Aha okej, czyli wkladki uzywki sie nie bac, do tego nowa igla. Wstawiam fotke obecnej.
Edit: nie no, jedna wystarczy :d az takim audiofilem nie jestem :p
Tak, możesz zamocować tu np Om10. Ten headshell ma ruchomy element - uchwyt którym ustawisz odpowiednio położenie wkładki.
ps. zobacz też czy po drugiej stronie maty nie masz szablonu do kalibracji. Na vinylengine.com masz instrukcję do p-220, to podobny model. Załóż sobie tam konto i pobierz manual.
Po drugiej stronie tej gumowej maty nic nie ma, manula tego pobralem juz jakis czas temu i poza podstawowymi rzeczami, niestety nic więcej tam nie widzialem.
Jesli bym jednak szedl w uzywane wkladki, to cos ponad tego om10 mogli byscie zaproponowac? Przyjmijmy ze na razie wybieram jego, ale moze jest cos ciekawszego
Wage o dokl 0,05g kupilem wiec nie ma problemu z wyważeniem.
Z mojego punktu widzenia to wygląda to tak że opcja którą Wojtek zaproponował to bardzo dobry i bezpieczny wybór. Też mam Om10 i na początku bardzo mi się podobała w brzmieniu. Nadal z resztą u mnie gra. Jeżeli będziesz chciał kiedyś upgradowac OMkę to możesz iść w igły wyższej klasy (om20, 30, 40). Jeżeli Ci się znudzi to sprzedasz ją bez problemu. Albo wrzucisz do szuflady.
A może będzie tak że ta OM10 starczy Ci i temat masz rozwiązany.
Stanton 500 gra inaczej. Przynajmniej u mnie, gra cieplej, bardziej aksamitnie i przestrzennie. Mi zdecydowanie bardziej pasuje jego gra, dlatego go tu zaproponowałem. Pewnym minusem jest jednak konieczność kupna używanej wkładki i zamiennika z zagranicy. Igieł oryginalnych już nie ma w produkcji a zamiennik z Wamatu jest wyraźnie słabszy od tego który Ci podlinkowałem ( a wynalazł go Kolega Cracker). Cała operacja znalezienia 500ki i zakup igły z Kanady zajmie pewnie z 2-3 tygodnie.
Wkładek jest od groma. Pewnie Koledzy Ci coś zaproponują alternatywnego do tych 3 wymienionych. Jedną z zalet gramofonu jest możliwość korzystania z różnych wkładek i tym samym raczenia się różnym brzmieniem. Kupisz którąś, posłuchasz, wyrobisz sobie zdanie.
Okej to kupiona do tego myjka, ipa z mirasolem, oraz koszulki antystatyczne. Szablon do ustawienia wkładki z igłą, oraz szczotkę z płynem do igieł powinienem dostać gratis. Zakupy udane Dzięki wam za pomoc, teraz pora poszukać jakiś ciekawych płyt