Cześć

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
pwa
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:31
Gramofon: Pro-Ject X1

Cześć

#1

Post autor: pwa »

Cześć,

Swego czasu uzbierałem kilka setek płyt analogowych i stwierdziłem, że warto by wrócić do analogów i posłuchać ich ponownie (zwłaszcza, ze jest tam kilka rzeczy, których nie widzę w innym formacie). Jakieś 3 lata temu zdecydowałem się na powrót do płyty winylowej po 27 latach jej nieobecności w moim życiu, a ponieważ nie byłem do końca przekonany, czy gramofon, to jest to, za czym najbardziej tęsknię, zaopatrzyłem się na początek w urządzenie Teac'a, TN-300. Okazało się, że jednak jest coś w winylu, czego nie ma w innych źródłach i w związku z tym miesiąc temu zrobiłem "upgrade" do P-J X1.
I to chyba na początek tyle o sobie ;-)
Pro-Ject X1 + Pick it S2 MM/Marantz PM8005/Tannoy Revolution XT 8F/Marantz SA8005/Yamaha WXC-50/Sennheiser HD600/Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm/okablowane QED Reference Audio 40, Audioquest Big Sur, Pro-Ject Connect-IT E
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Cześć

#2

Post autor: eu4yaon »

Cześć :)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Cześć

#3

Post autor: RadTang »

Cześć :)
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Cześć

#4

Post autor: gravediggie »

Czołem.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cześć

#5

Post autor: mrcnoos »

Czołem!
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Cześć

#6

Post autor: MMarek »

Cześć :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Cześć

#7

Post autor: Regsoft »

Cześć ! :D
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Cześć

#8

Post autor: konrads0 »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cześć

#9

Post autor: Wojtek »

pwa pisze:
06 paź 2020, 12:33
zaopatrzyłem się na początek w urządzenie Teac'a, TN-300. Okazało się, że jednak jest coś w winylu, czego nie ma w innych źródłach i w związku z tym miesiąc temu zrobiłem "upgrade" do P-J X1.
Trochę tragedia z tym wyborem sprzętu, ale co zrobić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pwa
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:31
Gramofon: Pro-Ject X1

Re: Cześć

#10

Post autor: pwa »

Wojtek pisze:
06 paź 2020, 22:30
Trochę tragedia z tym wyborem sprzętu, ale co zrobić.
A tak konkretniej nieco?
Pro-Ject X1 + Pick it S2 MM/Marantz PM8005/Tannoy Revolution XT 8F/Marantz SA8005/Yamaha WXC-50/Sennheiser HD600/Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm/okablowane QED Reference Audio 40, Audioquest Big Sur, Pro-Ject Connect-IT E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cześć

#11

Post autor: Wojtek »

Zacząłeś od taniego Chińczyka - spoko, wielu tak zaczyna, myśli że jest dobrze, mała strata w razie wtopy.
Złapałeś bakcyla i teraz zamiast porobić trochę researchu w sieci, kupiłeś przewartościowaną i nierozwojową deskę z ramieniem.

"Pierwsze śliwki robaczywki", ale inwestowanie w takiej sytuacji w droższe preampy czy wkładki z przedziału 1k i wyżej w takiej sytuacji uważam za niezbyt rozsądne.

Gramofon oczywiście można zmienić, ale jeśli kupiłeś nówkę na gwarancji to będziesz teraz niestety mocno stratny przy odsprzedaży.

Dlatego "trochę tragedia".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1745
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Cześć

#12

Post autor: jaca1970 »

Witaj...
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Cześć

#13

Post autor: Felix1988 »

Hej!
pwa
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:31
Gramofon: Pro-Ject X1

Re: Cześć

#14

Post autor: pwa »

Wojtek pisze:
06 paź 2020, 22:54
Zacząłeś od taniego Chińczyka - spoko, wielu tak zaczyna, myśli że jest dobrze, mała strata w razie wtopy.
Złapałeś bakcyla i teraz zamiast porobić trochę researchu w sieci, kupiłeś przewartościowaną i nierozwojową deskę z ramieniem.

"Pierwsze śliwki robaczywki", ale inwestowanie w takiej sytuacji w droższe preampy czy wkładki z przedziału 1k i wyżej w takiej sytuacji uważam za niezbyt rozsądne.

Gramofon oczywiście można zmienić, ale jeśli kupiłeś nówkę na gwarancji to będziesz teraz niestety mocno stratny przy odsprzedaży.

Dlatego "trochę tragedia".
Wydaje mi się, że nie jest to wątek na tę dyskusję, ale pozwolisz, że odpowiem na Twoje uwagi... w końcu Ty jesteś Adminem tego forum :-)
Nawet przez moment nie myślałem, że kupując taniego Chińczyka "będzie dobrze". Już przy zakupie tego urządzenia wiedziałem, że będzie to zakup tymczasowy, a gramofon wcześniej lub później powędruje do mojej córki jako jej pierwszy gramofon, która zgodnie z panującą modą, zafiksowała się na winyle. Tak też się stało.
Ponieważ część kolekcji płyt była zbierana przez mojego brata, podstawowym celem był zakup gramofonu z wbudowanym interfejsem audio, żeby bez dodatkowych wydatków na DAC, móc zdygitalizować te kilka setek płyt. Mogłem oczywiście kupić jeszcze prostszą szlifierkę i przepuścić wszystko przez mój cyfrowy mikser, ale i tak musiał bym dokupić jakiś preamp, żeby to wszystko jakoś spiąć. Finalnie padło na TEACa, ponieważ kupiłem go na promo ze sporym upustem, a nie wydawał się jakimś totalnym gniotem... oczywiście w swoim przedziale cenowym ;-). Całą kolekcję płyt przerzuciłem do cyfry w ciągu kilku miesięcy, a później zacząłem zastanawiać się nad zmianą patefonu na taki o małą półeczkę wyżej.
Wbrew temu, co myślisz, zrobiłem w ciągu tych kilku lat research i X1 był jednym z urządzeń na liście potencjalnych zakupów. Oscylowałem w okolicy 3 tysi, ale zastanawiałem się też nad Conceptem, które ten budżet przekraczał, gdy nie był w promo. Zdecydowałem się na X1 niego, ponieważ udało mi się kupić nówkę-sztukę z 20% upustem, więc jakoś znacznie za niego nie przepłaciłem.
Czy jest to szlifierka nierozwojowa? W jakimś sensie tak. Nie zmienię w niej np. wkładki na MC (a propos mojego wątku o preampie i Twojej uwagi), bo ramię za lekkie... pewnie samo ramię też będzie trudne do wymiany. Pewnie będzie również problem z ew. wymianą talerza na cięższy. Natomiast gramofon ma już jednak podstawową regulację (azymut i VTA) i nawet z firmowym 2M Red gra o niebo lepiej od taniego "Chińczyka" z podstawową wkładką AT. Jest możliwe, a nawet całkiem prawdopodobne, że za kolejne kilka lat przeniosę się na coś innego, ale patrząc na budżetowość moich pozostałych klocków, nie będzie to jakaś radykalna zmiana... raczej w kierunku szlifierki, która bez problemów obsłuż MC. Wtedy X1 powędruje do córki :-). Jeżeli miał bym na tę chwilę zmieniać coś w moim setupie, to raczej głośniki, niż pozostałe komponenty.

Co do wkładek i preampów powyżej 1k... w takiej okolicy właśnie zamierzam się obracać przy ew. upgrade szlifierki :-). Doskonale zdaję sobie sprawę, że kupowanie czegoś radykalnie droższego mija się z celem. Stąd też moje pytanie w innym wątku odnośnie preampa :-). 1,5k za preamp, to max, co moim zdaniem można przeznaczyć na rozbudowę tego, co mam.
Pro-Ject X1 + Pick it S2 MM/Marantz PM8005/Tannoy Revolution XT 8F/Marantz SA8005/Yamaha WXC-50/Sennheiser HD600/Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm/okablowane QED Reference Audio 40, Audioquest Big Sur, Pro-Ject Connect-IT E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cześć

#15

Post autor: Wojtek »

pwa pisze:
07 paź 2020, 08:59
i nawet z firmowym 2M Red gra o niebo lepiej od taniego "Chińczyka" z podstawową wkładką AT.
Jeśli nadal masz Teaca - weź eksperymentalnie zawieś sobie na nim 2M Red. Myślę że może to być niezwykle pouczające doświadczenie :)
Ew. vice-versa, AT na PJ.

Nie pisz o swoich gramofonach per szlifierki, bo normalnie rezerwujemy takie określenie dla sprzętów tak gównianych że aż szkodzą płytom.
Zakładam że nie chodzi Tobie o aż tak negatywną konotację.
pwa pisze:
07 paź 2020, 08:59
Jest możliwe, a nawet całkiem prawdopodobne, że za kolejne kilka lat przeniosę się na coś innego, ale patrząc na budżetowość moich pozostałych klocków, nie będzie to jakaś radykalna zmiana...
E tam. Jeśli tylko dopuścisz myśl że możesz kupić używany sprzęt albo coś nie o stylistyce "deska z ramieniem" to spokojnie bez zwiększania budżetu przeskoczysz nie o małą półeczkę, a o kilka półek.

Kwestia podejścia. Mamy wielu forumowiczów którzy przeszli już tą drogę.

Na przyszłość radzę też zupełnie olać prasę audio bo raczej nic mądrego z niej nie wyciągniesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ