Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#721

Post autor: blispx »

A nie wiem może i tak generalnie ja na Sterlingu się jeszcze nie zawiodłem bywało lepiej gorzej ale lipy nigdy i niezależnie kto tam mastering robił- czyli jakiś poziom starali/starają się trzymać. Najbardziej cenię B.Ludwiga słychać to choćby w The Band S/T pierwszy label od niego i innych z Capitolu- ta od RL brzmi fenomenalnie, inne (ten sam katalog) niekoniecznie..
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#722

Post autor: Merrick »

The Band to ja żadnego winyla nie mam
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#723

Post autor: PhantomLord »

dev pisze:
29 wrz 2017, 12:47
klin pisze:
29 wrz 2017, 08:01
To g... wyszło z ich własnego labela. I to nowe też z ich labela wyjdzie
Właśnie, najbardziej żal, że wszystko zależy od nich, własny label, mogą popracować nad realizacją, wydać perełkę dla fanów.
A co wydają? No właśnie to, co napisał klin. :evil:
Mam nadzieję, że te nowe masteringi zadadzą kłam moim słowom.
Dlatego nie kupię w ciemno nic od Blackened. Metallica to nie jest (już) garażowy zespół, którego nie stać na porządny mastering, test pressy i kontrolę jakości. Jednak mimo to wydają takiego karczocha.

Miałem u siebie pożyczone dwie płyty wydane przez Blackened: S&M oraz Kill'Em All (mój ulubiony album Metallici). O ile S&M brzmiał naprawdę bardzo fajnie to Kill'Em All był nagrany koszmarnie, ale to koszmarnie cicho. To była moja pierwsza płyta, gdzie w trakcie trwania utworów było wyraźnie słychać szum tła, a to nie spokojna sonata Bethovena, tylko trash metal! Fakt faktem, że płyta brzmiała i tak całkiem dobrze, a przede wszystkim dynamicznie i bez wyraźnie obciętych dolnych czy górnych pasm.

Niemniej nie podoba mi się podejscie: "wydajny cos, byle jak, niech ludzie to kupią a dwa lata później wydamy to jeszcze raz jako lepsze remastered". Wiadomo, że zdarzają się lepsze gorsze tłoczenia, ale tak jak napisał Dev, Metallica miała jak najlepsze warunki i szansę wydać perełkę.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#724

Post autor: Myszor »

No już tak ne jedźcie.
Czarny album i hardwired są dobrze zrobione.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#725

Post autor: blispx »

Kill'em All w oryginale jest z Megaforce- przypuszczam że mało kto tu go posiada o ile w ogóle. Sam posiadam reissue Elektry na Masterdisku i jest OK. Jeżeli kupujecie jakies zdupione reedycje rodem z biedry aby przyoszczędzić to sami sobie tylko robicie krzywdę
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#726

Post autor: PhantomLord »

blispx pisze:
01 paź 2017, 10:48
Kill'em All w oryginale jest z Megaforce- przypuszczam że mało kto tu go posiada o ile w ogóle. Sam posiadam reissue Elektry na Masterdisku i jest OK. Jeżeli kupujecie jakies zdupione reedycje rodem z biedry aby przyoszczędzić to sami sobie tylko robicie krzywdę
Ino to nie Biedronka zleca remastering I tłoczenie ;-), więc co to ma do rzeczy.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#727

Post autor: blispx »

A gdzie ja napisałem że biedra coś zleca? Takie wytwórnie marketowe co sprzedają po biedrach nigdy nie zlecą wykonania albumu QRP, Sterling czy MFSL bo po pierwsze primo one mają swoje terminy i nie robią dużych ilości tylko limit i po drugie primo cena jednostkowa musiałaby podskoczyć a to im nie na rękę bo liczy się ilość a nie jakość

Masz wybór, kupujesz wydania z epoki albo z biedry za miskę ryżu. Wylewanie żali na Metalikę jest tu nie na miejscu bo pierwsze mastery mieli dobre
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#728

Post autor: PhantomLord »

Nie no ja nie poruszam tematu wydanie z epoki a wznowienie. A żal do Metallici jest bo jeszcze chwilę temu oni sprzedawali ten remaster na swojej stronie, pod swoją wytwórnią. Teraz wrzucają na rynek nowy remaster to stare płyty co się nie sprzedały poszły do Biedry ;-) i tyle.
Zresztą zaraz nas tu Wojtek pogoni bo temat chyba trochę odbiegł od głównego wątku ;-).
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#729

Post autor: blispx »

Luz , przecież trzymamy się tematu wątku, ew jak podskoczy to walne go w czapę to odskoczy ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#730

Post autor: Merrick »

Wątpię żeby coś w masteringu było grzebane to to są koszty i czas. Raczej tłoczenie jest beznadziejne
PhantomLord pisze:
01 paź 2017, 08:51
To była moja pierwsza płyta, gdzie w trakcie trwania utworów było wyraźnie słychać szum tła
Ten szum o którym piszesz to dziwna sprawa
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#731

Post autor: blispx »

Z drugiej strony wydanie z Megaforce chodzi w porywach do $150 więc wszyscy fani trash metalu mogą się skusić i myślę lipy tam nie będzie bo to Sterling master RL. Jakby wyszło od MFSL to ludziska by także łykały jak pelikany za pokaźną sumkę i nie marudziły. Winyle już tańsze nie będą bo gimbaza chce być trendy i wykupuje wszystko co się pojawia na rynku ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#732

Post autor: Merrick »

blispx pisze:
01 paź 2017, 21:45
Winyle już tańsze nie będą bo gimbaza chce być trendy i wykupuje wszystko co się pojawia na rynku ;)
Myślisz że gimbaza łyka winyle? Ja mam wrażenie że gimbaza w rozwoju słuchu i dobrego smaku jest na poziomie neandertalczyka. Nawet gdyby w macdonaldzie puszczali muzę z gramofonu to gimbaza myślałaby że to ruchomy talerz do pizzy :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#733

Post autor: dev »

blispx pisze:
01 paź 2017, 15:47
Masz wybór, kupujesz wydania z epoki albo z biedry za miskę ryżu.
Rozumiem, że gdybym kupił to samo wydanie, za 3x tyle z oficjalnej dystrybucji Mety, to jego jakość byłaby automatycznie świetna, w porywach powalająca? :lol:
blispx pisze:
01 paź 2017, 21:45
bo gimbaza chce być trendy i wykupuje wszystko
Z moich obserwacji wynika, że to raczej dwudziestolatki, najczęściej studiujące jakiś artystyczny kierunek, odwiedzające tylko "właściwe" miejsca w mieście. Po 5 minutach rozmowy na temat winyli i muzyki w ogóle można poznać kto zacz i po co skupuje te czarne placki :)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#734

Post autor: blispx »

dev pisze:
01 paź 2017, 22:33
blispx pisze:
01 paź 2017, 15:47
Masz wybór, kupujesz wydania z epoki albo z biedry za miskę ryżu.
Rozumiem, że gdybym kupił to samo wydanie, za 3x tyle z oficjalnej dystrybucji Mety, to jego jakość byłaby automatycznie świetna, w porywach powalająca? :lol:
Mówisz o tym Blackened? Nie ma takiej opcji niby dlaczego ktoś miałby płacić za coś co jest denne, chyba że za 1000lat kiedy Megaforce/Elektra się w proch obróci a te black jakimś cudem pozostaną. Przestańmy marzyć prawda jest taka że wersje z epoki są dobre a remastery kiepskie no może prócz Warner 45rpm który ujdzie w tłoku
Z moich obserwacji wynika, że to raczej dwudziestolatki, najczęściej studiujące jakiś artystyczny kierunek, odwiedzające tylko "właściwe" miejsca w mieście. Po 5 minutach rozmowy na temat winyli i muzyki w ogóle można poznać kto zacz i po co skupuje te czarne placki :)
Bo w Polsce jeszcze nie ma na winyle wielkiego boom, za Oceanem winyle kupują już dzieciaki na początku High School choćby tylko po to by sobie strzelić filmik na YT co nowego kupił, w sumie ja też coś z takiego dzieciaka trochę mam ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41626
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#735

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:
01 paź 2017, 23:10
Bo w Polsce jeszcze nie ma na winyle wielkiego boom, za Oceanem winyle kupują już dzieciaki na początku High School choćby tylko po to by sobie strzelić filmik na YT co nowego kupił, w sumie ja też coś z takiego dzieciaka trochę mam ;)
Kiedy ostatnio byłeś w Empiku np.? :) Albo na giełdzie winylowej? Pewnie dawno...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ