Witam użytkowników

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
koffers
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2013, 01:56

Witam użytkowników

#1

Post autor: koffers »

Witam wszystkich.

Pasjonuję się muzyką od ponad 20 lat i przez ten czas przestałem ją dzielić na gatunki, tylko na taką, która mi się podoba lub nie.
Gatunkowo rozstrzał więc jest duży od klasyki, przez jazz, rock, metal aż do elektroniki zarówno tej ambientowej jak i ekstremalnie hałaśliwej.
Poszukuję w muzyce cały czas czegoś nowego, bo muzyka cały czas się tworzy i nie stoi w miejscu.
W tyglu małych niezależnych wytwórni rodzą się bardzo ciekawe zjawiska. Niektóre są wydawane tylko na winylowych płytach, więc zostałem niejako zmuszony do zakupu (albo może ponownego odkrycia) gramofonu.
Moja wiedza w temacie jest conajwyżej znikoma i stąd moja obecność tutaj.
Przez lata skompletowałem system audio, który całkowicie mnie satysfakcjonuje i teraz oczekuję, że gramofon wpasuje się w ten system, nie odwrotnie.
Szukam (będę szukał) odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i zbliżające mój sprzęt do osiągnięcia dźwięku jaki mnie satysfakcjonuje. W chwili obecnej jeszcze długa droga przede mną w porównaniu do dźwięku z DAC'a i formatów cyfrowych.
Winyle mają swój urok co zdążyłem już sobie przypomnieć i mam nadzieję, że moja przygoda z analogiem potrwa dłużej. Lubię tę swego rodzaju celebrację związaną z odsłuchem płyty, choć nie zawsze podoba mi się przerywanie słuchania, żeby przełożyć płytę na drugą stronę ;)
Lubię również słuchać muzyki przez słuchawki, których mam maleńką kolekcję oraz dobrane do nich odpowiednio wzmacniacze słuchawkowe (zarówno lampowe jak i tranzystorowe).

Mój gramofonowy sprzęt to:
Pro-Ject Debut Carbon z akrylowym talerzem i wkładką Ortofon 2MRed + Project Record Box USB - podłączone do zewnętrznego DAC'a Benchmark Media HDR z wejściem analogowym. To wszystko jest podłączone do wzmacniacza itd. Z tego co czytałem to szału z gramofonem nie zrobiłem i wybrałem opcję niskobudżetową i raczej bezpieczną, co do której mam pewne oczekiwania.
Będę Was prosił o poradę jak te oczekiwania z posiadanym przeze mnie sprzętem zrealizować.

Pozdrawiam
koffers
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Witam użytkowników

#2

Post autor: Carpenter »

Cześć! W Święta mały tu ruch, ale pewnie po Nowym Roku wszystko wróci do normy.
koffers pisze:Lubię tę swego rodzaju celebrację związaną z odsłuchem płyty, choć nie zawsze podoba mi się przerywanie słuchania, żeby przełożyć płytę na drugą stronę ;)
No widzisz, a mnie właśnie to bardzo się w winylach podoba. Chyba za stary już jestem żeby wysiedzieć na kanapie bez ruchu 70 minut słuchając CD. Odrobinę ruchu po 20 minutach bezruchu bardzo sobie cenię :)
koffers pisze:Lubię również słuchać muzyki przez słuchawki, których mam maleńką kolekcję oraz dobrane do nich odpowiednio wzmacniacze słuchawkowe (zarówno lampowe jak i tranzystorowe).
O! Napisz więcej o tym co masz w wątku o wzmacniaczach słuchawkowych. Ja już znalazłem to czego szukałem, ale niejeden forumowicz mysli i o słuchawkach, i o wzmacniaczu do nich.
koffers pisze:Mój gramofonowy sprzęt to:
Pro-Ject Debut Carbon z akrylowym talerzem i wkładką Ortofon 2MRed + Project Record Box USB - podłączone do zewnętrznego DAC'a Benchmark Media HDR z wejściem analogowym. To wszystko jest podłączone do wzmacniacza itd. Z tego co czytałem to szału z gramofonem nie zrobiłem i wybrałem opcję niskobudżetową i raczej bezpieczną, co do której mam pewne oczekiwania.
Gramofon - rzecz nabyta! Jak Ci nie spasuje, zawsze możesz sprzedać i kupić inny.

Życzę miłej lektury naszego Forum!
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam użytkowników

#3

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam użytkowników

#4

Post autor: Wojtek »

Cześć koffers
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witam użytkowników

#5

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
ODPOWIEDZ