Witam miłośników czarnego krążka ;)

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Witam miłośników czarnego krążka ;)

#1

Post autor: Frenzy »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Tomek, wiekowo dopiero 25 wiosen, ale już 4 lata temu złapał mnie w swoje magiczne ręce czar analogowych płyt i na pewno nie puści aż do śmierci :lol: Ciepłe, żywe brzmienie winyla sprawiło, że odkryłem moje ulubione gatunki muzyki na nowo i zniesmaczyłem się nieco do słowa "cyfryzacja" we wszelkich jego odmianach :P

W kwestii muzycznych upodobań na pierwszym miejscu od początku króluje u mnie niepodzielnie (i zapewne już zostanie) NWOBHM, ale uwielbiam również szerzej pojętą klasykę hard rocka oraz heavy metalu - zwłaszcza z lat 80-tych minionego wieku. Znajdzie się także odrobinka bluesrocka i tym podobne fuzje.

Przez te parę lat zdołałem już uzbierać kolekcję około 300 albumów na jedynym, słusznym nośniku i doskonale pamiętam swój absolutnie pierwszy zakup odnośnie analogów: była to zachodnioniemiecka (konkretnie wydana przez Repertoire Records) kompilacja dwóch pierwszych albumów studyjnych brytyjskiej formacji Tygers Of Pan Tang pt. 'Hellbound' z 1989 roku. No i się zaczęło... :D

Odnośnie sprzętu, mój zestaw (ciągle pierwszy) na razie jeszcze przedstawia się bardzo skromnie: gramofon Technics SL-Q3 z wkładką Audiotechnica AT-44 (chyba takie oznaczenie), wzmacniacz Techcnics SU-V500 (niestety... :doh: ) plus kolumienki podstawkowe Tonsil Fan 1S. Niezły misz-masz :oops: Nadmienię tylko, że mozolnie odkładam w miarę możliwości na upragniony upgrade ;) W kwestiach technicznych jestem raczej laikiem i bardzo liczę na Wasze pomocne opinie oraz doradztwo w kwestii doboru nowego sprzętu - w niedalekiej przyszłości, mam nadzieję.

Na Dzień Dobry to by było na tyle z mojej strony. Jeszcze raz Witam Wszystkich!

PS: Żeby nie powiało zbytnio rutyną, od razu mam małą zagadkę dla ciekawskich (tak w ramach urozmaicenia) - kogo przedstawia zdjęcie w moim awatarze ? Chodzi mi o imię i nazwisko tego brytyjskiego gitarzysty (niestety, już nieżyjącego). Rzecz może nie najprostsza, ale ponowne, uważne przeczytanie fragmentu o moich muzycznych zainteresowaniach i spostrzegawcze oko powinny odrobinę pomóc ;)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witam miłośników czarnego krążka ;)

#2

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam miłośników czarnego krążka ;)

#3

Post autor: JacK »

Cześć :-)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Witam miłośników czarnego krążka ;)

#4

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti:
Frenzy pisze: ale już 4 lata temu złapał mnie w swoje magiczne ręce czar analogowych płyt i na pewno nie puści aż do śmierci
Ta pojawia się nieoczekiwanie...Niestety...
Pozdr od "optymisty" :mrgreen:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam miłośników czarnego krążka ;)

#5

Post autor: JacK »

Frenzy pisze: ... NWOBHM ...

PS: Żeby nie powiało zbytnio rutyną, od razu mam małą zagadkę dla ciekawskich (tak w ramach urozmaicenia) - kogo przedstawia zdjęcie w moim awatarze ? Chodzi mi o imię i nazwisko tego brytyjskiego gitarzysty (niestety, już nieżyjącego). Rzecz może nie najprostsza, ale ponowne, uważne przeczytanie fragmentu o moich muzycznych zainteresowaniach i spostrzegawcze oko powinny odrobinę pomóc ;)
Czyli pewnie to Paul Samson
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam miłośników czarnego krążka ;)

#6

Post autor: Wojtek »

Cześć Tomek
Frenzy pisze:z wkładką Audiotechnica AT-44 (chyba takie oznaczenie)
Na wszelki wypadek, sprawdź jeszcze raz ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Witam miłośników czarnego krążka ;)

#7

Post autor: Frenzy »

JacK pisze:Czyli pewnie to Paul Samson

Tak, zgadza się. Brawo JacK! A myslałem, że może przesadziłem z tą zagadką. Dodam tylko od siebie, że owo zdjęcie to fragment okładki niemieckiego wydania Scratch Records płyty naszego bohatera z 1986 roku pt. 'Joint Forces' (angielskie/francuskie wydanie Raw Power).
Wojtek pisze: z wkładką Audiotechnica AT-44 (chyba takie oznaczenie)


Na wszelki wypadek, sprawdź jeszcze raz
Witam szefa ;) Z tym oznaczeniem byłem w błędzie, ale w osobnym temacie Winters mnie oświecił (wyszło na AT-71) :)
ODPOWIEDZ