Siemka

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
gacek87
Posty: 28
Rejestracja: 08 lut 2012, 20:44

Siemka

#1

Post autor: gacek87 »

Troche zarzucilem forumowiczow pytaniami a nie przedstawilem sie:) Jestem Rafał, mieszkam w małej wioseczce pod Limanowa, ktora zwie sie Kostrza. Moj rok urodzenia jest w nicku:) Przygode z winylem zaczłaem niedawno od kupna gramofonu ktoremu teraz probuje dopasowac wkładke i headshell jak juz niektorzy pewnie zauwazyli. Nie jestem jakims audiofilem jednak uwazam odtwarzanie czarnej płyty ma w sobie cos magicznego i jakis czas temu dalem sie urzec. Wymaga wiecej skupienia i włozenie troche wiecej wysiłku niz puszczenie mp3ki, winyla zawsze slucham aktywniej. Niegdy nie kupowałem oryginalnych CD jak chyba wiekszośc spoleczeństwa i dlatego jako ze bardzo kocham muzyke postanowilem, ze kupienie winyla bedzie jakby w pewnym sensie okazją do uhonorowaniem artysty.Jak na razie dopiero zaczynam, czytam i ucze sie o wydawnictwach, tłoczeniach itp Nie wiedzialem, ze jest az taka różnorodność. Moja skromna płytoteka sklada sie jak na razie z kilkunastu pozycji ale systematycznie rośnie. Na razie postanowilem doprowadzic gramofon do porządku zeby cieszyc sie naprawde dobrym brzmieniem. Poza słuchaniem muzyki usuiluje tez ja wykonywac:) Gram na wieśle w lokalnym skladzie. Rodzi sie w bólach jakas domowej roboty Epka. Jak cos nagramy co sie bedzie nadawało do pokazania to moze zarzuce:P Staram sie sluchac wszystkiego od Venetian Snares do Godspeed You Blck Emperor!, raczej nie szufladkuje muzyki. Ostatnio próbuje zagłebic sie w jazz. Zaczałem od polskiego Contemporary Noise Quintet, ktory teraz po Milesie, Komedzie oraz Cannonball'u wydaje mi sie bardziej jakims jazz-rockiem:) Jesli sie nie myle na tym forum jest paru miłosnikow tej muzyki. Prosze o zarzucenie jakims albumami:) Jesli moge prosze o cos w miare lżej strawnego bo np Astigmatic.. cięzko. Moze cos bardziej z pogranicza bebop..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Siemka

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć Rafał
gacek87 pisze:Niegdy nie kupowałem oryginalnych CD jak chyba wiekszośc spoleczeństwa
Bez przesady z tą większością w połączeniu z "nigdy".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gacek87
Posty: 28
Rejestracja: 08 lut 2012, 20:44

Siemka

#3

Post autor: gacek87 »

Trochę się zapędziłem. Ale muszę przyznać ze wśród moich znajomych, którzy słuchają bardziej serio muzyki zaledwie garstka posiada jakakolwiek fizyczna plytoteke. Zazwyczaj są to płyty które od kogoś dostali ew. posiadają kilka sztuk najbardziej ulubionych. Nie wiem jak z reszta ludzi którzy słuchają muzyki sporadycznie.
luckat
Posty: 25
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Siemka

#4

Post autor: luckat »

witaj
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Siemka

#5

Post autor: kaZ »

Cześć
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Siemka

#6

Post autor: JacK »

gacek87 pisze:Trochę się zapędziłem. Ale muszę przyznać ze wśród moich znajomych, którzy słuchają bardziej serio muzyki zaledwie garstka posiada jakakolwiek fizyczna plytoteke.
Cześć :-) Wśród moich znajomych jak i u mnie obserwuję troche inne zjawisko. Płytoteki się rozrastają i jest to tendencja raczej stała.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ