Czołem

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Arturr
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2013, 08:11

Czołem

#1

Post autor: Arturr »

Mam na imię Artur, mieszkam od 3 miesięcy w Japonii i gramofonami/winylami interesuję się już od kilku lat. Nie jest to dobre określenie, bo o ile zawsze chciałem rozpocząć swoją kolekcję, tak niestety nigdy nie miałem na tyle zaparcia ani czasu, by faktycznie przyjrzeć się sprawie, poznać się na wszystkim i zaopatrzyć się w sprzęt. Jednakże po przeprowadzce tutaj, mam odrobinę więcej czasu i myślę, że pora zacząć się w to bawić. Jestem absolutnym początkującym, jak na razie moją wiedzę można ograniczyć do tego co przeczytałem w podklejonych tutaj tematach.

W przyszłym tygodniu planuję przejechać się na Akihabarę w celu kupienia używki.
Doradzono mi gdzie dokładnie mogę się w gramofon uzbroić (i niestety nic więcej), ale chciałbym się najpierw dowiedzieć czy są jakieś japońskie firmy których powinienem się wystrzegać, jak rozpoznać jaki gramofon ma napęd no i czy działa? Niestety nie znam japońskiego w ogóle, więc dopytywanie się u sprzedawcy odpada, dlatego chciałbym mieć jakąś konkretną wiedzę żeby wiedzieć czego konkretnie się wystrzegać i na co zwrócić uwagę.
Celowałbym w raczej dość tani, ale sprawny gramofon na pierwszą maszynę, nie chciałbym wydawać narazie na to za dużo pieniążków.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czołem

#2

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czołem

#3

Post autor: zoombie »

Cześć. To nie pozostaje Ci nic innego jak poświęcić cały wolny czas na lekturę wątków zakupowych :)
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Czołem

#4

Post autor: Mr. Moonlight »

Witaj na forum Artur
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czołem

#5

Post autor: krolix »

Arturr pisze:Niestety nie znam japońskiego w ogóle, więc dopytywanie się u sprzedawcy odpada, dlatego chciałbym mieć jakąś konkretną wiedzę żeby wiedzieć czego konkretnie się wystrzegać i na co zwrócić uwagę.
Celowałbym w raczej dość tani, ale sprawny gramofon na pierwszą maszynę, nie chciałbym wydawać narazie na to za dużo pieniążków.
Z niektórymi Japończykami dogadasz się po angielsku, po prostu spróbuj. A kup sobie np. Technicsa SL-1210 mk2 lub M5G. To są pancerne gramofony i jeśli nie używał ich intensywnie jakiś DJ, to naprawdę niewielkie są szanse aby były uszkodzone. Możesz też spróbować kupić sobie coś nowego w sklepie. Pamiętam, że ceny były porównywalne do polskich, co prawda wybór był stosunkowo niewielki. Z drugiej strony, podczas swojego pobytu w Japonii nie pałętałem się specjalnie po sklepach z elektroniką. ;)
Awatar użytkownika
Derayes
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 12:40

Czołem

#6

Post autor: Derayes »

Witaj!

W Japonii bylem w 2010, fascynujacy kraj! Mysle ze bez trudu znajdziesz tam sprzet ktory Cie interesuje, a pewnie tez sporo winyli! ;)

Pozdrawiam milo!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czołem

#7

Post autor: Wojtek »

Cześć

Nikt Tobie w skrócie nie przedstawi multum możliwych i dostępnych modeli (nie wspominając już o sprzętach dostępnych tylko na rynku japońskim). Będziesz musiał zgłębić temat i nieco poczytać.

Na tej samej zasadzie mógłbyś pytać "no dobra, jaki samochód kupić? Jak rozpoznać z zewnątrz jaki ma napęd?" itd. Temat rzeka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arturr
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2013, 08:11

Czołem

#8

Post autor: Arturr »

Hej, dzięki za odpowiedzi, czołem wszystkim :)

Wiem, wiem, że generalnie zadałem bardzo otwarte pytanie, pisałem to bardziej pod kątem tego cytatu -
W latach '80tych, rynek został zalany tanimi, japońskimi gramofonami z napędem bezpośrednim, których cechowały tanie podzespoły i kiepska konstrukcja. Między innymi z tego względu, spora grupa entuzjastów audio (nawet dzisiaj) naznaczyła napęd bezpośredni jako zawsze gorszy od napędów paskowych, a czasami i nawet kółkowych. Nie jest to zupełnie prawda, gdyż solidnie zaprojektowany i wykonany gramofon z napędem bezpośrednim (np. Dual 701/721 czy też jakiś topowy Technics, tj. legendarna seria 12x0) może przebić pod względem jakości większość innych gramofonów.
chciałem po prostu wiedzieć jakie to są głównie firmy, albo ew. po czym rozpoznać (w sklepie raczej nie będę mógł "przetestować" sprzętu) że dany gramofon się wyróżnia napędem bezpośrednim, a przy okazji czy są jeszcze jakieś inne rzeczy (negatywne) cechujące japońskie gramofoniki, no ale po prostu zrobie research jak już przejrzę modele i wybiorę :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Czołem

#9

Post autor: chudy_b »

Nie wiem, czy już wiesz, ale japońskie wydania klasycznych winyli uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Są cenione na naszym rynku i osiągają często niezłe ceny. Jeśli na miejscu udało by Ci się znaleźć sklep z takimi płytami w dobrych cenach, to po sprzedaży w Polsce spokojnie zarobisz na porządny gramofon. a i swoja własną kolekcję zbudujesz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czołem

#10

Post autor: Wojtek »

Arturr pisze:no ale po prostu zrobie research jak już przejrzę modele i wybiorę :)
Tak najlepiej ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Czołem

#11

Post autor: radekcza »

Cześć :)
ODPOWIEDZ