witam miłośników winyla

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

witam miłośników winyla

#1

Post autor: krisdebowski »

witam wszystkich miłośników adapterów. z żalem przyznaję, że po nastu latach (dopiero) wróciłem do słuchania analogów. z jeszcze większym żalem przyznaję, że od 10 dni nikt ze znajomych nie odpowiedział mi tak na pytanie o posiadanie i słuchanie winyli.

ja do mojego zestawu audio podłączyłem 20 letniego bernarda gs467, i gra toto tak sobie. stan sprzętu jest bardzo dobry jednak wymaga on kilku ulepszeń czy wymiany części osprzętu (pasek, wkładka, igła, kable)... i tu mam rozterkę czy to że założę wkładkę za 100 zł polepszy odtwarzanie płyt?

mój dylemat wynika z tego, że mam trochę winyli i sobie chcę je kupować ale chcę w miarę dobrego dźwięku - może lepiej kupić coś w cenie 1000-1500 zł?

ponieważ wracam po latach do słuchania gramofonu to sprawa nie nie jest paląca, ale zastanawiam się czy wydawać 200 zł w "uruchomienie" obecnego czy szukać czegoś nowego, choć nie sądzę by denon dp-29f czy reloop 1000 w cenach około 550 zł były dobrym rozwiązaniem, a na droższy sprzęt muszę trochę uskubać grosza.

tak więc wszelkie porady zacnego grona użytkowników forum winyle.net będę dla mnie bardzo cenne

geograficznie zapodaję z Konina
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 17:21 przez krisdebowski, łącznie zmieniany 1 raz.
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

witam adapterowców

#2

Post autor: kielek »

Witaj na forum. :)
P.S Lepiej jak będziesz nazywał gramofon gramofonem niż adapterem ;) Resztę pytań zamieść w odpowiednich wątkach,a koledzy chętnie Ci na nie odpowiedzą.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

witam miłośników winyla

#3

Post autor: Kusma »

Hej! i dorzucam sie do ps'ki wyzej :)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

witam miłośników winyla

#4

Post autor: Wojtek »

Cześć krisdebowski :)

Yeah! Edukujemy społeczeństwo co do błędnego użycia słowa "adapter" :D

Jak dla mnie inwestowanie w "Benka" ponad wymianę części czy wkładki na nieco lepszą od oryginalnej MFki mija się z celem.
Lepiej kupić "bazę" gramofonową wyższej klasy i na tym dalej jechać. O tym wszystkim przeczytasz/przedyskutujesz na forum :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: witam miłośników winyla

#5

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: witam miłośników winyla

#6

Post autor: krisdebowski »

no panowie dziś trochę forum poczytałem i doszedłem do wniosku że benka odstawie w najbliższym czasie do piwnicy (faktycznie wkładanie w niego 200 zł niewiele pomoże)

jednak straciłem przekonanie by kupować nowy gramofon na który musiałbym trochę skubać grosza do końca roku a ja wolę płyty kupować

tak więc dopisze się do poszukiwaczy sprzętu za cenę do 500 zł i myślę że to jest póki co najlepsze rozwiązanie, poszukam też czy u mnie na wsi w Koninie i okolicach ktoś nie ma do sprzedania używanego dobrego markowego gramofonu (bo jak mam coś kupić na aukcji to po to pojadę)

dziękuję za ciepłe słowa na początek
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

witam miłośników winyla

#7

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti:
ODPOWIEDZ