Spóźnione przywitanie

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leptino
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:56

Spóźnione przywitanie

#1

Post autor: leptino »

Wstyd się przyznać, ale ten wątek odnalazłem dopiero dzisiaj, kilka miesięcy od czasy rejestracji... W międzyczasie zadałem już kilka głupich pytań i wywołałem pewnie niejednego facepalma u użytkowników :oops:
Bardzo polubiłem to forum i zaglądam tu bardzo często, więc wypada się przedstawić.

Nazywam się Tomasz, mam ponad trzydziestkę na karku, mieszkam w brabanckim Tilburgu. Muzycznie się nie ograniczam, słucham prawie wszystkiego, ale szczególną miłością darzę rockowe gitarowe granie i dobrą elektronikę. Pod wpływem % chętnie skaczę do synth-popu :D
Z domu rodzinnego nie wyniosłem żadnych winylowych doświadczeń - królowała kaseta a później cd. W samodzielnym życiu ograniczałem się do nośników cyfrowych. Jakoś w połowie zeszłego roku kupiłem pod wpływem impulsu pierwszy gramofon Sony PS-T1, po bojach z podłączeniem przesłuchałem mój pierwszy winyl: "Queen - A night at the opera". Zupełnie zrewidowałem swoje muzyczne poglądy. Pokochałem analog!
Od tego czasu nie ma dnia bez czarnej płytki.
W dniu obecnym mam już prawie 200 płyt z muzyką wszelaką, dumą napawają mnie oficjalne dyskografie Pink Floyd, The Doors i Queen.
Dzięki giełdom i sklepom second hand było mi dane przetestować kilkanaście różnych starych gramofonów. Te doświadczenia i lektura forum powoli kształtują moją własną opinie na niespodziewanie złożony temat winyli.
Nie udało mi się jednak jeszcze przeskoczyć na wyższą sprzętową półkę. Obecnie kręcę na plastikowych JVC AL-F3 i Akai AP-B21. Bliżej nieokreślona wkładka T4P i AT-95E, póki co dbają o nieznane wcześniej doznania muzyczne, ale wciąż mi mało. Winyle pochłonęły mnie jak mało które hobby dotychczas.
W bliskiej przyszłości planuje położyć swoje ręce na Denonie DP-2500, interesuje mnie również Yamaha YP-450 (aaaaaaah te przepiękne plinty).
Muszę jeszcze wiele ogarnąć, chcę zobaczyć jak działa gramofon tangencjalny, chcę przetestować gramofon ze zmieniarką płyt... Jest tego jeszcze wiele.

Cieszę się, że istnieje forum, które pomaga mi rozwinąć nową pasję. Biję pokłony. Dziękuję!

Jak można to taka przyziemna dygresja. Zauważyłem, że na holenderskim odpowiedniku alle... - marktplaats - ceny sprzętów znacząco się różnią, a ofert jest więcej niż np. na ebay'u. W razie czego chętnie posłużę pomocą w tłumaczeniu itp.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Spóźnione przywitanie

#2

Post autor: chudy_b »

Cześć
Miło poczytać Twoją historię:-) Jeśli udało Ci się zgromadzić 200 płyt, to czas najwyższy zaopatrzyć się w porządny sprzęt. To tylko ułamek wartości Twojej kolekcji.
A jeśli mogę przemycić jakąś prywatę, to jak znajdziesz mi na holenderskim rynku zadbanego Technicsa SL-1610 MK2, to prowizja będzie odpowiednia do zasług:-)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Spóźnione przywitanie

#3

Post autor: Pilot »

Ponoć lepiej późno niż wcale. Witaj.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Spóźnione przywitanie

#4

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41649
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spóźnione przywitanie

#5

Post autor: Wojtek »

Cześć Tomasz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Spóźnione przywitanie

#6

Post autor: radekcza »

Cześć :)
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Spóźnione przywitanie

#7

Post autor: zoombie »

Lepiej późno niż później ;)
Witaj! :D
ODPOWIEDZ