Cześć

Pozwól innym poznać Ciebie
pwa
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:31
Gramofon: Pro-Ject X1

Re: Cześć

#16

Post autor: pwa »

Wojtek pisze:
07 paź 2020, 10:32
Jeśli nadal masz Teaca - weź eksperymentalnie zawieś sobie na nim 2M Red. Myślę że może to być niezwykle pouczające doświadczenie :)
Ew. vice-versa, AT na PJ.
TEAC już spakowany do transportu :-) i w niedzielę jedzie do córki :-)
Taki eksperyment zrobiłem w kierunku AT -> PJ. Zagrało lepiej, ale słyszalnie słabiej od Red'a.
Wojtek pisze:
07 paź 2020, 10:32
Nie pisz o swoich gramofonach per szlifierki, bo normalnie rezerwujemy takie określenie dla sprzętów tak gównianych że aż szkodzą płytom.
Zakładam że nie chodzi Tobie o aż tak negatywną konotację.
Faktycznie może przesadziłem ze szlifierką w kontekście TN-300... aż taki dół to nie jest ;-)
Wojtek pisze:
07 paź 2020, 10:32
pwa pisze:
07 paź 2020, 08:59
Jest możliwe, a nawet całkiem prawdopodobne, że za kolejne kilka lat przeniosę się na coś innego, ale patrząc na budżetowość moich pozostałych klocków, nie będzie to jakaś radykalna zmiana...
E tam. Jeśli tylko dopuścisz myśl że możesz kupić używany sprzęt albo coś nie o stylistyce "deska z ramieniem" to spokojnie bez zwiększania budżetu przeskoczysz nie o małą półeczkę, a o kilka półek.

Kwestia podejścia. Mamy wielu forumowiczów którzy przeszli już tą drogę.
Może masz i rację... czas pokaże :-)
Wojtek pisze:
07 paź 2020, 10:32
Na przyszłość radzę też zupełnie olać prasę audio bo raczej nic mądrego z niej nie wyciągniesz :)
To fakt, zwłaszcza, że ze sponsoringu żyją ;-). Raczej skupiałem się na zagranicznych forach i trochę posłuchałem nowego sprzętu w określonym budżecie.
Pro-Ject X1 + Pick it S2 MM/Marantz PM8005/Tannoy Revolution XT 8F/Marantz SA8005/Yamaha WXC-50/Sennheiser HD600/Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm/okablowane QED Reference Audio 40, Audioquest Big Sur, Pro-Ject Connect-IT E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cześć

#17

Post autor: Wojtek »

pwa pisze:
07 paź 2020, 12:00
i trochę posłuchałem nowego sprzętu w określonym budżecie.
Problem - jak idziesz do salonu to każdy model gramofonu danego producenta ma inną wkładkę na pokładzie, co sprowadza nas do tego że słuchasz nie samego gramofonu, a zespołu gramofon+wkładka. Oczywiście im wyższy/droższy model tym lepsza wkładka, a nie że wszystkie jadą na tej samej.
Mało który salon zgadza się na przełożenie lepszej wkładki do niższego modelu np. (o ile nie ma przeciwwskazań technicznych), sam pewnie domyślasz się dlaczego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Cześć

#18

Post autor: Dziadek »

Hej :)
pwa
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:31
Gramofon: Pro-Ject X1

Re: Cześć

#19

Post autor: pwa »

Dziadek pisze:
09 paź 2020, 22:46
http://www.winylowe-plyty.pl
Cześć :-) ...widzę, że masz całą Omegę :-) ...ja mam tylko od VI do XI + składankę "Aranyalbum 1969-1971", ale za to EAST'a mam nieco więcej ;-) ... mam jeszcze pierwszy album "Jetetok" w wersji węgierskiej i angielskiej i "dwójkę", czyli "Huseg". A znasz Piramis? A czeski Modry Efect i Collegium Musicum? NRD-owski Stern Combo Meissen? Polecam też słowacką Fermatę... odkryłem ją niedawno i jestem pod wrażeniem szczególnie pierwszego albumu "Fermata" z 1975... Perpetum III z tej płyty po prostu powala!
Pro-Ject X1 + Pick it S2 MM/Marantz PM8005/Tannoy Revolution XT 8F/Marantz SA8005/Yamaha WXC-50/Sennheiser HD600/Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm/okablowane QED Reference Audio 40, Audioquest Big Sur, Pro-Ject Connect-IT E
ODPOWIEDZ