Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8131

Post autor: grzehu82 »

Nieważne kto co sądzi, ważne czym kto się chce pochwalić, z czego jest "dumny", to do tego wątek przecież. Może być High-End ale jak go nie ma to i Hi-Fi (albo Hi-End wg własnego widzimisię) starczy ;)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
akamel
Posty: 167
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:19

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8132

Post autor: akamel »

Quarter pisze:
02 maja 2021, 16:08
Z filmu "Wolna sobota" (reż. L. Staroń, scen. J. Janicki)
Wozak Gawełek (Wojciech Siemion):
" ojciec oddział prowadził. I doszli do pola, a tam tablica na krzyżu z napisem ACHTUNG MINEN !. To ojciec powiedział do nich że tu leży Niemiec, na imię miał Achtung a na nazwisko Minen. No i wleźli na to pole! To ojca do czapki pozbierali, ino się guziki po nim ostały ,bo metalowe były"

Ku przestrodze :D
A co to ma do hi-endu?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8133

Post autor: Piterski »

Raczej przestroga by się nie zapędzać w tej dyskusji. I słusznie tylko rzeczy warto nazywać po imieniu bo będzie jak z tym "ACHTUNG MINEN" :lol:

Swoja drogą faje sprzęty koledzy tu pokazują :clap:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
akamel
Posty: 167
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:19

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8134

Post autor: akamel »

Doceniam dowcip... Nawet jak do mnie nie przemawia..Temat dyskusji jest z kręgu tych, czy kable grają .
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8135

Post autor: metallsnow »

Pytanie tylko nasuwa się takie: Czy ten haj end jest rzeczywiście lepszy od Hi-Fi? Skoro pierwsze nadaje producent, a drugie musiało spełniać normy :think:
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8136

Post autor: Piterski »

Hi-End to jest bezkompromisowo zaprojektowane Hi-Fi bo oba te normy spełniają, ale nie o normy tu się rozchodzi.
Hi-End mam wtedy kiedy sprzęt gra z rozmachem swobodą i naturalnością niebezbiecznie zbliżającą się do wrażenia słuchania na żywo.
To, że ktoś tylko wpompuje kupę kasy w urządzenia nie zapewnia mu statusu Hi-Endu. By jednak nie ciągnąć tego tematu, to nie twierdzę, że nie ma wybitnie grającego Hi-Fi lub sprzętów, które tak czarują dźwiękiem, że nie chce się szukać w nim cech Hi-Endu. Nie każdy oczekuje wierności od swojego zestawu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8137

Post autor: Zeroqll »

Piterski pisze:
03 maja 2021, 09:59
Hi-End to jest bezkompromisowo zaprojektowane Hi-Fi bo oba te normy spełniają, ale nie o normy tu się rozchodzi.
Hi-End mam wtedy kiedy sprzęt gra z rozmachem swobodą i naturalnością niebezbiecznie zbliżającą się do wrażenia słuchania na żywo.
To, że ktoś tylko wpompuje kupę kasy w urządzenia nie zapewnia mu statusu Hi-Endu. By jednak nie ciągnąć tego tematu, to nie twierdzę, że nie ma wybitnie grającego Hi-Fi lub sprzętów, które tak czarują dźwiękiem, że nie chce się szukać w nim cech Hi-Endu. Nie każdy oczekuje wierności od swojego zestawu.
Bardzo płynnie postawiona granica, dla każdego ona może się znajdować w innym miejscu. Wybitnie grające HiFi to nie HiEnd?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8138

Post autor: krolix »

Piterski pisze:
03 maja 2021, 09:59
Hi-End mam wtedy kiedy sprzęt gra z rozmachem swobodą i naturalnością niebezbiecznie zbliżającą się do wrażenia słuchania na żywo.
To jest ten argument, który często się pojawia, a który trudno mi zrozumieć. Zdecydowana większość płyt jest bowiem nagrywana w ten sposób, że ich brzmienia nie da się dokładnie odtworzyć na żywo, a "naturalne brzmienie" nawet nie jest intencją zarówno realizatora, jak i muzyków. ;)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8139

Post autor: Piterski »

Proponuje po prostu posłuchać Hi-Endowego zestawu. Wtedy te wszystkie dylematy argumenty i kontr argumenty przestaną mieć znaczenie.
Ja mam to szczęście i nieszczęście zarazem, że mam możliwość co jakiś czas z takimi urządzeniami mieć styczność.
Nie czuje się jednak na siłach tworzyć definicji na potrzeby dyskusji. Jak ja odbieram Hi- End to już napisałem ale to moje subiektywna definicja.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2021, 08:31 przez Piterski, łącznie zmieniany 2 razy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8140

Post autor: MISSE »

Wczoraj były dwa AN. Dziś dla odmiany dwa Eary

Mało czasu a jutro wszystko trzeba wysłać

Jutro kolejny ANK w wersji ekonomicznej i ten jest jeszcze bez rezerwacji.
Do wzmacniacza ANK EL84 jeśli się wyrobie, dokładam potencjometr z silnikiem i też jutro wyjedzie

Bardzo pracowita ta zimna majówka, ale do wyboru było tylko morsowanie :o
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8141

Post autor: trafalgar »

MISSE pisze:
03 maja 2021, 22:36
Wczoraj były dwa AN. Dziś dla odmiany dwa Eary

Mało czasu a jutro wszystko trzeba wysłać

Jutro kolejny ANK w wersji ekonomicznej i ten jest jeszcze bez rezerwacji.
Do wzmacniacza ANK EL84 jeśli się wyrobie, dokładam potencjometr z silnikiem i też jutro wyjedzie

Bardzo pracowita ta zimna majówka, ale do wyboru było tylko morsowanie :o
Coś z tego trafi do mnie czy muszę jeszcze poczekać? :)
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8142

Post autor: MISSE »

trafalgar pisze:
03 maja 2021, 22:46
Coś z tego trafi do mnie czy muszę jeszcze poczekać?
jeszcze nie w ten wtorek :cry:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8143

Post autor: Zeroqll »

Piterski pisze:
03 maja 2021, 21:29
Proponuje po prostu posłuchać Hi-Endowego zestawu. Wtedy te wszystkie dylematy argumenty i kontr argumenty przestaną mieć znaczenie.
Ja mam to szczęście i nieszczęście zarazem, że mam możliwość co jakiś czas z takimi urządzeniami mieć styczność.
Nie czuje się jednak na siłach tworzyć definicji na potrzeby dyskusji. Jak ja odbieram Hi- End to już napisałem ale to moje subiektywna definicja.
Poprzekomarzam się trochę. Skąd mam wiedzieć że słucham HiEndu, a nie wybitnie grającego HiFi, czy też zestawu w który ktoś wpompował kupę siana? A odnośnie wrażenia słuchania na żywo, do czego mam to odnieść. Jeżeli słucham głównie muzyki rockowej to mam to porównywać do koncertu czy do próby w garażu.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8144

Post autor: zbyszek1982 »

Zeroqll pisze:
04 maja 2021, 09:43
Jeżeli słucham głównie muzyki rockowej
Błąd w założeniach robisz. Hi-End gra tylko Sarę McLachlan 'Angel' i specjalne samplery. Najwyższy poziom wtajemniczenia jest jak masz sprzet za kilka baniek i jedną płytę. :lol:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8145

Post autor: Zeroqll »

zbyszek1982 pisze:
04 maja 2021, 09:59
Zeroqll pisze:
04 maja 2021, 09:43
Jeżeli słucham głównie muzyki rockowej
Błąd w założeniach robisz. Hi-End gra tylko Sarę McLachlan 'Angel' i specjalne samplery. Najwyższy poziom wtajemniczenia jest jak masz sprzet za kilka baniek i jedną płytę. :lol:
Muszę sobie zanotować, "nie ma HiEndu grającego rocka" ;)
ODPOWIEDZ