Cześć

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
wolo
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2023, 10:49
Gramofon: Technics sl-d2
Lokalizacja: Warmia

Cześć

#1

Post autor: wolo »

Nazywam się Marcin. Jestem czytelnikiem Waszego forum od kilku lat, no a teraz przyszła pora aby się zapisać i formalnie przywitać oraz sklecić kilka słów o sobie i mojej przygodzie z winylami i sprzętem.
Wszystko zaczęło się dawno temu, od adapteru Bambino i niezapomnianej płyty Paul Anki z piękną Dianą … Z innych urządzeń „hi-fi”, to był słynny Kasprzak, a po odłożeniu kasy z butelek i wakacyjnej pracy dziecka, pojawiło się stereo marki Sanyo, które służy do dziś. W latach 90-tych z pracy na Saksach rodziciel zwiózł trochę czarnych płyt i zestaw Technicsa, w postaci: gramofon sl-J110r, decka rs-x120, radyjko st-x302l i wzmacniacz su-x120, w zestawie z kolumnami 60w. Normalnie byłem w siódmy niebie, a i awansowałem w podwórkowej hierarchii, jako „nagrywacz” na kasetki (zestaw jest zresztą do dziś u rodziców „na chodzie”, ale zapomniany i pewnie pójdzie do sprzedaży). Na studiach w sumie też służył, ale bardziej jako kaseciak, bo czarnych płyt słuchałem zdecydowanie mniej. Po studiach i wyjeździe na Dziki Zachód za pierwszą kasę nabyłem (a jakże) używanego Technicsa, ale tylko z cd sl-ps670a + wzmacniacz su-vx600 z kolumnami tcn audio polysonic 150/250 watt. Dodatkowo po kilkuletniej bytności na Dzikim Zachodzie zwiozłem sobie, jako mienie przesiedleńcze zestaw Kenwooda cd dpf-1010, double deck kxf-w4010 i wzmacniacz krf-v7020. W sumie nie wiem dlaczego akurat to kupiłem, ale tak jakoś wyszło …. Z perspektywy nabytej dziś wiedzy, wiem, że takie combo tylnej części ciała nie urywa, ale wtedy cieszyłem się jak dziecko, bo był to mój pierwszy pachnący nowością, nie używany sprzęt. Służył mi zresztą jeszcze do niedawna. Potem nastał czas stabilizacji życiowej, czyli ożenku (tu wspomnę, że żonka jest użytkownikiem yamahy pianocraft, która brzmi pięknie, ale nie ma wyjścia phono, więc dla niniejszej winylowej historii temat yamahy jest nieistotny), dzieci, zmiany miejsca zamieszkania itp. itd. Zestaw kenwood/technics, ze względu na swoje gabaryty trochę zabierał miejsca, a i dzieci próbowały atakować cd i decka (bo coś się otwiera i można wepchnąć tam pluszaka), a to gryźć kolumny … ;) itp., a że i miejsca na rozwój „stopy życiowej” początkowo też było mało, więc kenwood i technics poszły „na strych.” A i ja nie miałem w ogóle czasu na muzykę …
No, ale życie lubi płatać psikusy. Na jedną z rocznic dostaliśmy z żonką zestaw gramofonowy – umownie nazwę go Plastikowym Chińczykiem, abyście się tu nade mną nie znęcali … dla usprawiedliwienia dodam, że miał jakąś wkładkę audio-technica …, co nieznacznie zmniejsza moją odpowiedzialność i winylową winę … Przy tej okazji okazało się, że na strychu u rodzicieli jest jednak kilkadziesiąt różnych czarnych płyt …, no i dalej poszło już z górki … Tak więc, ok. 2 lat temu rozpocząłem ponowną przygodę z winylem i wykonałem pierwszy, ale jakże ważny krok na długiej drodze … zacząłem szukać lepszego sprzętu. I tak trafiłem na Wasze forum, przez co stało się ono dla mnie miejscem zdobywania cennej wiedzy, za co tutaj serdecznie dziękuję. Jestem niewiele mądrzejszy, ale jednak wiem, że wciąż się uczę w dobrym miejscu. Od razu też zacząłem szukać lepszego gramofonu, z jedynym założeniem, że ma być czarny - kenwood wrócił w międzyczasie do łask (technics nie, bo brązowy). A więc „back to black”, bo całość jako zestaw musiała trzymać jednolity fason. Trochę z przypadku, zaalarmowany przez kuzyna zza Odry dostałem cynk o okazyjnym czarnym Denonie dp-23f (tak, tak Niemiec płakał jak sprzedawał, ale gonił mnie tylko do przejścia dla pieszych, a nie jak innych do granicy), no i finalnie stałem się jego właścicielem. Oczywiście czytałem opinie o nim i znam Wasze uwagi, plusy i minusy, więc zakup był świadomym wyborem i wiedziałem co biorę. Sprzęt okazał się naprawdę w b. dobrym stanie, pokrywa do delikatnej polerki, co nastąpiło na zasadzie DIY. Denon stał u kogoś i praktycznie był mało używany, bo młodzież słucha muzy ze spotify, a nie starych zgredów z winyli i pozbywała się „złomu.” Cóż z tego, skoro cieszył on mnie niedługo, bo nawet nie rok … A wszystko ponownie za sprawą mojej lepszej połowy … Tak, tak single uczcie się na błędach starych pantoflarzy, która stwierdziła, że w związku z tym, że meble są teraz świeżo białe, to czarny zestawik kompletnie nie pasuje do salonu, bo niszczy koncepcję piękna i harmonii (technics też nie, bo brązowy). A poza tym i mimo wszystko to Chińczyk był srebrny i lepiej komponował się ze wszystkim, a argumentem nie do odparcia było, że kenwood i technics to duże „klocki” są. Mając więc do wyboru: kenwood/denon - technics/denon, czy żona, a dodatkowo za plecami szyderczy śmiech brata z Dalekiego Wschodu wybrałem żonę, ale Plastikowemu made in CHRL nie darowałem. Ponownie zacząłem skrupulatne poszukiwania. Tym razem byłem zdecydowany na coś mniejszego i srebrnego – zgodnie z odgórnymi wytycznymi. Po wielu żmudnych ;) dniach analiz, czytania, porównywania i słuchania opinii mądrzejszych, wróciłem do kenwooda, tyle, że starszego, innych kolumn i innego gramofonu. Nie przynudzając. Na dziś jestem właścicielem zestawu kenwood/trio (stara miłość nie rdzewieje) ka-3700 + radyjka kt-5300 do kompletu. Dodatkowo idąc za ciosem uzupełniłem go o kolumny itt hyperion h4-90, no a potem nastąpiło najważniejsze, czyli polowanie na gramofon. Po ponownej lekturze Waszych uwag i opinii, założyłem, że musi/powinien być to raczej napęd DD i tu wybór padł (a jakże) na firmę Technics. Wybór marki podyktowany był raz, że trwającą jeszcze do dziś traumą z dzieciństwa, gdyż pamiętam jak to byłoby wczoraj, gdy bywając czasami po kasety TDK w Pewexie czy Baltonie, kłuły moje biedne peerelowskie oczy, nieosiągalne dla mnie wtedy sprzęty tej firmy, a dwa oczywiście sentymentem do starego zestawu … Do tego doszły jeszcze wspomnienia z liceum, gdy kolega z klasy okazał się posiadaczem pięknego, srebrnego zestawu Technicsa. To u niego z koleżankami pijąc winko słuchaliśmy cd zespołów Dire Straits, Lynyrd Skynyrd, Supertramp czy The Birds, jak i głosów pięknych pań np. Kate Bush czy Marianne Faithfull … To przeważyło. Po wielu tygodniach cierpliwych poszukiwań, nabyłem za przyzwoitą cenę, u jednego z kolegów zza Odry (zresztą fana technicsa) technicsa sl-d2, zadbanego, po czyszczeniu i ustawieniu (on akurat nie płakał jak sprzedawał, bo to był dla niego „business as usual”), z nową wkładką shure m 75-6. Tu zaznaczę, że walczyłem równolegle o innego Technicsa, ale przegrałem finansową licytację o sl-q2 … ustawiłem sobie po prostu górną nieprzekraczalną granicę, żeby moja kochana żona nie wyrzuciła mnie z domu, bo ja tu sobie sprzęt znoszę, a dzieci bez butów chodzą, no ale jeszcze się odegram , bo winyl to droga przecież …
Muzyki słucham różnorodnej. Sporo szeroko rozumianego rocka, np. Gary Moore, Status Quo, Dire Straits, Bruce Springsteen, Deep Purple, Lynyrd Skynyrd, Kate Bush, Chris Norman i the Smokie, Peter Gabriel, Mike Oldfield, ale i stary pop Modern Talking czy Kim Wilde na ten przykład, zdarza się również Steve Ray Vaughan czy BB King, albo i Vivaldi czy Gershwin, ale i Accept, Scorpions czy Helloween też robią mi dzień.
Tyle o mnie.
Jeszcze raz bardzo wszystkim tu dziękuję, a szczególnie Koledze Wojtkowi. Naprawdę Wasze forum jest bardzo rzeczowym i przyjaznym miejscem dla chcących rozpocząć przygodę z winylami.
Trio/Kenwood ka - 3700 + marantz cd -67 mk II + braun a/d/s RM 5
marianoaitaliano
Posty: 126
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Cześć

#2

Post autor: marianoaitaliano »

Wow, jaka świetna historia wprowadzająca ;) Witamy na pokładzie.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Cześć

#3

Post autor: konrads0 »

Cześć, Twoja historia mnie urzekła ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek 1963
Posty: 864
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
Gramofon: Sansui SR-838
Lokalizacja: Żory

Re: Cześć

#4

Post autor: Zbyszek 1963 »

Cześć 8-)
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Cześć

#5

Post autor: TomekT »

Aloha :greetings-waveyellow:
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cześć

#6

Post autor: kukiz 30 »

Cześć Marcin. Witaj wśród swoich :clap:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Cześć

#7

Post autor: MMarek »

Cześć :)
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cześć

#8

Post autor: grzehu82 »

ale historia...a to nie koniec ;) Cześć :)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cześć

#9

Post autor: mrcnoos »

Czołem!
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Cześć

#10

Post autor: Mawis »

Siemasz ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Cześć

#11

Post autor: Regsoft »

Cześć :D
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Cześć

#12

Post autor: pawelgrab »

WItaj 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4916
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Cześć

#13

Post autor: eu4yaon »

Cześć
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Cześć

#14

Post autor: Dziadek »

Hej :)
ODPOWIEDZ