Witajcie :)

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Witajcie :)

#1

Post autor: pkosela »

Wypada napisać kilka słów o sobie...
Mój pierwszy adapter (tak się wtedy mówiło, gramofony były potem), to Bambino odziedziczony po stryju, a na nim kręciły się (również odziedziczone) pocztówki dźwiękowe z całym przekrojem lekko przebrzmiałych szlagierów, ale też sporo big-beatu, tudzież płyty kupowane przez ojca (do dziś chętnie słucham np. Kapeli Czerniakowskiej, Grzesiuka, czy Stępowskiego!)
Potem, jak już dorosłem, wymogłem zakup pierwszego gramofonu. Nie pamiętam już dokładnie co to było, ale miało dwa głośniki i było stereofoniczne!
Później przyszedł czas na "poważniejszy" sprzęt i w domu zagościł Radmor 5412 i GS641, czas bardziej świadomego kupowania płyt (polskiego rocka, alternatywy, punk rocka, ale także np. klasyki rocka na płytach wschodnich sąsiadów, którzy zaczęli zjeżdżać w celach handlowych i dzięki którym mam do dziś kilkanaście płyt Wysockiego i Okudżawy).
Następny krok, to zachłyśnięcie się CD i dłuuuuga przerwa w obcowaniu z czarną płytą.
Pod koniec zeszłego roku kupiłem okazyjnie Duala CS 508, odkurzyłem krążki, które okazały się być w większości w bardzo dobrych stanach, co stwierdziłem nie bez satysfakcji i pewnego zdziwienia.
Chociaż "kilka" płyt zaginęło w mrokach dziejów - m.in. ukochane "Mrowisko", parę innych nadaje się do wymiany, to z zadowoleniem wróciłem do rytuału słuchania winyli.
Miejsce Duala (który jakoś mi nie odpowiadał) zajął już nowy sprzęt: Saba PSP 248, który póki co uznaję za wystarczający. Tym bardziej, że póki co, podłączony jest do komputera z kartą Xonar U7 i głośnikami Genius SW-HF5.1 5050.
Teraz czytam sobie to <uwaga wazelina ;-) > niezastąpione forum </wazelina> i powoli planuję zakup wzmacniacza i kolumn...
Szkoda tylko, że panowie na warszawskim Wolumenie mają coraz droższe płyty, chociaż jeszcze co-nieco można kupić okazyjnie...
Ale dobre strony "mody na winyl" też da się zauważyć - np. "odkrycie" Laboratorium, czy dostępność reedycji (uprzedzając być może: na razie nie mam, ale zaczynam się skłaniać ;) ), a przede wszystkim możliwość obcowania z muzyką różną - u mnie ostatnio gości na talerzu dość szeroki wachlarz stylów: i Niemen, i Nalepa, i Dżem, Perfect, i Izrael, Dezerter, Armia, i Wysocki, Okudżawa, Kaczmarski, i Kapela Czerniakowska, i Laboratorium, Krzak, Nocna Zmiana Bluesa... I długo by tak można wymieniać...
Cieszę się, że jesteście i mam nadzieję zostać na dłużej :)

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Witajcie :)

#2

Post autor: Winters »

Cześć.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Witajcie :)

#3

Post autor: vinylpiotrek »

Witaj!
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Witajcie :)

#4

Post autor: Pilot »

Witaj i zostań :clap:
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Witajcie :)

#5

Post autor: zoombie »

Hej!
No właśnie najfajniejsze jest chyba to, że dzięki winylom można posłuchac wykonawców, o których się nigdy wcześniej nawet nie słyszało :)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witajcie :)

#6

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Witajcie :)

#7

Post autor: Mr. Moonlight »

Witaj Piotr na forum :)
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witajcie :)

#8

Post autor: Wojtek »

Cześć Piotr
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witajcie :)

#9

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ