Dzień dobry

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Dzień dobry

#1

Post autor: DonDingo »

Jestem tu od niedawna i pora się przedstawić. Mam na imię Sławek i jestem dość stary jak na standardy dzisiejszego świat. Dość powiedzieć że pierwszy gramofon WG miałem w czasach gdy compact disc był tylko teorią matematyczną , a firma Sony dopiero myślała o stworzeniu Walkmanna. Pracowałem jako akustyk w teatrze i na koncertach. Prowadzę domowe studio nagraniowe, nagrywam demo dla młodych artystów, mixuję muzykę na zlecenia , wykonuję krótkie serie płyt CDR z nadrukiem i w okładce z wkładkami oraz różne ińksze prace dźwiękowe. Ostatnio wyprodukowałem dwa audiobooki z wierszami i prozą Janusza Szkwarka. To jest moja stronka http://dondingomusic.blogspot.com/
Ponad 20 lat nie miałem gramofonu, a kilka tygodni temu znów mi się zachciało, dostałem od kolegi Grundiga PS 8000 w doskonałym stanie jednak bez headshella, poszukując tej części w necie trafiłem na to forum i jestem. Mój system odsłuchowy to hardware M-Audio Delta 1010, stareńki wzmacniacz AUDIO TEC 200,na tranzystorach polowych Toshiba, będący de facto konstrukcją Cambrige Audio oraz kolumny Monitor Audio System 352 które kupiłem z angielskiego domu pogrzebowego. Przez kilkanaście lat grały cichutką muzykę stosowną do sytuacji a kiedy właściciel zdecydował sie je sprzedać nie mógł dostac dobrej ceny bo przemalował je na czarno, stosownie do potrzeb zakładu. Mi kolor nie przeszkadza.
Mam również wzmacniacz LUXMAN L 4, z 1978 roku. Od roku powoli przywracam mu świetność dźwiękową, długo łykend spędziłem na renowacji i strojeniu preampu gramofonowego w tym wzmacniaczu i efekty sa całkiem interesujące, Brzmi świetnie a jak kto kocha dźwięk przełomu lat 70/80 to będzie zdumiony tym co usłyszy. Czasami naprawiam taki stary sprzęt to bardziej hobby niż praca ...no ale lubię przywracać stare graty do świetności. Na razie tyle ....to jest mój sprzet a jakby kto chciał coś więcej wiedzieć to proszę pisać.
Załączniki
moje graty
moje graty
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dzień dobry

#2

Post autor: kielek »

Witamy na pokładzie :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dzień dobry

#3

Post autor: JacK »

Cześć, te świece widoczne na fotce to dostałeś w komplecie do kolumn ;)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Dzień dobry

#4

Post autor: DonDingo »

He he he .... kolega mnie podarował w przypływie dobrego humoru.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41642
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dzień dobry

#5

Post autor: Wojtek »

Cześć Sławek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Dzień dobry

#6

Post autor: DonDingo »

no jeszcze raz witam wszystkich
ODPOWIEDZ