaj proszę - jeszcze kilka wpisów i sam zacznę w to wierzyć ;)
Panie Adamie, ta samokrytyka jest absolutnie nie na miejscu. Nie wszyscy kupują w Biedronce, jest spora grupa osób, które tam nie kupują, z zasady, i chętnie zapłacą więcej. Proszę nie przejmować się opinią kilku osób, kilka to nie wszyscy. Niech sobie kupują pomiędzy ogórkami i kapustą , pomagają sobie itd. To ładne, że sobie pomagają, ale są tacy którzy nie mają na to czasu ani ochoty.... lub po prostu nie chcą czekać aż coś pojawi w ofercie tej Sieci.....
Kolega to się tylko po to zarejestrował ,żeby być adwokatem @adamgdańsk? Pytam ,gdyż postów w innych tematach kolegi nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#375

Post autor: Wojtek »

Przez moment sam nie wiedziałem co o tym myśleć, ale Waldo to pewnie był Gramofonik czy inny oszołom.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ