Dobry wieczór

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rocketman
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2012, 21:32

Dobry wieczór

#1

Post autor: rocketman »

Forum podczytuję od kilku dni, czas więc najwyższy się przywitać ;)

Mam 23 lata, jestem z Warszawy i w tejże mieszkam. Jeżeli chodzi o moją przygodę z winylem, to znajduję się dopiero u jej progu. O własnym analogowym zestawie marzę od dawna, do tej pory na przeszkodzie stał przede wszystkim brak miejsca na takowy. Ostatnio wyprowadziłem się jednak od rodziców "na swoje", przejmując przy tym stojący od dwudziestu lat w piwnicy skromny zestawik płyt mojego ojca (dla Was z pewnością nic specjalnego, ot mała kolekcja tonpressowo-pronitowa, albumy stojące na allegro po 10-20 pln, ale dla mnie to zawsze coś na start, tym bardziej że muzyka zdecydowanie w moim guście) i z miejsca rozpocząłem rozglądanie się za sprzętem. Audiofilem zdecydowanie nie jestem, jednak coś tam słyszę i o ile szukam gratów budżetowych, o tyle nie zamierzam iść po najmniejszej linii oporu w kwestii ich doboru (rym niezamierzony).

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim szeroko pojęty klasyczny rock (nick i avatar też co nieco sugerują w tej kwestii), niemniej grają również u mnie inne gatunki, takie jak metal (świadomego słuchania muzyki zaczynałem od heavy i thrashu, obecnie jeżeli już słucham mocniejszych brzmień, to nie licząc klasyków są to raczej grupy pokroju Mastodon, Baroness etc.), ciekawy rap (produkcje asfalt records z duetem Łona i Webber na czele), rockowa alternatywa (podpinam wszystko od grunge'u, przez stonery po co lepsze indie), cool jazz, bepop, alt. country, trip-hop, funk, jestem wielkim fanem Nicka Cave'a oraz Johnny'ego Casha... Ogólnie chyba bardziej słucham artystów niż gatunków, no ale chciałem jakoś to mniej więcej nakreślić, skoro już się przedstawiam ;)

O muzyce lubię też pisać, co nieco gram na gitarze (oczywiście były nastoletnie próby zakładania kapel, obecnie czysto hobbystycznie i niestety o wiele za rzadko). Poza tym moją pasją jest właśnie pisanie, staram się również sporo czytać (tutaj nic oryginalnego, Bukowski, Fitzgerald, Hemingway, literatura beat generation, ogólnie proza pijacka i awanturnicza, czasem ewentualnie coś Kinga, od święta jakiś kryminał, nie trawię fantasy).

To tyle chyba. Może nie powinienem tyle był pisać, ale to tak żeby nie było, że potraktowałem wątek "na odwal się" ;) Pozdrawiam forumowiczów!
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Dobry wieczór

#2

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry wieczór

#3

Post autor: Wojtek »

Cześć rocketman

Co robisz i jak masz na imię?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Dobry wieczór

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Agentura tez wita :) Zagladnij do zakladek traktujacych o muzyce i... napisz tam cos :) Ja zachecam.
Awatar użytkownika
rocketman
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2012, 21:32

Re: Dobry wieczór

#5

Post autor: rocketman »

Ach, nazywam się Maciej. Na co dzień pracuję w pubie internetowym (takie połączenie klasycznej kafejki internetowej z wyszynkiem ;) ), oraz studiuję na Uniwersytecie Warszawskim, na 5 roku kierunku o nazwie Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo (obecnie specjalizacja: Informacja w Biznesie). Wbrew pozorom nie jest to takie dramatyczne jak może wydawać się z nazwy, w bibliotece pracować raczej nie zamierzam ;) Staram się też jakoś łączyć studia z moją pasją, m.in. w ubiegłym roku obroniłem pracę licencjacką zatytułowaną Modele dystrybucji muzyki cyfrowej, gdzie pisałem również o historii rynku fonograficznego, włączając w to opis rozwoju technologicznego od czasu opracowania wynalazku zwanego fonoautografem oraz fonografu Edisona. Obecnie zabieram się pomału do pisania pracy magisterskiej, która dotyczyć będzie internetowych systemów rekomendacji muzycznej. W wolnych chwilach słucham muzyki, czytam, coś tam sobie piszę do szuflady i nie tylko (próbuję prowadzić bloga traktującego o niezależnej i amatorskiej warszawskiej scenie muzycznej, choć bardzo ciężko o czas), staram się chodzić na koncerty i tak sobie funkcjonuję :)

Do tematów dotyczących muzyki z pewnością również zajrzę ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Dobry wieczór

#6

Post autor: vinylpiotrek »

Łódź wita rocketmana!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Dobry wieczór

#7

Post autor: Kocewicz »

vinylpiotrek pisze: Łódź wita rocketmana!
Nie rób z siebie takiego delegata :P Oczywiście również dopisuję się do powitań.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dobry wieczór

#8

Post autor: JacK »

Cześć :-)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ