"moja historia" :D powitanie

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

"moja historia" :D powitanie

#1

Post autor: slajerek »

Fajne forum, dużo można się dowiedzieć. Ja winyle słucham od małego szkraba, ale zawsze odsłuch na starym rodzinnym Bernardzie kilkaset kilometrów od miejsca gdzie mieszkam. Mam świadomość całkowitą, że niektóre płyty po prostu trzeba słuchać z viynla (Pink Floyd DSOTM, ELP, stary Kat, Slayer, Bob Marley, JM Jarre czy dobry jazz, ale też takie ciekawostki jak LukHash), i chociaż iTunes jest świetnym narzędziem to jednak brakuje tam... czegoś ;) Uzbierałem swoich kilkadziesiąt winyli które odsłuchiwałem przy okazji jakiś świąt i zlotów rodzinnych. No i stało się. Wszystko przez koncert Rebeki gdzie kupiliśmy z żoną płytę Hellada na vinylu i sama Iwona powiedziała nam że na vinylu są bonus tracki nigdzie niedostępne. Analogowy Moog + vinyl zrobił swoje i przy okazji ostatnich "odsłuchów" doszliśmy do wniosku że już czas zainwestować w swój odtwarzacz i nie tylko dlatego że faktycznie były tam bonusowe utwory ;-) Zaczeło się jak to z żonami bywa: ma być ładny :P i najlepiej na wczoraj ;-) Na razie zakupiłem w sensownej cenie (i tak drogi) ale na oko w bardzo dobrym stanie SL-Q2, idzie paczką i zobaczymy. Faktycznie jak ktoś już wspomniał ceny ostatnio "szaleją" i chyba SL-Q2 w dobrym stanie za mniej niż 500zł to już przeszłość. No ale z drugiej strony już mieliśmy dosyć czekania :-)

Większość odpowiedzi na moje wątpliwości już znalazłem na forum i dzięki Wam za to ;) ale mam jeszcze parę pytań oczywiście, to już w innych wątkach. Zatem Dzień dobry i pozdrowienia :-)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

"moja historia" :D powitanie

#2

Post autor: Pawelec »

Cześć slajerek :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

"moja historia" :D powitanie

#3

Post autor: kielek »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

"moja historia" :D powitanie

#4

Post autor: Wojtek »

Hej slajerek :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

"moja historia" :D powitanie

#5

Post autor: pan_winyl »

Cześć - fajny Avatar :) czyżby fan 8 bitowców?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: "moja historia" :D powitanie

#6

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

Re: "moja historia" :D powitanie

#7

Post autor: slajerek »

pan_winyl pisze:czyżby fan 8 bitowców?
W sumie to trochę tak ;-) mam małą kolekcję, kilka C64, m.in. "super mint" Commodore 64 + stacja w wersji oryginalnie zapakowanej, oryginalne folie itp., prawie mint C64+stacja w pierwszej wersji (tzw. mydelniczka) w NTSC, plus inne w gorszym stanie. Do tego oczywiście Atari 65XE+stacja, parę sztuk Amigi 500/1000, no i masa dyskietek do tego. Poluję na ZX Spectrum i Amstrada...

Hobbystycznie w wolnych chwilach bawię się w reverse engineering kodu replayerów muzyki w assemblerze 6502 (C64/Atari), tu trochę przykładów: https://www.youtube.com/user/OooSLAJEREKooO

Trochę też "reaktywuję" się na demoscenie C64. Ale to zobaczymy, bo czasu mało ;-)

No i parę fotek moich skarbów ;-)
Załączniki
C64 NTSC
C64 NTSC
Ten był w tragicznym stanie zewnętrznym i trzeba było coś zrobić...
Ten był w tragicznym stanie zewnętrznym i trzeba było coś zrobić...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

"moja historia" :D powitanie

#8

Post autor: Wojtek »

Fajne hobby. Kiedyś też miałem taki plan (zbierać starsze komputery), ale ostatecznie nie poszedłem tą drogą :)
Nadal jednak lubię śledzić scenę, czytać książki na ten temat, itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: "moja historia" :D powitanie

#9

Post autor: klin »

slajerek pisze: Hobbystycznie w wolnych chwilach bawię się w reverse engineering kodu replayerów muzyki w assemblerze 6502 (C64/Atari), tu trochę przykładów: https://www.youtube.com/user/OooSLAJEREKooO
Rewelacja!!!!!! Dzięki za linka - dawno tego nie słyszałem :)
ODPOWIEDZ