Chudy_b - Witam i przedstawiam się

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#1

Post autor: chudy_b »

Cześć
Że też wcześniej nie wpadłem na to, że w sieci musi istnieć porządne forum winylowe. Oczywiste oczywistości są najmniej oczywiste :D Mam nadzieję zagościć tu na dłużej.

Mój pierwszy kontakt z winylami miał miejsce kilkadziesiąt lat temu. Daniel, Radmor, Altusy to sprzęt niestety nie mój, ale mogłem sobie "poużywać".
Parę miesięcy temu przypadkiem na Allegro wpadł mi w oko Daniel. No i wspomnienia wróciły. Jako, że w tym czasie remontowałem mieszkanie i wymieniałem meble, to stwierdziłem, że to doskonała okazja, żeby znaleźć miejsce dla Daniela. No i zaczęło się.

Mój ówczesny amplituner nie miał wejścia gramofonowego. Trzeba zmienić. Wybór padł na Yamahę 4010 + klocki Triangle. Sprzedawca od którego miałem to kupić, delikatnie mówiąc, podważył mój wybór. Ostatecznie jako towarzystwo dla Daniela kupiłem Cambridge Audio 551R + Monitor Audio RX 8 i reszta do 5.0 Oczywiście ten amplituner nie ma pre ampa, więc trzeba było dołożyć zewnętrzny też CA.

Pierwszy Daniel kupiony na Allegro jako "świeżo po serwisie w idealnym stanie" okazał się ładnym złomem. Dziś mam z niego tylko plintę i pokrywę.
Drugi Daniel pochodzi od być może znanego Wam specjalisty z Bydgoszczy. Pozdrawiam przy okazji. Połączył porządne wnętrze z moją ładną obudową, wyregulował i wyszło coś co dobrze gra jak i dobrze wygląda. Z definicji jestem przeciwny modyfikacjom oldtimerów, ale mój Daniel nie miał robić za zabytek, ale jak równy z równym współpracować ze współczesnym wzmacniaczem i kolumnami. Dlatego pozwoliłem sobie na zamontowanie czarnej plinty (taką kupiłem z pierwszym Danielem) i podmianę żarówek na niebieskie diody. Pewnie niektórzy z Was się oburzą, ale to naprawdę fajnie wygląda obok identycznie podświetlonego CA. Znajomi słabo obeznani z PRLowskim HI-FI ;) nie chcą wierzyć, że to 30 -letni sprzęt.

Na koniec Daniel dostał wkładkę AT95E od popularnej firmy na W. Grała chyba nieźle, nie wiem, nie miałem porównania. Po kilku tygodniach jej miejsce zajęła oryginalna AT120.

pozdr
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#2

Post autor: zoombie »

Cześć Chudy! :) Miło, gdy wracają wspomnienia :)
Czy domysł, na podstawie przekazanych w Twoim poście danych, że pomieszkujesz gdzieś w okolicach Bydgoszczy lub nawet w niej samej jest prawidłowy? ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#3

Post autor: chudy_b »

Niestety nie. Mieszkam na południowy wschód od Bydgoszczy w mieście zwanym stolicą. ;)
piotrekzpoznania
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2012, 08:07

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#4

Post autor: piotrekzpoznania »

To i ja przywitam kolegę!

I pozwolę sobie samego siebie zacytować z innego przywitania:
"możesz podać jakieś dane tego speca z Bydgoszczy? Jesteś drugą osobą w ciągu ostatnich 24 godzin która na niniejszym forum wspomina Bydgoszcz i fachowca od gramofonów ... w razie czego z moim gramofonem też "do Bydgoszczy będę jeździł" jak mówi jeden z bohaterów "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"

Pozdrawiam!
piotrekzpoznania
>>Hity bity i haj fity<<, decybele, ilumeny Kryśki, Ele i Karmeny
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#5

Post autor: chudy_b »

W "innym przywitaniu" podałem namiary

pozdr
piotrekzpoznania
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2012, 08:07

Re: Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#6

Post autor: piotrekzpoznania »

Dziękuję! :D

Pozdrawiam!
pzp
>>Hity bity i haj fity<<, decybele, ilumeny Kryśki, Ele i Karmeny
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#7

Post autor: Wojtek »

Cześć
chudy_b pisze:Po kilku tygodniach jej miejsce zajęła oryginalna AT120.
A są takie nieoryginalne? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#8

Post autor: chudy_b »

Nie chcę siać wrogiej propagandy, więc nazwy nie wymienię, ale pewna dość popularna firma gramofonowa sprzedaje wkładki po bardzo atrakcyjnych cenach, co do których oryginalności niektórzy mają wątpliwości. Sam nie bardzo wierzę, czy można (opłaca się) podrobić wkładkę, ale dla świętego spokoju kupuję gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#9

Post autor: Wojtek »

Nie no, zagraj w otwarte karty i powiedz o co chodzi :) W sumie to dzisiaj nie tak dużo "firm gramofonowych" produkuje nadal własne wkładki, więc tym bardziej jestem ciekaw. No chyba że ta firma... to nie jest producent gramofonów tylko miałeś na myśli jakiś inny rodzaj działalności.

Od razu kojarzy mi się to z pewną bzdurą, jaką jeden żółtodziób napisał kiedyś na forum, że jakoby Wamat sprzedaje podróby wkładek AT i dlatego są one tańsze od ofert konkurencji. Ostatecznie nie doszedłem do tego czy te fanaberie wymyślił sobie autor wypowiedzi czy też usłyszał je od sprzedawcy z innego sklepu, oferującego ten sam model wkładki za wyższą cenę :)

Jeśli chodzi o to samo to pozostaje mi się tylko uśmiechnąć ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#10

Post autor: Reymont »

Cześć Chudy

Wojtek - nie pamiętam tego tematu o wamatowskich wkładkach, ale igły to on ma chyba nieoryginalne/zamienniki. Skąd?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#11

Post autor: Wojtek »

Znalazłem gadkę o tych niby to podrobionych wkładkach: http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=54423#p54423
Reymont pisze:ale igły to on ma chyba nieoryginalne/zamienniki
Nie wszystkie, ale większość, tak.
Reymont pisze:Skąd?
http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=38381#p38381
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Chudy_b - Witam i przedstawiam się

#12

Post autor: radekcza »

Cześć :)
ODPOWIEDZ