Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#16

Post autor: gravediggie »

A czy jest ktoś kto Pyramid ceni najbardziej?
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#17

Post autor: Jaculek »

U mnie Pyramid na pewno w czołówce. Ale która najlepsza to bym nie był w stanie powiedzieć. Praktycznie wszystkie kojarzą mi się bardzo dobrze :) Ach te czasy Wieczoru płytowego na Dwójce i Beksiński z całymi dyskografiami. Boszzzz jaki ja stary jestem :lol:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
darasXL
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2016, 10:11
Gramofon: Technics SL-1500
Lokalizacja: Poznań

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#18

Post autor: darasXL »

gravediggie pisze:
04 lut 2021, 17:05
A czy jest ktoś kto Pyramid ceni najbardziej?
Doceniam i lubię
ale ...
Tales nie przebije :think:
Technics SL 1500/Shure M95ED;AT-120E/Musical Fidelity V90-LPS/Marantz PM7000/Sony TA F550ES/Sony CDP 997/Dynaudio Audience 42
iron1988
Posty: 50
Rejestracja: 01 sty 2019, 16:22
Gramofon: Denon DP-37F
Lokalizacja: Rybnik

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#19

Post autor: iron1988 »

U mnie najczęściej na talerzu gości Stereotomy :)
Denon DP-37F + Ortofon Red 2M
Awatar użytkownika
Sandflyer
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2013, 16:13

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#20

Post autor: Sandflyer »

Zdecydowanie Pyramid.
Tales (zakładam, żemówimy o wydaniu oryginalnym, nie remixie (?) z Wellesem z lat 80.) jest fajne, ale MSZ ma dłużyzny. Pyramid jest zwarte, świetna produkcja, zawsze jestem w stanie wysłuchać całej płyty do końca.
Na marginesie (choć nie wiem czy wypada o tym tutaj mówić :? ), to było moje pierwsze najpierwsze CD, które kupiłem chyba w 1988 roku....
Potem Eye.
Gramofon - techniczny
Wkładka - pewna nr 5, drobnorowkowa
Wzmacniacz - Cukierek
Kolumny - Salvador
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#21

Post autor: Myszor »

Z ciekawości zajrzałem jak społeczność międzynaodowa ocenia.
Załączniki
2F9B43F4-6E34-4453-8373-5099E79D2DE7.jpeg
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 343
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#22

Post autor: Deszatie »

Ja też wybrałbym "Pyramid", najlepiej mi podeszła :) Chyba sentyment gra tu pewną rolę, bo moja pierwsza na winylu, no i te piramidy zawsze z DSOTM mi się kojarzą ;)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#23

Post autor: Tarkus »

Według mnie APP nigdy nie nagrali złej płyty. Na pewno nie nagrali takiej, której bym nie lubił. Odkrywanie każdej było dla mnie fascynującym doświadczeniem. Ale z perspektywy czasu jest parę takich, które lubię bardziej od innych. Zacznijmy od trzech najukochańszych, powiedzmy, że ex aequo, w kolejności chronologicznej:
I Robot - album praktycznie bez "wypełniaczy". Nawet jeśli w całości nie jest arcydziełem, to małymi arcydziełami są takie utwory, jak "The Voice", "Breakdown", "Don't Let It Show", Day After Day"... A z drugiej strony doskonałe instrumentale, w tym awangardowe "Total Eclipse".
Eye In the Sky - kolejny album mocny "od początku do końca", nie znajduję słabych punktów. Przy tym bardzo spójny muzycznie i tekstowo (bliski mi temat mądrości - jako wiedzy i... świadomości niewiedzy). Plusy za dyptyki "Sirius / Eye In the Sky" i "Children of the Moon / Gemini".
Gaudi - płyta chyba najdojrzalsza, monumentalna jak twórczość jej głównego bohatera, przy tym nie pozbawiona polotu i przebojowości. Najpierw polubiłem podniosłe "La Sagrada Familia", potem resztę. Nie tracąc swojego charakterystycznego brzmienia, Alan i Eric udatnie wprowadzili elementy folkloru katalońskiego. To była chyba pierwsza płyta APP, jakiej w całości posłuchałem. Właśnie pod jej wpływem zainteresowałem się Gaudim.
Peleton - bardzo blisko czołówki:
Tales of Mystery and Imagination - muzyka najbliższa temu, co zwykło się nazywać rockiem progresywnym. Duży rozmach tak w rozbudowie formy, jak i w aranżacjach niektórych utworów ("House of Usher"). Niemniej najpierw ujęło mnie przebojowe "The Raven". Parsons i Woolfson zawsze mieli dobrą rękę do hitów.
Ammonia Avenue - tę płytę, poznaną bodaj jako drugą lub trzecią (po Gaudi i Eye in the Sky) uwielbiam za poszczególne utwory, zresztą prawie wszystkie. Przede wszystkim przecudowny tytułowiak, ale też doskonałe "Prime Time", "Let Me Go Home", "Don't Answer Me", "One Good Reason", "Dancing On the High-Wire", "You Don't Believe Me", nastrojowe "Pipeline"... Czy coś pominąłem?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#24

Post autor: darkman »

1. Eve,
2. I Robot,
3. Tales of Mystery,
4. Volture Culture.
N. Eye i resztę też lubię,

Bo są dobre. Bardzo.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#25

Post autor: Jaculek »

darkman pisze:
07 lut 2023, 13:53
4. Volture Culture.
Jeszcze niedawno (pewnie pod wpływem "Beksy") VC ceniłem nisko (niżej tylko Stereotomy). Teraz też nie jest w mojej top 5 ale słucham z dużą przyjemnością. Nawet Stereotomy polubiłem. Natomiast zupełnie nie przemawia do mnie to, co zrobił AP po śmierci Erica Woolfsona. No może jeszcze pierwsza płyta jakoś się miejscami broni ale kolejne .... :| :(
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1331
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Którą płytę The Alan Parsons Project lubicie najbardziej i dlaczego?

#26

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
07 lut 2023, 13:53
1. Eve,
2. I Robot,
3. Tales of Mystery,
4. Volture Culture.
N. Eye i resztę też lubię,

Bo są dobre. Bardzo.
U mnie w zasadzie tak samo.
Nawet wczoraj dokupiłem US 1 press w stanie VG+, chociaż jakiegoś szkopa miałem
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
ODPOWIEDZ