Amplituner na start

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Cichy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2021, 18:50

Amplituner na start

#1

Post autor: Cichy »

Cześć Kochani,
jestem tutaj nowy i... totalnie zielony w temacie.

Dość nieoczekiwanie na urodziny od swojej lubej dostałem gramofon Audio-Technica At-LP120X USB. Problem w tym, że jestem pozbawiony jakiegokolwiek sprzętu grającego. Od dobrych 2 tygodni czytam o sprzęcie, ale nie ma co się oszukiwać - moja wiedza w tym temacie jest nędzna, a winyle stygną :(

Wstępnie zdecydowałem się na zakupu używanego amplitunera. Budżet ok 1k złotych. W pierwszej kolejności chcę kupić amplituner/wzmacniacz i dopiero pod niego dobrać głośniki.

Na razie skłaniam się ku Kenwood KR 5400 - znalazłem takowy za 1000zł po przeglądzie i czyszczeniu. Mam też możliwość odsłuchu nieco innego modelu Kenwood - KR 6340 i zamierzam to zrobić jeszcze w tym tygodniu. Cena ta sama, stan podobny. Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się o różnicy między tymi dwoma i na który ewentualnie lepiej się zdecydować? Jest też na rynku KR 7400, ale tu nie wiem jak ze stanem w środku. Napisałem już do jednego z użytkowników forum, który używał KR 5400 i mam nadzieję otrzymać od niego informację o tym sprzęcie, niemniej każda porada będzie dla mnie ważna.

Jeżeli chodzi o muzykę, której słucham to dość szeroko od Floydów i Radiohead, przez Tame Impala po Coltrane'a i Still Corners, a przed chwilą zamówiłem winyl Frusciante :violin:

Z ciekawszych opcji na rynku osiągalnych dla mnie są jeszcze Yamaha CR820, NAD 140 czy kilka modeli Sanui np. 441.

Wiem, że dużo zależy od subiektywnych odczuć, niemniej będę Wam wdzięczny za każdą podpowiedź.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Amplituner na start

#2

Post autor: koscidogitary »

Bardzo dużo było już na takie tematy na Forum - proszę przeszukaj.
Zajrzyj na wpisy kolegi Amrowek - bardzo fajne, niedrogie sprzęty wyhaczał na różnych aukcjach (podrzucał linki).
Osobiście, bez urazy dla miłośników Yamahy - miałem trzy i na każdej się zawiodłem jeśli chodzi o awaryjność.
Brzmienie to rzecz gustu.
Te Kenwoody co podałeś są spoko IMO. Ale to leciwe sprzęty, trzeba uważać przy zakupie no i ciekawe co oznacza stwierdzenie "po serwisie".
Jakieś dwa miesiące temu sam się naciąłem na taki sprzęt "po serwisie"... i kupiłem totalny gruz...
Serwis w 99% przypadków polega na przedmuchaniu powietrzem, przetarciu z kurzu i zalaniu potencjometrów litrem Kontaktu PR :naughty:
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Amplituner na start

#3

Post autor: jaca1970 »

Cichy pisze:
02 mar 2021, 12:30
Budżet ok 1k złotych
np. amplituner Rotela z epoki kupisz za około połowę tej ceny, a czy jest 50 % słabszy - o tego bym nie powiedział
jedne marki trzymają cenę, inne można dostać taniej

ja ze swojego jestem zadowolony bardzo - a kosztował 400
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Cichy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2021, 18:50

Re: Amplituner na start

#4

Post autor: Cichy »

Dziękuję Panowie za te odpowiedzi. Na Rotele na pewno zwrócę jeszcze uwagę, też przeszły mi przez głowę, ale akurat nie widziałem żadnego interesującego. W każdym razie najpierw udam się na odsłuch tego KR 6340. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amplituner na start

#5

Post autor: Quarter »

Musi być amplituner, naprawdę słuchasz radia? Bo jeśli nie, to z budżetem 1000 zł ja bym po raz kolejny, biegiem, potykając się o własne nogi, wskakiwał do rzeki o pięknej nazwie....Luxman :D
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Cichy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2021, 18:50

Re: Amplituner na start

#6

Post autor: Cichy »

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7666
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Amplituner na start

#7

Post autor: amrowek »

Tak z ciekawości co nabyłeś bo jesli tego Kenia to hm wg mnie przepłaciłeś
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ