Sklepy płytowe - Świat

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#91

Post autor: Wojtek »

Znając Twoje podejście do skal oceniania płyt, czy ten cytat Ciebie nie rozsierdza blispx?
I follow no practice other than my own personal opinion to grading a record. Note: I would rarely list or show a VG record unless it is deemed by me to be very rare and I thought that it would be worth the effort to show the record. At least 95% of my records shown on this site , I would grade at least excellent, meaning that the record is in nice presentable condition and of course playable to the extent that it is still enjoyable. Interferance is to be expected on some records but I would obviously highlight any defects or problems that there might be.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Świat

#92

Post autor: blispx »

nie raczej :D on tu pisze że vg nie pokazuje tylko same ex stara się, w sumie na tych fotkach to tak wygląda, kurde brytole w takich stanach normalnie ciężko wyłowić
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#93

Post autor: Wojtek »

A on ma cokolwiek na sprzedaż? Są płyty, ale nie widać cen, tak jakby oferta archiwalna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Świat

#94

Post autor: blispx »

trza się pytać jego, cen nie podaje
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#95

Post autor: Wojtek »

"A ile Pan mnie dasz za to?" aha :D
To trochę jak ja kiedy w sumie nie chcę niczego sprzedawać, ale ktoś chce mnie pomęczyć że może jednak :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Świat

#96

Post autor: blispx »

nie no widać że niektóre pozycje ma sprzedane już/ lub reserved, tylko to kolekcjoner więc ceny pewnie grube lecą, ale z drugiej strony kupować na aukcjach śmietnik licząc że będzie dobrze... muszę dokompletować Mayalla :shifty:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Re: Sklepy płytowe - Świat

#97

Post autor: Tyrystor »

Odświeżę wątek, byłem bowiem w tym miesiącu w Norymberdze. Odwiedziłem dwa sklepy płytowe leżące naprzeciwko siebie przy Jakobstraße w centrum:
Music & Books pod numerem 46
Vinylio pod numerem 37.

W tym pierwszym wyszperałem nieco NDW. Było dużo jazzu, ale to nie moja broszka, więc szczegółów nie podam. W duchu śmiałem się tylko z południowoniemieckiej wymowy jazz jako [czes]. Słuchając rozmowy sprzedawcy z innym klientem o „Chessplatten", zacząłem sobie wyobrażać nagrane na winyle mecze szachowe, o treści w stylu „goniec na D4, królowa na G7" :lol:

A w tym drugim było tyle wspaniałości, że musiałem wybierać. Dużo alternatywy, nowej fali, indie, punku - takich rzeczy. Ceny niewygórowane, stany ładne, płyty czyste, szperanie łatwe dzięki dobrej organizacji, a miły właściciel Grek zaokrąglił mi rachunek z 54,75 do 50 EUR. Polecam.

Miałem w podróży jak zwykle tylko plecak, więc dwa kilo muzyki wysłałem do domu paczką. Właśnie dziś dotarła:
Załączniki
łup z norymbergi.JPG
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1666
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Sklepy płytowe - Świat

#98

Post autor: MacPhisto »

Czy ktoś kojarzy/zamawiał w sklepie thegenepool.co.uk ? Legit?
Chciałbym zamówic u nich płytę.

https://www.thegenepool.co.uk/items/moo ... n/2362.htm

Zaryzykowałem ;)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1666
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Sklepy płytowe - Świat

#99

Post autor: MacPhisto »

Sklep legit, po rozmowie z nimi w deklaracji celnej wpisują ,,gift,, i wartość np. 3£ tak by poczta nie doliczała VATu.

P.S.
Mimo, że do zakupu poniżej 150 eur, VAT jest zwolnienie to mi kilka razy doliczyli. Nawet jak byla wyraźna informacja o numerze IOSS sklepu. Po kilku reklamacjach, pismach z urzędem celnym odpuściłem ;)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#100

Post autor: Wojtek »

MacPhisto pisze:
23 lis 2022, 13:34
po rozmowie z nimi w deklaracji celnej wpisują ,,gift,, i wartość np. 3£ tak by poczta nie doliczała VATu.
Warto tak ryzykować przy cenniejszych przesyłkach? Jak płyty szlag trafi to masz ubezpieczenie do 3 GBP :morda:
MacPhisto pisze:
23 lis 2022, 13:34
Mimo, że do zakupu poniżej 150 eur, VAT jest zwolnienie
Masz nieaktualne informacje :) Zwolnienia już nie ma od lipca zeszłego roku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1666
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Sklepy płytowe - Świat

#101

Post autor: MacPhisto »

No to nawet jak nie ma zwolnienia do 150 eur, IOSS powinien działać a niestety dalej naliczają podwójnie VAT. Sklep U2 mi nawet przesłał taką wyszczególnioną fakturę, że są płatnikiemw IOSS. Dodatkowo na kopercie nadrukowane numery IOSS. Po rozmowie z urzędem celnym powiedzieli mi, że niestety ,,tak działa poczta polska,,. :lol:

Co do ubezpieczenia to zwykła poczta chyba nie jest ubezpieczona. Jeżeli ubezpieczenie jest i wartość wpisana będzie 3 funty to kicha ;) jak zaginie. W sumie o tym nie pomyślałem :lol: no ale dotarła ;)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#102

Post autor: Wojtek »

Ja nie wiem jakie macie problemy z tym podwójnym naliczaniem, ale jak VAT opłacam przy zakupie zagranicznym to po naszej stronie już nikt żadnych opłat nie chce :)

Przypuszczam że wysyłający muszą coś źle deklaracje opisywać i stąd ten galimatias.
Ciężko przeoczyć wielki napis VAT PAID w papierach.
MacPhisto pisze:
24 lis 2022, 08:43
Co do ubezpieczenia to zwykła poczta chyba nie jest ubezpieczona.
Jest. Zwykle do pewnej kwoty, ale wartość deklarowana na potrzeby celne też jest wyznacznikiem, w sensie nie miałoby sensu żądać odszkodowania 100 GBP jeśli deklarujesz że wartość przesyłki to 5 GBP, nawet jeśli masz faktury poświadczające prawdziwy wydatek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1666
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Sklepy płytowe - Świat

#103

Post autor: MacPhisto »

U mnie 3 razy naliczyli mimo jasnej informacji i faktury naklejonej na jednej kopercie :D. Była wyraźna informacja IOSS, a oni swoje. Urząd Celny poprosił mnie o przesłanie faktury ze sklepu U2 i kontakt z nimi w celu wyjaśnienia. Sklep przesłał mi taką rozszerzoną fakturę z info ze VAT zapłacony itp itd. Po 2 tygodniach przyszło pismo z UC, że odrzucają moją prośbę o zwrot podwójnie opłaconego VATu. Odpuściłem bo wysylanie do nich listów i tracenie czasu to więcej jak ten cały VAT 8-). Nie zmienia to faktu, że doliczają VAT nawet gdy nie jest należny. Jedna płyta teraz z FR do mnie leci zobaczymy czy mimo strefy UE coś przyklepią :lol:
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Świat

#104

Post autor: Wojtek »

Nie wiem co to IOSS nawet. Wiem za to że poprawne deklaracje mają duży napis VAT PAID. To w połączeniu z identyfikatorem daje zielone światełko dla celników.
MacPhisto pisze:
24 lis 2022, 14:12
Sklep przesłał mi taką rozszerzoną fakturę z info ze VAT zapłacony itp itd.
To powinno być załączone od razu, a nie później.
MacPhisto pisze:
24 lis 2022, 14:12
Po 2 tygodniach przyszło pismo z UC, że odrzucają moją prośbę o zwrot podwójnie opłaconego VATu.
Jakie było uzasadnienie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1666
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Sklepy płytowe - Świat

#105

Post autor: MacPhisto »

IOSS to system dla płatniķów VAT, otrzymujesz numer, który jest umieszczony na przesyłce. Sklep U2 ma od razu numer nadrukowany i znaczek IOSS. Wtedy właśnie mają jasną informacje, że VAT został już opłacony. I jest taka faktura naklejona z wyszczególnieniem ile płyta ile VAT ile wysyłka.

Znalazłem jedną kopertą oznaczoną z numerem IOSS, za którą doliczyli mi VAT. Prawy górny rog ;)


Co do uzasadnienia to szczerze nie pamiętam, a chyba to wywaliłem. Kazali mi przesłać fakturę z widocznym opłaconym VATem, dostali a później odpowiedź, że naczelnik odrzuca moje roszczenie o zwrot podwójnie naliczonego VATu. Coś w ten deseń odpisali.
Reasumując po to jest system IOSS aby nie było takiej sytuacji ale u nas to działa tak jak działa ;)
Załączniki
20221124_203830.jpg
20221124_202201.jpg
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
ODPOWIEDZ