Korzystając z urlopu trochę się tym pobawiłem.
Płytkę wyprodukował niemiecki Image HiFi a wytłoczył Pallas.
Instrukcja pełna jest ciekawych informacji o porad. Nie wiedziałem np. że w miejscu styku z igłą winyl mocno się rozgrzewa i zapętlenie np jednego utworu na singlu to najlepsza metoda by go zajechać bo nie zdąży ostygnąć

Ani tego że mniejszy nacisk igły niszczy płytę bardziej niż większy (w dozwolonym zakresie nacisku oczywiście).
Dostępne są następujące ścieżki testowe:
1. Identyfikacja kanałów - czyli czy mamy dobrze podłączony sprzęt kanał lewy kanał prawy.
2. Test fazy - czyli czy gramy w fazie i czy czerwone idzie do czerwonego a czarne do czarnego.
3. Test przesłuchu między kanałami - zapodawany jest sygnał w jednym kanale powodujący przesłuch na drugim kanale. Są trzy poziomy przesłuchu i zmiana kanałów. Ustawiamy tu azymut i sprawdzamy wypoziomowanie gramofonu jeśli jest niepoprawnie.
5. Test śledzenia (tracking ability) - nacięty jest sygnał 315Hz z różnymi aplitudami od 40 do 100 mikronów co 10 mikronów. Regulując VTF i AS staramy się by wkładką doszła do jak najwyższego poziomu nacięć bez bzyczenia w 1 lub obu kanałach.
6. Test rezonansu - zapodawane są sygnały 16,14,12,10,8,6 Hz nałożone na sygnał pilotujący. Jak nam zniekształca przy 8-12 to jest OK. Jak przy wyższych to masa ramienia jest za mała albo podatność wkładki zbyt niska. Jak przy niższych to odwrotnie.
Test jest zapodawany na rezonans boczny i pionowy.
Nie ma osobnego testu na AS czyli czystego , nienaciętego kawałka. Autorzy wypowiadają się o takim teście negatywnie i twierdzą że nie niesie on żadnych sensownych informacji. AS zależy od mnóstwa czynników włączając w to szlif igły więc lepiej go ustawiać na teście śledzenia.
Taka zabawka
