Nowicjusz ze Szczecina

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Quseul
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2013, 19:23

Nowicjusz ze Szczecina

#1

Post autor: Quseul »

Hej! Nazywam się Stefan, za 4 dni kończę 18 lat, pochodzę ze Szczecina i od paru miesięcy myślę o zakupie mojego pierwszego gramofonu. Jako ,że decyzja ta zbiegła się z moimi urodzinami postanowiłem, że będzie to mój prezent na 18 urodziny od rodziców.
Nie chcę kupić byle czego, dlatego liczę na waszą pomoc w wyborze gramofonu i rozpoczęcia mojej przygody z tymi szlachetnymi odtwarzaczami muzyki :) Chciałbym by mój prezent oscylował w granicach 1000 zł. Gorąco zachęcam do przedstawiania sugestii.

Pozdrawiam

Quseul
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowicjusz ze Szczecina

#2

Post autor: motown »

Siemanko ;]

Fajnie wymyśliłeś, gramofon to bardzo dobry prezent jest. Zerknij do odpowiedniego wątku zakupowego, tam pewnie ktoś ci doradzi.
Zakładając że masz już resztę sprzętu (wzmacniacz, kolumny etc.) za klocka można kupić całkiem przyzwoity używany gramofon.

Winyle to piękna przygoda, wszystkiego dobrego na nowej drodze.. i witaj na forum ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowicjusz ze Szczecina

#3

Post autor: Wojtek »

Cześć Stefan

Jeśli nie masz do czego podłączyć gramofonu to będziesz musiał sobie ten tysiąc rozdzielić na pozostałe sprzęty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Quseul
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2013, 19:23

Nowicjusz ze Szczecina

#4

Post autor: Quseul »

Kolumny mam, ale są dość przestarzałe, więc raczej zdecyduję się na zakup nowych. Wobec tego proszę również o sugestie związane z takimi akcesoriami :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowicjusz ze Szczecina

#5

Post autor: Wojtek »

Oprócz kolumn potrzebny jest jeszcze wzmacniacz. Wczytaj się w forum :)
Zacznij od tego: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=1342
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Nowicjusz ze Szczecina

#6

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti:
Cześć!
Podaj jakieś linki z alle ...tego co się Tobie podoba ... to się zobaczy co dalej...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowicjusz ze Szczecina

#7

Post autor: Winters »

Quseul pisze:ale są dość przestarzałe
Nie ma czegoś takiego.

Poza tym - serwus.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowicjusz ze Szczecina

#8

Post autor: motown »

Winters pisze:
Quseul pisze:ale są dość przestarzałe
Nie ma czegoś takiego.
Tak, im starsze, tym lepsze. Nie tylko Winters ma takie zboczenie i woli te posunięte w latach ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
marmoorek
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2013, 21:46
Lokalizacja: united kingdom

Nowicjusz ze Szczecina

#9

Post autor: marmoorek »

Siema fakt to prawda. Im starsze tym lepsze. Jak nie pierdza i nie trzeszczą za uchem to są jak wino. Im starsze tym lepsze. I nie tylko głośników to się tyczy.
Quseul
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2013, 19:23

Nowicjusz ze Szczecina

#10

Post autor: Quseul »

Siema fakt to prawda. Im starsze tym lepsze. Jak nie pierdza i nie trzeszczą za uchem to są jak wino. Im starsze tym lepsze. I nie tylko głośników to się tyczy.
Muszę dokładnie sprawdzić ich stan. Ale zapamiętam Wasze sugestie. Wszystko skrupulatnie notuję :P Nie mam wielkiego parcia na to ,żeby mój gramofon stał już z wszystkimi elementami w finalnej wersji. Wszystko przyjdzie z czasem, jak i lepiej poznam wszystkie tajniki :)
marmoorek
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2013, 21:46
Lokalizacja: united kingdom

Nowicjusz ze Szczecina

#11

Post autor: marmoorek »

A ja bym mial parcie:) nie ma nic lepszego co cieszy ucho i oko jak ladny zestawik i kolekcja plytek. Kazda plyta kryje w sobie historie , byla czyims prezentem, marzeniem. Ktos mial ja jakis czas potem zmieniala wlasciciela, towarzyszyla wielu osobom w roznych momentach zycia a .....teraz stoi u ciebie w domu i umila tobie czas. Moze znalazla na starosc dozywotni dom a moze ja komus podarujesz, sprzedasz..... niektore krazki po 40 lat sie tulaja po domach......nie to co mp3...sciagniete odsluchane i do kosza...

Ja ci nie bede polecac sprzetu bo powiedza ze stronniczy jestem :P . Sam musisz dojsc do tego co ci sie podoba, zwlaszcza zes mlody......chociaz ja jak mialem 18 lat to juz tez sie interesowalem winylami ale z racji wygody zbieralem bardziej cd.
marmoorek
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2013, 21:46
Lokalizacja: united kingdom

Nowicjusz ze Szczecina

#12

Post autor: marmoorek »

Tajnik nr 1 dob ra igla i kable. Dobra igla I kartridz nie zniszcza ci plyt a bedzie fajnie brzmiec. Nie oszczedzaj na kabelkach. Gramofon z wlasnego dosw wiem lepiej dolozyc pare groszy wiecej bo mozna sie polasic na okazje a okaze sie ze szrot. Latwiej zmienic wzmacniacz niz gramofon.



A jeszcze zadam pytanie. Skad zainteresowanie gramofonem? Dosc malo typowe patrzac na dzisiejsza mlodzez :)
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Nowicjusz ze Szczecina

#13

Post autor: zoombie »

Cześć młodzieży! :)
marmoorek pisze:Tajnik nr 1 dob ra igla i kable. Dobra igla I kartridz nie zniszcza ci plyt a bedzie fajnie brzmiec.
Chyba upraszczasz. Choć też jestem tu krótko, to już zdążyłem się zorientować, że duże znaczenie ma jeszcze napęd (cichy, równomierny, nie przenoszący drgań na igłę) oraz samo ramię, a zwłaszcza jego poprawne ustawienie, nie wspominając już o samym ustawieniu (wypoziomowaniu) gramofonu. Sama wkładka i igła oczywiście mają też duże znaczenie.
Też to wszystko wydawało mi się proste na początku, a jednak precyzja prowadzenia igły (a o niej decyduje to co poza wkładką) w przypadku winyli to podstawa, a przynajmniej Tajnik nr 2 ;) .

Jeszcze raz witaj Stefanie i do przodu! :D
marmoorek
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2013, 21:46
Lokalizacja: united kingdom

Re: Nowicjusz ze Szczecina

#14

Post autor: marmoorek »

zoombie pisze:Cześć młodzieży! :)
marmoorek pisze:Tajnik nr 1 dob ra igla i kable. Dobra igla I kartridz nie zniszcza ci plyt a bedzie fajnie brzmiec.
Chyba upraszczasz. Choć też jestem tu krótko, to już zdążyłem się zorientować, że duże znaczenie ma jeszcze napęd (cichy, równomierny, nie przenoszący drgań na igłę) oraz samo ramię, a zwłaszcza jego poprawne ustawienie, nie wspominając już o samym ustawieniu (wypoziomowaniu) gramofonu. Sama wkładka i igła oczywiście mają też duże znaczenie.
Też to wszystko wydawało mi się proste na początku, a jednak precyzja prowadzenia igły (a o niej decyduje to co poza wkładką) w przypadku winyli to podstawa, a przynajmniej Tajnik nr 2 ;) .

Jeszcze raz witaj Stefanie i do przodu! :D


Zakladam ze sprawny gramofon ma cichy naped. Z glosnym napedem niestabilnymi obrotami to dla mnie szrot i chocby skaly sr....y nic z takim gramofonem nie zrobisz. Co do ustawienia ramienia to faktycznie tajnik nr 2. Ja pol roku nie moglem z jednym gramofonem dijsc do ladu a wina okazalo sie zle ustawienie. Tyle ze na badziewnej wkladce i zjechanej igle to mozna sobie krecic galkami i plyty poniszczyc. Co do kabli. Ostatnio wymienilem wszystkie na lepsze i okazuje sie ze zero szumu i znieksztalcen . Na tanich kablach szumialo, zwlaszcza na zestawie ktory mam w sypialni.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowicjusz ze Szczecina

#15

Post autor: Winters »

marmoorek pisze:Dosc malo typowe patrzac na dzisiejsza mlodzez
No ta dzisiejsza młodzież to w ogóle Panie, nic a nic! Zero szacunku do aparatów dźwiękowych sprzed lat pięćdziesięciu, albo jeszcze lepszych! ;)
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ