Dzień dobry, cześć i czołem

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

Dzień dobry, cześć i czołem

#1

Post autor: -basemental-pl- »

Jestem tu już tydzień i właśnie zreflektowałem się że zachowałem się bardzo niegrzecznie :)

Więc na imię mam Krystian i pochodzę z miasta Kasy Chorych. Preferuję mocne granie, szczególnie Led Zep, Rainbow (a raczej wszystko w czym brał udział Dio), Deep Purple, AC/DC i Black Sabbath (nie tylko z Dio :)) żeby wymienić tych najbardziej kojarzonych. W międzyczasie wszystko od Boba Marleya przez Sade, przez Republikę i Dżem, przez White Stripes, przez pop-rock typu Elton i pop typu Jackson po progresywny rock z Jethro Tull i Yes na czele. Przede wszystkim jednak dobry, stary, brytyjski rock!

Jeżeli chodzi o sprzęt, cały czas gonię króliczka. Aktualnie są to: gramofon Rega RP3, kolumny Audio Academy Phoebe III, a pomiędzy nimi niestety w chwili obecnej Technics CA10, wieża z czasów kiedy sprzęt audio robiło się na dekady a nie lata, która zauroczyła mnie pięknym wzmacniaczem z zegarami, ale niestety musi odejść, bo wyraźnie nie wyrabia w tej konfiguracji. Aktualny cel - NAD C326BEE, w dalszej kolejności odtwarzacz CD. Poza tym jestem szczęśliwym posiadaczem myjki Nitty Gritty 2.5 FI, która posiada kilka minusów i jeden plus który rekompensuje wszystko - daje winylom drugie życie.

Na forum winyl.net trafiałem wielokrotnie przy różnych okazjach, a ostatnio postanowiłem się przyłączyć. Tak więc witam wszystkich.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Dzień dobry, cześć i czołem

#2

Post autor: zoombie »

Lepiej późno, niż później :mrgreen:
Witaj i zostań z nami na dłużej :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dzień dobry, cześć i czołem

#3

Post autor: Wojtek »

Cześć Krystian :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Dzień dobry, cześć i czołem

#4

Post autor: Mr. Moonlight »

Witaj na forum
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dzień dobry, cześć i czołem

#5

Post autor: JacK »

Cześć :) Jak na standardy większości uczestników tego forum to masz NOWY sprzęt, a jeszcze w planach zmianę wzmacniacza na NOWY. Gratuluje wyboru, bo coś mi się zdaje że powstaje całkiem dobry system audio.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

Dzień dobry, cześć i czołem

#6

Post autor: -basemental-pl- »

JacK, większość zwolenników winyli preferuje styl vintage, wcale się nie dziwię, sam mam za sobą 2 stare Duale i Technicsa SL-BD20 (to akurat średni vintage ale do nowości nie należy), ale po usłyszeniu w salonie tej Regi (i rzecz jasna zobaczeniu, mi ten minimalistyczny styl pasuje, no i ten szklany talerz :)) zmieniłem kompletnie podejście. Wymieniłem też od razu wkładkę na Ortofon 2M Bronze i efekt jest piorunujący. Winyli słuchamy dla jakości brzmienia, ale wyciśnięcie z niego wszystkich soków wymaga zainwestowania niemałej kwoty w system. Na chwilę obecną uważam że pakowanie kilku stówek miesięcznie w winyle aby odsłuchiwać je na przykładowo tym modelu Technicsa mija się z celem, chociaż pewnie wielu się z tym nie zgodzi...
ODPOWIEDZ