Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ostatnio oglądałem...

#961

Post autor: ojcie_c »

Stranger Things 3 zacząłem.

Gratka dla miłośników popkultury lat 80-tych - polecam zabawę pt. "w jakim filmie widziałem już to ujęcie/scenę" :mrgreen: :mrgreen: - ja do 5 epizodu wyłapałem m.in. "Lśnienie", "Obcy: decydujące starcie", "Powrót do przyszłości", "Terminator" i "Inwazję pożeraczy ciał". W 4. epizodzie pojawia się nawet klasyczne hi-fi z epoki z gramofonem Sony i wkładką AT-13ea bodajże... No i w ogóle serial - przednia zabawa, patrząc na fabułę czuję już, że przeciągną wątki z 3. serii do serii 4 i na tym się skończy (zresztą tak planują, bo dzieciaki już w sumie chyba na studiach są...).

A postać redaktora naczelnego lokalnej gazety powinien grać Bruce Campbell, że oni go nie wzięli do tego serialu to sam nie wiem... może ma "eksluzywa" z HBO na "Ash vs. Martwe zło"???
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#962

Post autor: samuraj »

ojcie_c pisze:
04 lip 2019, 17:08
Stranger Things 3 zacząłem.
Jest już? Super!
Jedyny serial na który czekam. :P
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#963

Post autor: Myszor »

Myszor pisze:
03 lip 2019, 23:36
Nadrabiam „Ślepnąc od świateł”. Przyznam, że jak na Polskę to nieźle jest. Dopracowane i zagrane.
No i skończyłem. Genialny. Frycz rola oskarowa. Jack Nicholson się chowa. Monolog Więckiewicza na basenie trzy razy powtórzyłem. Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3979
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#964

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
05 lip 2019, 23:36
Myszor pisze:
03 lip 2019, 23:36
Nadrabiam „Ślepnąc od świateł”. Przyznam, że jak na Polskę to nieźle jest. Dopracowane i zagrane.
No i skończyłem. Genialny. Frycz rola oskarowa. Jack Nicholson się chowa. Monolog Więckiewicza na basenie trzy razy powtórzyłem. Bardzo polecam.
Pełna zgoda! Frycz rozwala system! Myszor wyjąłeś mi to z ust! . Więckiewicz na basenie = SZTOS 🤘
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#965

Post autor: Myszor »

3 sezon Stranger Things. Rypnąłem 4 odcinki. Jak zwykle fajny klimat i zdjęcia. Ulubione postacie. Ale jakoś fabuła mnie nie wkręca.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#966

Post autor: dot87 »

SimonTemplar pisze:
06 lip 2019, 01:22
Myszor pisze:
05 lip 2019, 23:36
Myszor pisze:
03 lip 2019, 23:36
Nadrabiam „Ślepnąc od świateł”. Przyznam, że jak na Polskę to nieźle jest. Dopracowane i zagrane.
No i skończyłem. Genialny. Frycz rola oskarowa. Jack Nicholson się chowa. Monolog Więckiewicza na basenie trzy razy powtórzyłem. Bardzo polecam.
Pełna zgoda! Frycz rozwala system! Myszor wyjąłeś mi to z ust! . Więckiewicz na basenie = SZTOS 🤘
Role, muszę powiedzieć, faktycznie bardzo dobre ale powiem szczerze że po tej całej fali pochlebstw spodziewałem się czegoś więcej. Nie czytałem niestety książki także nie wiem jak się ma do serialu. ST już też zdążyłem obejrzeć. Nie jest to kino najwyższych lotów ale wciąż świetna, prosta rozrywka z tą nutką nostalgii.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#967

Post autor: dale »

Z tym poziomem lotów to nie przesadzajmy, na szczęście jest wielu innych, zarówno twórców, jak i aktorów, którzy nie muszą uciekać się do skrajnego wulgaryzmu.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Ostatnio oglądałem...

#968

Post autor: olsza84 »

Też już obejrzałem cały Stranger Things. Będzie 4 sezon? 8-) Fabuła faktycznie jakby spłycona i postaci też. Obejrzałem też cały Dark. Kurcze strasznie zagmatwany ;) Ale nie ma już tej tajemniczości jak w 1 sezonie.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#969

Post autor: Myszor »

dale pisze:
07 lip 2019, 20:18
Z tym poziomem lotów to nie przesadzajmy, na szczęście jest wielu innych, zarówno twórców, jak i aktorów, którzy nie muszą uciekać się do skrajnego wulgaryzmu.
Masz rację. Aktor na poziomie grając bandytę powinien powiedzieć „Przepraszam, że pana nachodzę o tak późnej porze ale czy mógłby pan mi oddać pieniądze za te środki odurzające gdyż są mi niezwykle potrzebne”.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#970

Post autor: eu4yaon »

Skończyłem oglądać miniserial La Foret czyli Las. 6 odcinków napięcia, fabuła dość dobra, lekko wchodziło. Polecam.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3979
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#971

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
07 lip 2019, 20:39
dale pisze:
07 lip 2019, 20:18
Z tym poziomem lotów to nie przesadzajmy, na szczęście jest wielu innych, zarówno twórców, jak i aktorów, którzy nie muszą uciekać się do skrajnego wulgaryzmu.
Masz rację. Aktor na poziomie grając bandytę powinien powiedzieć „Przepraszam, że pana nachodzę o tak późnej porze ale czy mógłby pan mi oddać pieniądze za te środki odurzające gdyż są mi niezwykle potrzebne”.
He He He :clap: Zapomniałeś "pan" z dużej P napisać ;) Bandzior to bandzior i tyle. Więcek miał za zadanie zagrać wkurwionego z zaistniałej sytuacji oprycha i to zrobił moim zdaniem bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#972

Post autor: tuczi77 »

A propos "Ślepnąc od Świateł" to nie wiem czy zwróciliście uwagę na scenę z weselem w dyskotece, "rozprawą" nad Jackiem (Więckiewicz) i wybuchem auta - wszystko to jest nakręcone jednym ujęciem, a scena trwa dobre 5-6 minut. Naprawdę szacun, bo to nie jest wcale proste.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#973

Post autor: dale »

Myszor pisze:
07 lip 2019, 20:39
dale pisze:
07 lip 2019, 20:18
Z tym poziomem lotów to nie przesadzajmy, na szczęście jest wielu innych, zarówno twórców, jak i aktorów, którzy nie muszą uciekać się do skrajnego wulgaryzmu.
Masz rację. Aktor na poziomie grając bandytę powinien powiedzieć „Przepraszam, że pana nachodzę o tak późnej porze ale czy mógłby pan mi oddać pieniądze za te środki odurzające gdyż są mi niezwykle potrzebne”.
Aktor grający bandytę powinien wiedzieć że do poziomu wierchuszki gangsterskiej nie dochodzą ludzie porozumiewający się takim językiem na co dzień. Ba, nie dochodzą nawet ludzie którzy muszą się tak wysławiać. Zwykle sama ich obecność sprawia że nasz interlokutor oddaje wszelkie długi, z należnymi odsetkami. Fajnie to pokazali w Pitbulu, ale Linda jest klasą samą dla siebie.
Poza tym, człowiek inteligentny i na pewnym poziomie, umie dobierać sobie rozrywkę na odpowiadającym jemu poziomie.
I o ile np. rola Ferdka w Kiepskich jest majstersztykiem w wykonaniu Grabowskiego, o tyle jednakowoż wolę go na deskach teatru.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#974

Post autor: tuczi77 »

Dale, bez urazy, ale mam wrażenie, że jesteś ofiarą polskich tłumaczeń amerykańskich filmów, gdzie "fuck you" jest tłumaczone jako "idź sobie" albo w najgorszym przypadku "odchrzań się" ;) Poza tym aktor jest od grania scenariusza oraz dialogów, które mu przekazano, w sposób jakiego życzy sobie od niego reżyser, więc zarzuty wobec Więckiewicza są chybione.
A to że chodzisz do teatru i nie podoba się Tobie sposób pokazania w tym serialu półświatka świadczy dosłownie o niczym. Nas nie czyni mniej inteligentnymi, tak jak i Ciebie nie czyni nim bardziej. Ot różnica w sposobie spędzania wolnego czasu.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#975

Post autor: Myszor »

dale pisze:
09 lip 2019, 12:58
Myszor pisze:
07 lip 2019, 20:39
dale pisze:
07 lip 2019, 20:18
Z tym poziomem lotów to nie przesadzajmy, na szczęście jest wielu innych, zarówno twórców, jak i aktorów, którzy nie muszą uciekać się do skrajnego wulgaryzmu.
Masz rację. Aktor na poziomie grając bandytę powinien powiedzieć „Przepraszam, że pana nachodzę o tak późnej porze ale czy mógłby pan mi oddać pieniądze za te środki odurzające gdyż są mi niezwykle potrzebne”.
Aktor grający bandytę powinien wiedzieć że do poziomu wierchuszki gangsterskiej nie dochodzą ludzie porozumiewający się takim językiem na co dzień. Ba, nie dochodzą nawet ludzie którzy muszą się tak wysławiać. Zwykle sama ich obecność sprawia że nasz interlokutor oddaje wszelkie długi, z należnymi odsetkami. Fajnie to pokazali w Pitbulu, ale Linda jest klasą samą dla siebie.
Poza tym, człowiek inteligentny i na pewnym poziomie, umie dobierać sobie rozrywkę na odpowiadającym jemu poziomie.
I o ile np. rola Ferdka w Kiepskich jest majstersztykiem w wykonaniu Grabowskiego, o tyle jednakowoż wolę go na deskach teatru.
Rozumiem że jesteś dobrze obeznany w świecie wierchuszki gangsterskiej. Razem chodzicie do teatru pewno.
ODPOWIEDZ