Transonic P75 - automat nie działa

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tatadilera
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2020, 09:47
Gramofon: Pioneer PL-600
Lokalizacja: Wrocław

Transonic P75 - automat nie działa

#1

Post autor: tatadilera »

Dobry wieczór,

Kupiłem polecany ostatnio na forum w temacie gramofony do 300 zł gramofon Transonic P75 z kilkoma wadami. Nie grał jeden kanał - urwany drucik, zalutowałem i gra. Oprócz tego jak w temacie nie działa automatyczny start (przycisk załącza silnik ale ramię ani drgnie) oraz przerwanie odtwarzania przed końcem (przycisk Reject bez reakcji). Powrót na koniec płyty i wyłączenie silnika ok.
Znalazłem (o dziwo, biorąc pod uwagę małą popularność tego sprzętu) wpis na niemieckim forum (link od razu z tłumaczeniem na angielski https://bit.ly/2xydjSC), w którym ktoś odnawia niemal dokładnie taki sam gramofon. Z ciekawostek jest też dyskusja o możliwym producencie gramofonu w której Micro Seiki się akurat nie pojawia - wbrew informacjom/przypuszczeniom na tym forum. Można tam znaleźć dużo zdjęć całego mechanizmu, który u mnie jest właśnie taki z jedną różnicą - jedna z części jest z tworzywa a nie metalowa. Raczej nie ma to znaczenia.
Zdejmowałem oczywiście pokrywę, żeby wszystko posprawdzać i ewentualnie przeczyścić oraz rozgryzałem logikę pracy całości. O ile zasada działania powrotu na koniec płyty i Rejecta jest dla mnie jasna to sposób w jaki ramię miałoby być przenoszone na start i opuszczane już nie.

Dwa pytania.
1) Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i/lub wspomnienia z tym gramofonem i może potwierdzić, że Full Automatic w jego przypadku znaczy właśnie to czyli również automatyczny start?
2) Jeśli tak to czy może ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Widziałem, że kolega Esdarek jakiś czas temu sprzedawał taki po renowacji, którą sam wykonał ale wygląda na to, że jest w grupie użytkowników "Zbanowani" :P

Z góry dzięki.
Grundig Box 650 Professional, CA CXA60, CA 551p, Pioneer PL-600, Arcam Alpha 7 CD, Allo Digione
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transonic P75 - automat nie działa

#2

Post autor: Wojtek »

tatadilera pisze:
28 mar 2020, 23:44
w którym ktoś odnawia niemal dokładnie taki sam gramofon
Ten model występuje pod wieloma nazwami :)
tatadilera pisze:
28 mar 2020, 23:44
i może potwierdzić, że Full Automatic w jego przypadku znaczy właśnie to czyli również automatyczny start?
To jest pełny automat - w przeciwnym wypadku przełącznik wielkości płyty nie miałby absolutnie sensu.
tatadilera pisze:
28 mar 2020, 23:44
2) Jeśli tak to czy może ma ktoś pomysł jak to ugryźć?
Obróć gramofon i zobacz jak mechanizm działa od spodu.
tatadilera pisze:
28 mar 2020, 23:44
Widziałem, że kolega Esdarek jakiś czas temu sprzedawał taki po renowacji, którą sam wykonał ale wygląda na to, że jest w grupie użytkowników "Zbanowani"
Zawsze możesz do niego napisać przez allegro. Ma chyba też swoją stronę na facebooku?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ