Gramofonik - 1971MalKow na allegro

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#511

Post autor: Wojtek »

Kibicujemy! :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2048
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#512

Post autor: Peter007 »

No i pięknie :clap:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#513

Post autor: dale »

Raghza pisze:
22 gru 2020, 09:15
pawelgrab pisze:
14 gru 2020, 20:52
sprawa kwalifikuje się w 100% do zgłoszenia na policję jako oszustwo.
Tak też się stanie. art. 286 § 1 kodeksu karnego
Konto na które kierowane są wpłaty należy do MAŁGORZATA ZAWILLA, jest to działalność sprzedaży wysyłkowej zarejestrowana w lutym bieżącego roku. NIP:6461057863.
Miałem identyczną sytuację na olx - z gramofonem widmem. Gość sprzedawał, kasa szła na udostępnione konto kobiety. Rok trwało od zgłoszenia do prawomocnego wyroku, potem jeszcze jakiś czas na zwrot kasy poczekałem. Ale satysfakcja była. Oboje wyłapały wyrok. Jak pamiętam, pół roku prac społecznych.
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#514

Post autor: ebola1972 »

Raghza pisze:
22 gru 2020, 18:09
Rozmawiałem dziś z prokuraturą ze Szczecina i nadałem bieg sprawie, czeka mnie jeszcze kilka formalności, ale bardzo się ucieszyli (może nie mają co robić?) Mam ambicję doprowadzić temat do końca, dla dobra ogółu.
może jakiś prorok też kupił gramofon bez śrubki :D
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#515

Post autor: pawelgrab »

Raghza pisze:
22 gru 2020, 18:09
nadałem bieg sprawie
Ładny prezent na święta :happy-smileyinthebox:

Jeżeli w zbiegu przestępstw lub w recydywie to
dale pisze:
22 gru 2020, 19:11
pół roku prac społecznych.
raczej nie będzie tylko inny wyrok

- co mogą sugerować komentarze innych niezadowolonych: "Uwaga Oszust. ...... Sprawę zgłaszam na Policję"

A bohater tego wątku jest raczej zaszczuty bo dziwnie się po różnych forach tłumaczy :angry-argument: i wypisuje dyrdymały jakby miał ASPD (antisocial personality disorder). :angry-banghead:

BTW na OLX znowu darek nie winylnet :clap:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#516

Post autor: pawelgrab »

pawelgrab pisze:
22 gru 2020, 21:47
ASPD
Charakteryzuje się trwałym wzorcem lekceważenia i łamania norm społecznych oraz praw innych ludzi. Patologiczne zachowanie przejawia się także często w impulsywności, braku odpowiedzialności, niskiej empatii, skłonności do kłamstwa czy nietrwałymi relacjami. Cechy te sprawiają, że osoby z osobowością dyssocjalną, częściej niż ogół społeczeństwa, wchodzą w konflikty z prawem (nawet 47% mężczyzn) :lol:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
DarekZ

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#517

Post autor: DarekZ »

Witam

Kilka spraw wymaga wyjaśnienia

Po pierwsze, oferta sprzedaży gramofonu dotyczyła sprzedaży gramofonu z wkładka Sanyo. Owszem wcześniej, był ten gramofon oferowany z wkładka Technics. Z tego powodu, została obniżona cena zakupu - 100 złotych od wcześniejszej oferty. Poinformowałem zainteresowanego, że obniżam cenę zakupu o 100 złotych, bo obecnie w takiej cenie jest oferowany do sprzedaży poprzez serwis olx. Zamontowana wkładka Sanyo była wyposażona w nową sprawna igłę. Cena aukcyjna obu wkładek jest porównywalna, tak samo jak ich klasa, to podstawowe model z igłami sferycznymi
Po drugie, gramofon został wysłany kompletny, rzeczona śrubka została zapakowana osobno, gdyż miałem już takie przypadki, ze znajdowałem te śrubki odkręcone wewnątrz gramofonu
Po trzecie gramofon został wysłany całkowicie sprawny, został podany serwisowy, przesmarowano cały mechanizm, który znajduje się pod pokrywą.
Gramofon był sprzedawany bez żadnej gwarancji, z mojej strony, że będzie działał nadal sprawnie, może ale nie musi. Rozumiem, ze każdy kto kupuje, takie urządzenia, używane, w wieku ponad 40 lat, bez gwarancji, bierze to pod uwagę.

Nie wiem co kupujący zrobił, ze sprawna wkładka Sanyo rozleciała się na dwie części? Wyrwał? Fakt w tym egzemplarzu gramofonu wkładka wychodzi dosyć ciasno i do tego pod kątem, trzeba ja wyjmować delikatnie.
Aby ten model działała poprawnie, musi mieć zainstalowaną ową śrubkę mocującą, inaczej nie zgadza się waga ramienia i ramię nie działa poprawnie. Uwaga musi to być to być dokładnie taka sam śrubka, lub o takiej samej wadze.
Używanie w takim stanie gramofonu może spowodować inne uszkodzenia. I być może tak się stało, bo z opisu wynika, że nie działa poprawnie, mechanizm rozpoznawania płyty. Przyklejanie kartki itp podobne sposoby nie pomogą. To trzeba naprawić. To czysto mechaniczny mechanizm, trzeba odkręcić czarna pokrywę i sprawdzić co nie działa, być może w czasie nerwowego dociskania górnej pokrywy, krzywego położenia płyty jakiś element tego mechanizmu zawiesił się.
Ważne, w tego typu gramofonach jest, aby pokrywa była idealnie dociśnięta do obudowy, inaczej cały mechanizm ramienia nie będzie działał poprawnie.
Proszę odesłać mi ten gramofon to go naprawię, to prosty mechanizm..

Na koniec uwaga, konto na Allegro i konto na OlX należą do dwóch różnych osób. Ten egzemplarz był sprzedawany przez osobę prywatną, czyli przez mnie, a ja się nazywam Dariusz Zawilla ,wpłata została dokonana na konto mojej małżonki.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2020, 23:24 przez DarekZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raghza
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#518

Post autor: Raghza »

Tak wygląda treść ogłoszenia na podstawie którego kupiłem gramofon. I nie z OLX tylko Facebookowego Marketplace.
Na chwilę obecną całe ogłoszenie jest usunięte, ale jak wiemy - w sieci nic nie ginie.
I owszem, w pewnym momencie rozmowy na czacie dostałem link do ogłoszenia z OLX, co było dla mnie zaskoczeniem, ale pomyślałem, że to normalne, że się ogłasza w kilku miejscach.
Jak widać, Pan sprzedający z góry zaplanował, że nie sprzeda tego gramofonu z oryginalną wkładką, tak jak napisał w ogłoszeniu. Jest to działanie umyślne, stąd ten zwód z wklejeniem na czacie ogłoszenia z OLX, by później mieć podstawę do takich właśnie tłumaczeń.
Zrobię jeszcze zrzut jak Pan sprzedjący tłumaczy, że na OLX to ten sam sprzęt.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie7.PNG
Przechwytywanie8.PNG
Awatar użytkownika
Raghza
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#519

Post autor: Raghza »

Kontynuacja czatu z Panem sprzedającym. Po prostu nie wiedziałem po co wrzucił mi nagle ogłoszenie z OLX. :think:
Ale tłumaczył mi namiętnie, że to ten sam gramofon z Marketplace o którym rozmawiamy. A niestety, ten z Marketplace miał mieć inną wkładkę, miał być sprawny i grać lepiej niż popularne modele jak SL 1200, czy SL 1600 MK2. Rzeczywistość okazała się odmienna :doh:
W każdym razie, była okazja by dojść do porozumienia. Prosiłem o zwrot pieniędzy, odesłałbym gramofon i było by po sprawie, a tak będą nerwy, tłumaczenia j.w. i popsuta atmosfera. Można było tego uniknąć.
Załączniki
Przechwytywfanie.PNG
Ostatnio zmieniony 22 gru 2020, 23:34 przez Raghza, łącznie zmieniany 1 raz.
DarekZ

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#520

Post autor: DarekZ »

Raghza pisze:
22 gru 2020, 23:22
Tak wygląda treść ogłoszenia na podstawie którego kupiłem gramofon. I nie z OLX tylko Facebookowego Marketplace.
Na chwilę obecną całe ogłoszenie jest usunięte, ale jak wiemy - w sieci nic nie ginie.
I owszem, w pewnym momencie rozmowy na czacie dostałem link do ogłoszenia z OLX, co było dla mnie zaskoczeniem, ale pomyślałem, że to normalne, że się ogłasza w kilku miejscach.
Jak widać, Pan sprzedający z góry zaplanował, że nie sprzeda tego gramofonu z oryginalną wkładką, tak jak napisał w ogłoszeniu. Jest to działanie umyślne, stąd ten zwód z wklejeniem na czacie ogłoszenia z OLX, by później mieć podstawę do takich właśnie tłumaczeń.
Zrobię jeszcze zrzut jak Pan sprzedjący tłumaczy, że na OLX to ten sam sprzęt.
Szanowny Panie
Ogłoszenie o sprzedaży tego gramofonu było umieszczone w wielu serwisach, wielokrotnie, przez chyba 3-4 miesiące. Ostatnia wersja, była umieszczona na OLX, z niższą ceną, i nie dlatego że akurat była zamontowana inna wkładka, ale dlatego, że nie było chętnych do zakupu , więc w takich przypadkach obniża się cenę. Wkładka została wymiona wcześniej, nie pamiętam, czy byłą mi do czegoś innego potrzebna, czy ktoś szukał.
Dla mnie, to są wkładki za tzw przysłowiową stówkę, zupełnie bez znaczenia....
Pan po prostu tego nie zauważył, że oferta jest z inną wkładką....
Proszę odesłać mi tą wkładkę Sanyo wyślę panu wkładkę Technics.....
Ostatnio zmieniony 22 gru 2020, 23:38 przez DarekZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#521

Post autor: zelazny »

Co z tą śrubką, była w końcu czy nie?
DarekZ

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#522

Post autor: DarekZ »

zelazny pisze:
22 gru 2020, 23:38
Co z tą śrubką, była w końcu czy nie?
Sam pakowałem.........
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3292
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#523

Post autor: bms01pl »

no przecież napisane, że była zapakowana osobno :lol:
trzeba odesłać, to miszcz wszystko zreperuje. a jak zapomni, to ani kasy, ani gramofonu :lol: :lol: :lol:
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#524

Post autor: ebola1972 »

obstawiam, że Małgorzata M. śrubkę zajumała :D
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
Raghza
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#525

Post autor: Raghza »

DarekZ pisze:
22 gru 2020, 23:36
Proszę odesłać mi tą wkładkę Sanyo wyślę panu wkładkę Technics.....
Proszę przysłać wkładkę Technics, dokładnie taką i z taką śrubką jaka jest na zdjęciu w ogłoszeniu, które Pan usunął.
Wtedy odeślę wkładkę którą otrzymałem, adres Pan zna. Zaufanie musi działać w obie strony.
Załączniki
117108890_2712789478944030_5084745001644998611_o.jpg
117234464_2712790525610592_570192364782757434_o.jpg
ODPOWIEDZ