Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

Pozwól innym poznać Ciebie
Darek

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#16

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Tak i ponoć ma się dobrze Królowie tzw. muzyki biesiadnej.
Jak to dobrze ze moje radio tego nie lapie. :pray: Kiedys mowili w TV ze beda grali w Chinach :pray: :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41637
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#17

Post autor: Wojtek »

A w radiu to i tutaj tego nie uświadczysz :)
No chyba że w jakichś lokalnych/regionalnych stacyjkach, ale jeżdżąc autem po Polsce nie spotkałem się jeszcze z Disco Polo w eterze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#18

Post autor: JacK »

Wystarczy fajne towarzystwo i silne znieczulenie w postaci jakiegoś promila potem zapuszczasz stronke discoparty.pl i zabawa do rana.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#19

Post autor: motown »

Sindsoron pisze:nie, nie i nie ;p piękno nie jest wberw pozorom subiektywnym, tylko obiektywnym pojęciem... są rzeczy które są słabe, ale ktoś je lubi, ale to wcale nie znaczy że gość który je lubi ma dobry gust
W istocie. Zatem ustalmy, ja mam gust dobry. Ludzi ze złym gustem nie lubię ;)

A propos disco-polo: szperając niedawno w telewizorni znalazłem kanał Polo tv. Matko i córko, delikatnie mówiąc koszmar. Że taki kanał w ogóle znajduje odbiorców. Jestem cały czas w głębokim szoku...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#20

Post autor: Sindsoron »

motown pisze:A propos disco-polo: szperając niedawno w telewizorni znalazłem kanał Polo tv. Matko i córko, delikatnie mówiąc koszmar. Że taki kanał w ogóle znajduje odbiorców. Jestem cały czas w głębokim szoku...
na silesia tv też puszczają sporo disco polo z tego co zauważyłem ;p ...mnie to raczej nie dziwi, w końcu jest to prosta nie wymagająca niczego od słuchacza muzyka, z łatwym do zapamiętania tekstem, łatwo wpadającą w ucho melodią...
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#21

Post autor: loamesoile »

że też disco polo nie wydają na winylach :o :lol:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#22

Post autor: Obywatel »

JacK pisze:Wystarczy fajne towarzystwo i silne znieczulenie w postaci jakiegoś promila potem zapuszczasz stronke discoparty.pl i zabawa do rana.
Otóż to. W kwestii disco polo istnieje w naszym kraju ogólnonarodowa obłuda - wywołana w dużej mierze medialnym ostracyzmem dla tej muzyki - polegająca na tym, że zdecydowana większość deklaruje, że tej muzyki nie trawi i że to żenada i w ogóle żal.pl. Wystarczą jednak 3-4 szybkie kolejki na jakiejkolwiek imprezie i wszyscy - tak kasjerki jak i management - radośnie podrygują w rytm disco polo. A po kilku następnych kolejkach management jest nawet w stanie wziąć udział w disco polo karaoke i co ciekawe nawet nie potrzebują promptu bo znają słowa :lol:

A ja przyznaję się otwarcie, że mam kilkanaście kawałków disco polo, które autentycznie i szczerze lubię. Słucham ich sobie od czasu i czerpię z tego przyjemność. I wcale nie uważam, że wartość muzyczna tych utworów jest zerowa. Wręcz przeciwnie - są one cudownie melodyjne i stanowią doskonałą odtrutkę na to, co w muzyce dzieje się od ponad 20 lat - czyli triumf rytmu nad melodią.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#23

Post autor: loamesoile »

Ja bym prosił o jakiś asterysk przy tym "wszyscy", bo ja naprawdę szczerze nie znoszę. W dzieciństwie miałem krótką fazę, że faktycznie oglądałem te programy i słuchałem tych piosenek, ale minęła równie prędko jak przyszła. I choć generalnie bardzo lubię i melodię i kicz, to jednak z jakąś artystyczną nutą i nie aż tak prosty i bezpośredni, że dostaję nim bezpardonowo w twarz ;)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cześć, mam duszę i kocham czarne płyty

#24

Post autor: Sindsoron »

loamesoile pisze:Ja bym prosił o jakiś asterysk przy tym "wszyscy", bo ja naprawdę szczerze nie znoszę. W dzieciństwie miałem krótką fazę, że faktycznie oglądałem te programy i słuchałem tych piosenek, ale minęła równie prędko jak przyszła. I choć generalnie bardzo lubię i melodię i kicz, to jednak z jakąś artystyczną nutą i nie aż tak prosty i bezpośredni, że dostaję nim bezpardonowo w twarz ;)
szczerze się pod tym podpisuję ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ