Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#1

Post autor: kaczy »

Mam na imię Krzysztof... i jestem winyloholikiem ;) Liczę na wasze wsparcie.

Tak naprawdę jestem dopiero na początku drogi. Od dawna chciałem zacząć zbierać muzykę na analogach, ale zawsze było coś znacznie ważniejszego w życiu co mi w tym przeszkadzało (także finanse, nie ukrywając). Nieco ponad trzy lata temu oglądając pralki, lodówki i miksery (w sklepie AGD-RTV) natknąłem się na gramofon DENON DP-300F i jako (przesadny często) esteta stwierdziłem, że "ten i żaden inny!" :) Na tle remontu mieszkania muzyka znów jednak zeszła na dalszy plan. Kilka miesięcy temu życie pokomplikowało mi się na tyle mocno (powrót do rodzinnego miasta), że muzyka jest obecnie dla mnie jak lekarstwo i pomysł czarnej płyty powrócił, a od tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem wspomnianego wyżej, srebrnego DENONa, kupionego w stanie używanym za naprawdę śmieszne pieniądze (względem obecnej ceny sklepowej), z wkładką AudioTechnica 3600. Myślę oczywiście o wymianie wkładki w perspektywie najbliższych miesięcy, prawdopodobnie na Sumiko Pearl (aczkolwiek przeglądając to forum już widzę, że zdania na jej temat są mocno podzielone).

Marzy mi się jeszcze kiedyś wzmak DENONa do kompletu (model PMA-510AE) który wraz z posiadanym już gramofonem tworzyłby mój dwuczęściowy, "ascetyczny" zestaw audio (w myśl zasady - żadnych wyświetlaczy, żadnego radia, żadnego CD). Wszystko to czego nie uda mi się zebrać na winylu, odtwarzam w wersji cyfrowej z komputera (albo iPoda w podróży pociągami), a decydując się na winyle, rezygnuję z płyt CD których planuję się pozbyć (tanio sprzedać).

Mam nadzieję, że to forum będzie dla mnie przyjaznym miejscem do zdobywania wiedzy dot. wszystkiego co związane z płytami analogowymi. Zwłaszcza, że bardzo dużo jeszcze przede mną. Czego głównie słucham? Rock/metal/gotyk ale w ciągu ostatnich miesięcy otworzyłem się bardzo mocno na wszelkiego rodzaju doznania/gatunki i bywają to rzeczy naprawdę skrajne.

P.S.
Czy są na tym forum jakieś kobiety, czy entuzjaści płyt winylowych w Polsce to głównie mężczyźni (odnoszę takie wrażenie przeglądając tematy/posty)?
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#2

Post autor: Kusma »

Witaj w klubie ! :D
kaczy pisze:Czy są na tym forum jakieś kobiety, czy entuzjaści płyt winylowych w Polsce to głównie mężczyźni (odnoszę takie wrażenie przeglądając tematy/posty)?
Są są, nie martw się :D
kaczy pisze:rezygnuję z płyt CD których planuję się pozbyć (tanio sprzedać).
To ja podnosze łapke w gore - sie zgłaszam.
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#3

Post autor: wojciech06 »

Witaj na forum :!: :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#4

Post autor: kaczy »

Kusma pisze:Są są, nie martw się :D
Muszą być strasznie nieśmiałe... albo wszystkie słuchają albumu S&M (Metallica), wydania na 6 winylach i są zbyt zajęte zmienianiem płyt na gramofonach by odpisać ;)
Kusma pisze:To ja podnosze łapke w gore - sie zgłaszam.
Poszło PW, ale niewiele mi zostało do pozbycia się, więc nie wiem czy coś Cię zainteresuje.
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#5

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#6

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti: :happy-wavemulticolor: :text-welcomeconfetti:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#7

Post autor: Wojtek »

Cześć kaczy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#8

Post autor: kielek »

Witaj. ;) Na podryw kobiet to za bardzo bym na tym forum nie liczył,bo zbyt wiele ich tu nie ma... :(
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#9

Post autor: kaczy »

kielek pisze:Na podryw kobiet to za bardzo bym na tym forum nie liczył,bo zbyt wiele ich tu nie ma... :(
Przyzwyczaiłem się już, że w przypadku moich pasji i zainteresowań kobiety to raczej perły w stadzie samców ;)
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mam na imię... i jestem winyloholikiem ;)

#10

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ